Mám strach z operace kolene

Anonymní
21.5.20 16:27

Operace kolene, mam strach

Ahoj. Chci se zeptat..
jdu ja operaci kolene. Byl jste nekdo taky? Jak to probíhalo? Dává se klystýr i kdyz se jde na operaci s kolenem? Na co vsechno bych mela byt připravena? Mam mit vubec z neceho strach? Protoze ja jsem snad ten nejhorsi clovek, kterej se tady toho vseho boji, je mi teprve 20 a mam fakt strach. Dekuji za odpovedi

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6735
21.5.20 17:02

Zamestnanec duchodoveho veku dostal umele koleno. Povdvou mesicich vc. lazni a rehabilitace byl zpet, jeste tedy mesic bral leky na redeni krve, ale dnes po 4 mesicich si strasne chvali, ze na to sel.
Take bych mel obavy, ale statisticky na miste moc nejsou. Dopadne to dobre.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4142
21.5.20 17:32

Ahoj, já jsem byla na operaci menisku, byla to operace formou artroskopie. Klystýr jsem před operací neměla. Druhý den ráno jsem šla domů. Operace nebyla náročná, po narkóze jsem byla hodně spavá, ale nic mě nebolelo. Ani prášky na bolest jsem si nebrala. Pak asi za 10 dní kontrola a vyndavání stehů. Držím palce! :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3056
21.5.20 17:33
@Anonymní píše:
Ahoj. Chci se zeptat..
jdu ja operaci kolene. Byl jste nekdo taky? Jak to probíhalo? Dává se klystýr i kdyz se jde na operaci s kolenem? Na co vsechno bych mela byt připravena? Mam mit vubec z neceho strach? Protoze ja jsem snad ten nejhorsi clovek, kterej se tady toho vseho boji, je mi teprve 20 a mam fakt strach. Dekuji za odpovedi

Co je to za zákrok?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3417
21.5.20 19:01
@Anonymní píše:
Ahoj. Chci se zeptat..

Já třeba byla po operaci kolene nechodící 4 měsíce…Záleží o jaký zákrok jde…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
641
21.5.20 23:33

Já byla dvakrát na artroskopii s meniskem - laparoskopicky, druhý den domů, asi týden berle. Vše naprosto v pohodě.
Loni v létě jsem byla skončila na plastice křížového vazu. To už byl trochu větší zákrok, 3 nebo 4 dny v nemocnici, asi měsíc chůze o berlích a s ortézou, pak docela dlouhá rehabilitace, plně ok na větší zátěž mi to přijde až teď poslední dobou, s běžnou zátěží to bylo v pohodě tak po dvou až třech měsících. Zpětně této operace rozhodně nelituji, i když se to táhlo dlouho. Před žádnou z těchto operací jsem klystýr neměla, jen klasicky být na lačno před narkózou.

Hodně záleží na tom, jaký je to zákrok a také na nemocnici/doktorovi, který to vede, případně pak fyzioterapeutovi. Speciálně s tou plastikou vazu mám několik známých, kteří na tom byli také a u každého byla jinak nastavená délka hostpitalizace, rehabilitace, doba rekonvalescence, čas odložení berlí, chození s ortézou nebo bez ní atd… Po těch měniskách jsem třeba ani rehabilitace neměla, že prý jsem mladá a sedne si to samo (no… moc si to nesedlo samo, takže to rehabky asi chtělo…) :nevim: Trochu co doktor, to názor a přístup…

Hodně zdaru a ať je koleno zas v pořádku.. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2692
22.5.20 05:33

Já mám obě kolena opravená ( v prvním případě lyže, v tom druhém kolečkové brusle), a za sebe můžu říct, neboj se :srdce: V obou případech se mi dost ulevilo, žádný klystýr se nekonal a bolesti jsem necítila. Mnohem horší byly následné rehabilitace, zvlášť v tom prvním, mnohem komplikovanějším případě. Takže neboj :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama