Velké deprese, už nevím co dál dělat

Anonymní
19.5.20 17:58

Co mám dělat dál... Už nevím

Dobrý den, předem se vám všem moc omlouvám za takový příspěvek, ale myslela jsem, že by mi možná někdo z vás mohl alespoň trošičku pomoct, už jen tím, že si to přečtete, protože momentálně jsem tak na dně, že nevidím žádnou cestu jak z toho ven.
Jde o to, že jsem vždycky byla hloupá, ale až tak, že jsem měla problém pochopit nejjasnější věci, vždycky jsem měla problém se soustředit a většinu času jsem byla jako by v jiném světě. Nikdy jsem nedokázala komunikovat s ostatními lidmi, ať už kvůli tomu, že se strašně bojím, taky mi to takhle lépe vyhovuje, protože lidem těžko rozumím.
Asi dva roky mám problém, život už mi nepříjde dobrý a i když se snažím, stále se nedokážu překonat. Tímhle tím strašně ubližuji ostatním. Mám problém normálně pracovat, tak že když nastoupím pokaždé do nové práce, nedokážu to vydržet.
Mám strašný strach chodit mezi lidi, jsem strašně vyděšená a unavená že všech pocitů, myšlenek a všeho, co se během dne stane. Není to tak, že bych nechtěla žít, nechtěla pracovat a bavit se, jen to nedokážu. Snažila jsem se už tak moc dlouho myslet jinak, ale tyhle temné myšlenky se vždycky vrátí a mám pocit, že jsem se tak cítila vždycky.
Nenávidím se, nenávidím se tak moc až to bolí a chtěla bych to napravit. Ubližuji i mámě jen tím, že žiju. Je mi 18 a téměř nepracuji, jen protože se bojím. Máma už mě nemá ráda a myslí si, že jsem líná. Mluvila jsem s ní o tom, jak jí to mám říct, aby mi to odpustila? Je mi to opravdu líto, ale poslední dobou nevím, jaké pocity z mámy mám, protože ona nechce, abych se cítila lépe, vím to, protože se mi podívá, že prý nechci pracovat.
Dnes jsem přišla z práce a od té doby jsem v takovém stavu, jako bych měla záchvat, chci umřít, ale zároveň nechci a myšlenka na to, že zitra zase pujdu mezi lidi, budu mít den podle rozvrhu a znovu ucítil všechny ty pocity… Je mi strašně nevolno, bojím se a nevím co mám dělat, strašně mě to bolí a mrzí.
Děkuji moc za váš čas a omlouvám se.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3093
19.5.20 18:01

Jen technicky dotaz, je ti osmnact, proc nestudujes? Pripadne alespon nejaky ucebni obor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.5.20 18:03
@ontarova.stara
@ontarova.stara píše:
Jen technicky dotaz, je ti osmnact, proc nestudujes?

Protože musím máme pomáhat s penězi, tehdy jsem dokončila základní školu a už nikam nemohla jít.

• Nahlásit
  • Citovat
3140
19.5.20 18:08

Objednej se k psychologovi. Školu si můžeš dodělat dálkově, třeba ti to pomůže k lepší práci a zlepší se i tvůj psychicky stav.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
485
19.5.20 18:10
@Anonymní píše:
Dobrý den, předem se vám všem moc omlouvám za takový příspěvek, ale myslela jsem, že by mi možná někdo z vás mohl alespoň trošičku pomoct, už jen tím, že si to přečtete, protože momentálně jsem tak na dně, že nevidím žádnou cestu jak z toho ven.
Jde o to, že jsem vždycky byla hloupá, ale až tak, že jsem měla problém pochopit nejjasnější věci, vždycky jsem měla problém se soustředit a většinu času jsem byla jako by v jiném světě. Nikdy jsem nedokázala komunikovat s ostatními lidmi, ať už kvůli tomu, že se strašně bojím, taky mi to takhle lépe vyhovuje, protože lidem těžko rozumím.
Asi dva roky mám problém, život už mi nepříjde dobrý a i když se snažím, stále se nedokážu překonat. Tímhle tím strašně ubližuji ostatním. Mám problém normálně pracovat, tak že když nastoupím pokaždé do nové práce, nedokážu to vydržet.
Mám strašný strach chodit mezi lidi, jsem strašně vyděšená a unavená že všech pocitů, myšlenek a všeho, co se během dne stane. Není to tak, že bych nechtěla žít, nechtěla pracovat a bavit se, jen to nedokážu. Snažila jsem se už tak moc dlouho myslet jinak, ale tyhle temné myšlenky se vždycky vrátí a mám pocit, že jsem se tak cítila vždycky.
Nenávidím se, nenávidím se tak moc až to bolí a chtěla bych to napravit. Ubližuji i mámě jen tím, že žiju. Je mi 18 a téměř nepracuji, jen protože se bojím. Máma už mě nemá ráda a myslí si, že jsem líná. Mluvila jsem s ní o tom, jak jí to mám říct, aby mi to odpustila? Je mi to opravdu líto, ale poslední dobou nevím, jaké pocity z mámy mám, protože ona nechce, abych se cítila lépe, vím to, protože se mi podívá, že prý nechci pracovat.
Dnes jsem přišla z práce a od té doby jsem v takovém stavu, jako bych měla záchvat, chci umřít, ale zároveň nechci a myšlenka na to, že zitra zase pujdu mezi lidi, budu mít den podle rozvrhu a znovu ucítil všechny ty pocity… Je mi strašně nevolno, bojím se a nevím co mám dělat, strašně mě to bolí a mrzí.
Děkuji moc za váš čas a omlouvám se.

Ahoj, chápu tě, žít v neustálém strachu a depresi je hodně vyčerpávající a nepříjemné. Musí se to řešit, co nejdřív, ať můžeš normálně fungovat a žít. Najdi si psychologa a začni chodit na terapie, ten problém se dá vyřešit, pomůže ti. Jen ti poradím, neizoluj se doma a trénuj chození mezi lidi, jdi strachu naproti. Hodně štěstí :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3093
19.5.20 18:10
@Anonymní píše:
@ontarova.staraProtože musím máme pomáhat s penězi, tehdy jsem dokončila základní školu a už nikam nemohla jít.

Nezlob se, ale tohle je proste spatne. Netvrdim, ze kazdy rodic musi nutne dite kompletne podporovat az do dokonceni vysoke, ale alespon nejaky zaklad pro zivot by mu dat mel. Treba nejaky smysluplny ucebni obor. Tva matka na me pusobi jako sobec, ktery ti naprosto vedome snizuje sebevedomi, abys ji neutekla a prispivala do kasicky. Tohle je strasne, strasne, strasne. Potrebujes terapii a ziskat trochu sebevedomi a sebelasky. Spousta tech pocitu marnosti prameni i z toho, ze evidentne delas nekvalifikovanou praci, ktera te nebavi, nici te vstavat kazdy den bez vyhlidek na nejake zlepseni.

Příspěvek upraven 19.05.20 v 18:14

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.5.20 18:13

Dekuji moc za vse odpovedi. Já vím, že bych měla jít strachu naproti, ale věřte mi, že se pokouším, ale nekde to. Já cítím, že už to prostě nezvládnu, to se nedá překonat a hlavně každý den je díky tomu horší a horší.

• Nahlásit
  • Citovat
431
19.5.20 18:15

Ty už jsi tu psala, viď? Mamka nechce, abys šla k psychologovi, protože potřebuje, abys chodila do práce a ona měla z tebe peníze. Že? :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
431
19.5.20 18:16
@Anonymní píše:
Dekuji moc za vse odpovedi. Já vím, že bych měla jít strachu naproti, ale věřte mi, že se pokouším, ale nekde to. Já cítím, že už to prostě nezvládnu, to se nedá překonat a hlavně každý den je díky tomu horší a horší.

Zajdi si k obvodnímu pro žadanku a zkus s tím něco udělat, ať je ti lépe a muzes žít plnohodnotný život.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3140
19.5.20 18:17

Prostě musíš sebrat co nejvíc sil a vyhledat odbornou pomoc, bez toho se prostě nehnes z místa a bude to horší a horší. Taky jsem v tvých letech chodila chvíli k psychiatrovi a měla slabé antidepresiva a hrozně mě to pomohlo. Žena opravdu zvládne vše když chce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3140
19.5.20 18:19
@Meredithx píše:
Ty už jsi tu psala, viď? Mamka nechce, abys šla k psychologovi, protože potřebuje, abys chodila do práce a ona měla z tebe peníze. Že? :pocitac:

Taky si myslím, že je to ta stejná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2584
19.5.20 18:21

Proč nejdeš k doktorovi? Napíše ti žádanku k psychologovi/psychiatrovi. Tohle ti pomůže. Sama to nezvládneš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46
19.5.20 18:26

Myslím, že první věc je odpoutat se od mamky. Tvoje potíže pochází z rodinného zázemí. Netresta tě mamka někdy fyzický, neuraži tě? Ty němás problém, musíš jenom najít v sobě sílu a odejít z té prostředí. Vím očem mluvím. Nebyla jsem sice natom až takhle špatně, ale podobný traumatem jsem si prošla. Musela jsem hnedka po střední škole nastoupit do práce, abych vydělala peníze pro svojí mamku, ani si toho nevážíla a brala jako samozřejmost v práci jsem nebyla schopná s nikým kromě pacientů mluvit. Kolegy si stěžovali, že se jim vyhýbám. Pokud chceš klidně mi napiš do zpráv.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3093
19.5.20 18:26
@Martina84 píše:
Proč nejdeš k doktorovi? Napíše ti žádanku k psychologovi/psychiatrovi. Tohle ti pomůže. Sama to nezvládneš.

Proc asi? Protoze ji matka vnutila myslenku, ze je lina, hloupa a neschopna. Protoze ji potrebuje jako levnou pracovni silu, ktera ji dotuje zivot.

Zakladatelko, copak dela matka? Kolik vas je doma? Co alimenty? Devce, ty potrebujes pryc. Kamkoliv.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.5.20 18:32
@ontarova.stara píše:
Proc asi? Protoze ji matka vnutila myslenku, ze je lina, hloupa a neschopna. Protoze ji potrebuje jako levnou pracovni silu, ktera ji dotuje zivot.Zakladatelko, copak dela matka? Kolik vas je doma? Co alimenty? Devce, ty potrebujes pryc. Kamkoliv.

Teď momentálně je máma zdravotní sestra, mám mladší sestru a ta chodí do školy. Otec nikdy nepřispěl žádné peníze, takže to bylo vždy složité. Chápu, že pracovat musím, ale jak už jsem psala nezvládám teď nic

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama