Trhlina konečníku

32
20.5.20 15:18

Trhlina konečníku

Krásný den Všem,
Je to takové dost citlivé a trochu nepříjemné téma, ale ráda bych se zeptala zda má někdo zkušenosti s trhlinkou konečníku. Pořádně ani nevím jak se mi to mohlo stát, zkrátka po toaletě jsem si všimla lehčího, ale přeci jen krvácení. Hned jsem začala šílet, večer to tak bolelo že jsem jela na pohotovost kde mi tato diagnóza byla zjištěna. Od včerejší návštěvy pohotovosti o tom hodně přemýšlím. Poučení jsem dostala a co dělat v případě že by to stále bolelo, přesto bych se ráda zeptala přímo někoho z Vás, kdo s tím má zkušenosti. Mám spousty otázek. Prosím, zahojilo se vám to v pořádku? Máte kvůli tomu přetrvávající potíže? Za jak dlouho se prasklinka zahojila? Omlouvám se za spousty otázek a pravděpodobně dělám jen z komára velblouda ???????? Předem moc děkuji za vaše nazory, případně rady a tipy ????????

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
880
20.5.20 15:55

Ja jsem na fisury trpela na stredni. pouzivala jsem Faktu mast a dubovou kuru gel. kdyz to moooc zlobilo tak jsem si delala dubovou kuru jako sedaci koupel. mela jsem to tak dva roky a pak byl klid. dulezite se casto sprchovat, aby se to dobre hojilo. pak jsem uz problemy nemela-ani v tehotenstvi ani po porodu. nikdy me to teda tak nebolelo, abych musela k doktorovi. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32
20.5.20 16:20

@Tecumseh kdo psal že si nechávám ojizdet zadek? Navíc, pokud by jsi přečetla celý můj příspěvek, píši že jsem s tímto byla na pohotovosti, takže trošku klidecek :)

Příspěvek upraven 20.05.20 v 16:26

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32
20.5.20 16:23

@Teresa.p moc děkuji za komentář a za tipy. Přiznám se, ze jsem spíše byla z toho vynervovaná, vidět krev.. nikdy se mi to ještě nestalo a protože jsem nevěděla co se děje, navštívila jsem pro jistotu lékaře. Bylo mi sděleno že na to prostě někdy můžu trpět :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
175
20.5.20 16:29

@MartinaK.11

Já na to taky trpím. Mám zkušenost s trhlinou i hemeroidy a ta trhlina kolikrát bolí víc 8o Mě pomohli cipky a mast Preparation H.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60
20.5.20 16:57

Já byla na zákroku, částečná anestezie, druhý den domu. Dalo se to s bolestí v pohodě vydržet, dohromady jsem se dala v řádu pár dni. Od té doby do porodu klid a po porodu jsem si koupila (nevím, jak se to jmenuje) v lékárně sirup na „změkčení“ stolice a po měsíci zase klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
158
20.5.20 21:57

Ahoj zakladatelko,
tady najdeš kompletní informace:
https://porodnitrauma.cz/analni-fisura/

Zahojí se to, ale může se ti to vracet v pravidelných intervalech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32
21.5.20 11:09

Poděkování

Mockrát všem děkuji za vaše komentáře a rady. Hodně jsem se díky tomu uklidnila 😊 hlavou se mi totiž honí, různé, drastické myšlenky-nebolí mě to tak hrozně ( ťukám ) jakožto spíše moje psychika 😊 jsem z toho vyděšená, takže mě uklidňuje fakt, že se to dá zahojit, byť to možná nebude hned:)
Ještě, pokud mohu, bych se Vás zkušené ráda zeptala na jednu takovou perličku, ale hodně mě stresuje. Jak jste to dělali nebo děláte hned po toaletě? Používáte/používali jste po tomto úrazu normálně toaletní papír? V lékařské zprávě mám napsáno, po výkonu osprchovat, což teď i tak dělám, ale přijde mi že člověk není dostatečně čistý a přeci jen, ted je potřeba ještě o něco více dbát na hygienu. Já vím, hodně zvláštní otázky 😊 😬 😀 omlouvám se za ně, ale bojím se abych něco nedelala špatně a nezhorsila si tak hojení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60
22.5.20 10:04

Než se ti to dá do pořádku, určitě sprchu 😊, já ji teda pouzi'am furt, ale je třeba to místo držet v čistotě a určitě si porid v lékárně Lactulose Al sirup. Fakt ti to pomuze😉

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.21 15:45

Ahoj, dovoluji si diskuzi obnovit a zeptat se jestli nekdo máte zkušenosti s autodilataci? Doporucil mi to proktolog, tak budu provadet, ale ráda bych slysela primo vaše zkušenosti.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat