Operace lipomu

51
7.9.21 17:51

Operace lipomu

(Zkusím to znovu, v minulém příspěvku byla pouze jedna odpověď.)

Zdravím, měl tu někdo větší (4cm+) intramuskulární lipom v noze? Mám jeden cca 8cm velký ve stehnu a čekám na operaci.. Jak probíhala péče po operaci a po jak dlouhé době jste přibližně mohli znovu chodit? Jak dlouho jste s tím museli zůstat v klidovém režimu doma (či v nemocnici)? Vím, že se to bude u každého lehce lišit, chtěla bych ale slyšet zkušenosti ostatních. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
76
7.9.21 19:45

Mě by zajímalo jestli vám operaci doporučil lékař nebo jste chtěla vy? Já mám lipom na zápěstí. Mám tam konkrétně jeden lipom a jeden ganhlion plus zánět šlachy a doktor mi to nechce operovat, že sem mladá a že to necháme na později. Mě to ale obtěžuje. Tak se ptám zda ste chtěla vy nebo lékař.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51
8.9.21 13:17

@Eelinna Zašla sem tam sama (v roce 2019 jsem tam s tím byla poprvé a operovat jsem to nechtěla, bylo to maličké a nevšimla jsem si, že by se to zvětšovalo) a operace byla hned jistá, doktor mě ještě sprdl, proč jsem nepřišla dříve. Ale to jen kvůli tomu, že to je už obří boule která je hodně vidět, vadí mi a občas bolí. Kdyby se to nenechalo operovat, tak by to rostlo dál a dál.

Jinak pokud vám to vadí, tak se zkuste zeptat jiného lékaře. Ale třeba vám to nechce operovat kvůli možným komplikacím, kdo ví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.9.21 13:54

Malé lipomy nevadí, ale ty větší mají jít ven. U mne to bylo hraniční spíše v tom smyslu, že jsem nemohla mít lokální anestezii a museli to vyndávat pod narkozou (lipom 7 či 8cm).
Psala jsem do té minulé diskuse. A že ho mám jsem zjistila až při 5cm (tedy zjistil to lékař).

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat