Reklama

Operace nosní mandle - průběh

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Fantazie
Kecalka 391 příspěvků 02.01.17 01:23
Operace nosní mandle- průběh

Zdravím!
Ve středu nastupuji s malou na operaci nosní mandle. Máme vybranou tu variantu s laserem (u nás za tisíc). Jak to prosím probíhá? Vím, že od půlnoci nejíst, nepít(to nepití bude u ní asi náročnější)a pak dostane sirup na „oblbnutí“. Jak je to ale po operaci? Myslím zda bude mít kanylu nebo ne. A jak je to pak s jídlem? Jak dlouho bude muset mít tekutou stravu? Mám v plánu nakoupit jí kapsičky s přesnídávkou. Ty má ráda. A pitíčka. A jak je to se zmrzlinou? Doporučuje se i u nosní mandle? Nebo je jen u krčních.
A dále bych měla takovej blbej dotaz - co si mám s sebou vzít já? klasiku jako bych šla sama do nemocnice - župan, pyžamo atd.?

Reklama

Reakce:

Malike
Extra třída :D 11588 příspěvků 02.01.17 05:31

Pripojuji se.. meli jsme nastoupit tez ve stredu ale samozrejme kluk omarodil takze dnes volam a presenuji termin operace.

Daniela85
Kecalka 141 příspěvků 02.01.17 07:40

Ahoj, já jsem byla se synem na trhání nosních mandlí v Motole, v únoru 2016. Ráno v 7:00 nástup ( od půlnoci nejíst, nepít ), v 8:00 šel na sál, po jaké době ho přivezli si už nepamatuju, ale nic dramaticky dlouhého, třeba za cca hodinu. Měla jsem pro něj tablet s pohádkama. Narkózy syn snáší velmi dobře ( v té době mu byly necelé 4 roky ), tak že po probuzení neblinkal, nebylo mu špatně, ale jíst a pít hned nemohl. Po nějaké době po lžičkách opatrně pít a třeba po 4 - hodinách mu přinesli piškoty. Ještě ten den okolo 18:00 nás propouštěli. Já jsem s sebou neměla nic, jako pantofle ani župan, není potřeba. Jen třeba knížku, na dobu, co bude na sále a než se probudí. Myslím si, že zmrzlina jen u krčních mandlí.

lucka_mac
Ukecaná baba ;) 1662 příspěvků 02.01.17 08:24

Byla jsem se synem (3 roky) na adenotomii na podzim. Nástup v 7:00, od půlnoci nejíst, nepít. V ambulanci ho prohlédli, pak jsme šli na dětskou chirurgii, tam se převlékl do jejich pyžamka, změřili mu teplotu, tlak a dali mu nějaký prášek na uklidnění. Kolem 8 hodiny ho odvezli na sál, asi po hodince ho přivezli zpátky. Byl probuzený a strašně plakal, byl úplně mimo sebe. Hrozně špatně snášel narkózu, křičel, pral se se mnou, vůbec nechtěl ležet. Bojoval, chtěl domů. Takto vydržel vzdorovat skoro 2 hodiny. Vůbec v tu dobu nevěděl, co se kolem něj děje a měl asi hrozný strach. Chtěl pít a nemohl. Musím přiznat, že jsem to moc nezvládala a ze zoufalství brečela s ním, což mu moc nepomohlo. :-/

Po těch dvou hodinách usnul a spinkat cca 3 hodiny, po probuzení už byl v pohodě. Dostal trošku napít (cca ve 14:00) a v 16:00 dostal i malou svačinku. Pak jsme si hráli v herničce a ráno kontrola v ambulanci a šli jsme domů (8:00). Tak jsem měla tablet a sbalené nějaké hračky.

Hrozina
Kecalka 307 příspěvků 02.01.17 08:26

Zmrzlina u krčních, ale my jsme na pokoji všechny slíbily, takže byla. S sebou pantofle a knížku, tablet aby ses zabavila ty a potom dítě. U nás teda byli vybavení hračkama a pouštěli pohádky. Kolem 4-5 dali pudink a když ho dítě sneslo, mohlo domů. Strava nemusí být jen tekutá, neměla by být dráždivá v krku-takže ne řízek, piškoty jsme drobili a nechali rozmočit, jedl i bábovku.

Fantazie
Kecalka 391 příspěvků 02.01.17 08:41

Mi právě nejdeme ambulantne. Máme ve středu nástup, ve ct operaci a v pa nás pouští.

Fantazie
Kecalka 391 příspěvků 02.01.17 08:48

Takže to vypadá, že po příjezdu ze sálu dite zadnou kanylu nemá. Sem už ted nervózní jak bude snášet narkózu a jestliby mela mit ještě něco v sobe tak to bude chtít vytrhnout. Ale asi o tom jen moc přemýšlím.

lucka_mac
Ukecaná baba ;) 1662 příspěvků 02.01.17 08:52
@Fantazie píše:
Takže to vypadá, že po příjezdu ze sálu dite zadnou kanylu nemá. Sem už ted nervózní jak bude snášet narkózu a jestliby mela mit ještě něco v sobe tak to bude chtít vytrhnout. Ale asi o tom jen moc přemýšlím.

Malý měl kanylku napíchnutou celou dobu, taky si ji snažil strhávat a i přestože u ji sestřičky velmi důkladně omotaly obvazem, tak si ji během chviličky nepozornosti málem vytrhnul. :oops:

Hrozina
Kecalka 307 příspěvků 02.01.17 09:20

My jsme byli na jednodeni a kanylu píchali na sále.

Tereza1986
Kelišová 6751 příspěvků 02.01.17 09:44
@Fantazie píše:

Syn kanylu po příjezdu měl.

Fantazie
Kecalka 391 příspěvků 11.01.17 12:36

Tak malá to zvládla perfektně. I kanylu snesla. Tedy do noci. V 11 si jí v tichosti vytáhla. :-) Po operaci celý den s přestávkami spala. Nikterak nevyváděla.
Zítra to bude týden od zákroku. Na kontrolu jdeme v pátek.
Celou dobu je doma. Ven ji chci vzít až po páteční kontrole. Ale když koukám jak je ted venku sluníčko tak bych tam s ni nejradši šla ale obávám se. Doma jsme všichni nachcípaní a já už mám atb. Tak přemýšlím o tom co je pro ní vlastně lepší. :-)
Ale radši zůstat uplně doma do toho pátku, žejo?

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Třetí televizní škrt pro Leoše Mareše: Jak číst komplikace v jeho obsazení

Je to už třetí televizní projekt s Leošem Marešem v relativně krátké době,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama