Operace nosní mandle - průběh

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Fantazie
Kecalka 394 příspěvků 02.01.17 01:23
Operace nosní mandle- průběh

Zdravím!
Ve středu nastupuji s malou na operaci nosní mandle. Máme vybranou tu variantu s laserem (u nás za tisíc). Jak to prosím probíhá? Vím, že od půlnoci nejíst, nepít(to nepití bude u ní asi náročnější)a pak dostane sirup na „oblbnutí“. Jak je to ale po operaci? Myslím zda bude mít kanylu nebo ne. A jak je to pak s jídlem? Jak dlouho bude muset mít tekutou stravu? Mám v plánu nakoupit jí kapsičky s přesnídávkou. Ty má ráda. A pitíčka. A jak je to se zmrzlinou? Doporučuje se i u nosní mandle? Nebo je jen u krčních.
A dále bych měla takovej blbej dotaz - co si mám s sebou vzít já? klasiku jako bych šla sama do nemocnice - župan, pyžamo atd.?

Reakce:
Malike
Extra třída :D 14026 příspěvků 02.01.17 05:31

Pripojuji se.. meli jsme nastoupit tez ve stredu ale samozrejme kluk omarodil takze dnes volam a presenuji termin operace.

Daniela85
Kecalka 141 příspěvků 02.01.17 07:40

Ahoj, já jsem byla se synem na trhání nosních mandlí v Motole, v únoru 2016. Ráno v 7:00 nástup ( od půlnoci nejíst, nepít ), v 8:00 šel na sál, po jaké době ho přivezli si už nepamatuju, ale nic dramaticky dlouhého, třeba za cca hodinu. Měla jsem pro něj tablet s pohádkama. Narkózy syn snáší velmi dobře ( v té době mu byly necelé 4 roky ), tak že po probuzení neblinkal, nebylo mu špatně, ale jíst a pít hned nemohl. Po nějaké době po lžičkách opatrně pít a třeba po 4 - hodinách mu přinesli piškoty. Ještě ten den okolo 18:00 nás propouštěli. Já jsem s sebou neměla nic, jako pantofle ani župan, není potřeba. Jen třeba knížku, na dobu, co bude na sále a než se probudí. Myslím si, že zmrzlina jen u krčních mandlí.

lucka_mac
Ukecaná baba ;) 1873 příspěvků 02.01.17 08:24

Byla jsem se synem (3 roky) na adenotomii na podzim. Nástup v 7:00, od půlnoci nejíst, nepít. V ambulanci ho prohlédli, pak jsme šli na dětskou chirurgii, tam se převlékl do jejich pyžamka, změřili mu teplotu, tlak a dali mu nějaký prášek na uklidnění. Kolem 8 hodiny ho odvezli na sál, asi po hodince ho přivezli zpátky. Byl probuzený a strašně plakal, byl úplně mimo sebe. Hrozně špatně snášel narkózu, křičel, pral se se mnou, vůbec nechtěl ležet. Bojoval, chtěl domů. Takto vydržel vzdorovat skoro 2 hodiny. Vůbec v tu dobu nevěděl, co se kolem něj děje a měl asi hrozný strach. Chtěl pít a nemohl. Musím přiznat, že jsem to moc nezvládala a ze zoufalství brečela s ním, což mu moc nepomohlo. :-/

Po těch dvou hodinách usnul a spinkat cca 3 hodiny, po probuzení už byl v pohodě. Dostal trošku napít (cca ve 14:00) a v 16:00 dostal i malou svačinku. Pak jsme si hráli v herničce a ráno kontrola v ambulanci a šli jsme domů (8:00). Tak jsem měla tablet a sbalené nějaké hračky.

Hrozina
Kecalka 355 příspěvků 02.01.17 08:26

Zmrzlina u krčních, ale my jsme na pokoji všechny slíbily, takže byla. S sebou pantofle a knížku, tablet aby ses zabavila ty a potom dítě. U nás teda byli vybavení hračkama a pouštěli pohádky. Kolem 4-5 dali pudink a když ho dítě sneslo, mohlo domů. Strava nemusí být jen tekutá, neměla by být dráždivá v krku-takže ne řízek, piškoty jsme drobili a nechali rozmočit, jedl i bábovku.

Fantazie
Kecalka 394 příspěvků 02.01.17 08:41

Mi právě nejdeme ambulantne. Máme ve středu nástup, ve ct operaci a v pa nás pouští.

Fantazie
Kecalka 394 příspěvků 02.01.17 08:48

Takže to vypadá, že po příjezdu ze sálu dite zadnou kanylu nemá. Sem už ted nervózní jak bude snášet narkózu a jestliby mela mit ještě něco v sobe tak to bude chtít vytrhnout. Ale asi o tom jen moc přemýšlím.

lucka_mac
Ukecaná baba ;) 1873 příspěvků 02.01.17 08:52
@Fantazie píše:
Takže to vypadá, že po příjezdu ze sálu dite zadnou kanylu nemá. Sem už ted nervózní jak bude snášet narkózu a jestliby mela mit ještě něco v sobe tak to bude chtít vytrhnout. Ale asi o tom jen moc přemýšlím.

Malý měl kanylku napíchnutou celou dobu, taky si ji snažil strhávat a i přestože u ji sestřičky velmi důkladně omotaly obvazem, tak si ji během chviličky nepozornosti málem vytrhnul. :oops:

Hrozina
Kecalka 355 příspěvků 02.01.17 09:20

My jsme byli na jednodeni a kanylu píchali na sále.

Uživatel je onlineTereza1986
Kelišová 6753 příspěvků 02.01.17 09:44
@Fantazie píše:

Syn kanylu po příjezdu měl.

Fantazie
Kecalka 394 příspěvků 11.01.17 12:36

Tak malá to zvládla perfektně. I kanylu snesla. Tedy do noci. V 11 si jí v tichosti vytáhla. :-) Po operaci celý den s přestávkami spala. Nikterak nevyváděla.
Zítra to bude týden od zákroku. Na kontrolu jdeme v pátek.
Celou dobu je doma. Ven ji chci vzít až po páteční kontrole. Ale když koukám jak je ted venku sluníčko tak bych tam s ni nejradši šla ale obávám se. Doma jsme všichni nachcípaní a já už mám atb. Tak přemýšlím o tom co je pro ní vlastně lepší. :-)
Ale radši zůstat uplně doma do toho pátku, žejo?

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Erika Stárková z Mostu!: Vycpávám si prsa ponožkami, jsem maskot severu

Erika Stárková (34) je aktuálně nejslavnější herečkou Česka, díky roli Dáši v... číst dále >

Migranti a Česko v roce 2019: Přijde letos nová vlna a skončí to někdy?

Co čeká Evropu v oblasti migrační krize v tomto roce? Záleží na tom, zda je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >