Zarostlý nehet, zánět, bolest palce na noze?

2
19.5.20 16:14

Zarostlý nehet, zánět, bolest palce na noze?

Ahoj. Pritelovi kvuli urazu v listopadu odloupli nehet na palci, protoze si ho skoro sam urazil, tak ho ani netrhali. BNude to pul roku od noveho rostouciho nehtu a jeho posledni mesic a pul provazi bolest, ktere se ale posledni 3 tydny docela stupnuji. V praci nosi pevne, uzavrene boty, kde mu pry ty prsty tlaci na sebe, tak to asi taky moc nepomaha. Nemuze se prstu dotknout (z vnitrni strany, v te venkovni to skoro neboli).. nejhorsi to je hned po praci, postupem dne bolest samozrejme ustupuje, ale neustoupi uplne. Co myslite, mohl by ten novy nehet byt zarostly, ze se mu tam uz udelal zanet? K doktorovi se bohuzel ted nedostane, takze jsem zkusila stesti tady, jestli s tim nema nekdo zkusenosti :) Dekuju, Hanka.

PS: Ta kuzicka u nehtu je odstrizena, protoze tam mel maly strup, neudelala se sama od sebe :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3429
19.5.20 16:27

Nejsem doktor, ale přijde mi že zánět v tom bude, zkusila bych to ve vaně zbavit případnýho hnisu, na noc višňák a po pár dnech uvidíte. Když to neustoupí, šla bych k doktorovi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3756
19.5.20 16:39

Doktor!!! Mela jsem to taky. Podebrane. Zkousela jsem vse mozne visnak, cerna mast… asi pres mesic. Doktor opichnul ustrihl kousek nehtu ten co tlacil, a za dva dny pohoda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
125
19.5.20 16:46

To vypadá na zánět kvůli zarostlému nehtu. Musí na chirurgii, tam mu ten zarostlý nehet vytáhnou a uleví se mu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
463
19.5.20 17:09

Syn má často takto zánět nehtového lůžka, pomáhá mu kysličník, vždy několikrát za den polít a nechat vyšumět :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2
19.5.20 18:09

Pro visnak jde zitra, takze zkusime :) S tim kyslicnikem muzeme zkusit taky, o tom jsem popravde neslysela. Jde tam spis o to, ze to je novy nehet, ktery roste.. ne jen tak z niceho nic, ze se tam vytvoril zanet. Tak jestli tam zarusta novy nehet, na to mu asi kyslicnik, nebo visnak nepomuze, nebo ano? Pokud nepomuze, nic jineho nez doktor nezbyde. Dekuju za rady :)

Příspěvek upraven 19.05.20 v 18:36

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
679
19.5.20 18:31
@milakorca píše:
Syn má často takto zánět nehtového lůžka, pomáhá mu kysličník, vždy několikrát za den polít a nechat vyšumět :mavam:

Taky jsem si to nedávno lecila, a nejvic zabralo koupat v salveji.. Koupila jsem si sypanou, vzdycky jsem si polevkovou lzici zalila vodou, a dvakrat denne v tom machala palec, +několikrát denne cistit kyslicnikem. Za par dnu klid. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7270
19.5.20 19:38

Potrebuje odstranit příčinu.
V jeho případě už bych už doporučila také chirurgii. A volnější boty.

Kdyby to bylo menší, mohla by pomoci i šikovná pedikerka…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5431
19.5.20 19:53

Doporučovala bych doktora. Moje mamka toto měla, sice v horším stavu. Když mi to ukázala poprvé, bylo to něco podobného jako na fotu. Za pár dní už tam měla nekrotickou tkáň. Je pravda, že je starší a diabetik. Nechtěla jít k doktorovi, protože měla strach, že přijde o nohu. :pocitac: :pocitac: :zed: Já ji k tomu doktorovi dotáhla. Nejdřív to na chirurgii čistili, ale nakonec musel nehet dolů. Ale nohu jí nebrali. :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama