Operace ucha - co mě čeká

Anonymní
6.2.16 23:23

operace ucha-co mě čeká

Ahoj, chtěla bych aby mi někdo prozradil, co mě čeká…
V pondělí jdu do nemocnice, mám nebo spíš nemám ušní bubínek a oni mi to budou oprvavovat. V životě jsem na takové operaci nebyla. Chtěla bych vědět co mě čeká, takže prosím o nějaké zkušenosti. Mám doma malého uřvaného čerta, tak abych to po operaci nějak přežila. Je mi jedno jestli známí nebo přímo vy, chtěla byc jenom nějakou zkušenost. Moc děkuju :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

839
7.2.16 00:03

Taky jsem byla na operaci ucha, i když ne zrovna bubínek.. Ale ono to bude asi podobné, co do hojení.. V nemocnici jsem byla 4 dny.. Někomu se tak den, dva po operaci motala hlava, někomu občas zle po narkoze.. V uchu po operaci bude tamponada, tekže neuslyšíš nic, vyndavali mi ji cca po týdnu. Ucho jako takové nebolí, jen takový pocit tlaku. Umyj si před operací vlasy..3 týdny se ti do toho ucha nebude smět dostat ani kapka vody, je to stres si mýt hlavu a odkládala jsem to, co to šlo. Po operaci se nesmí do zhojení smrkat, ani trošku. Ani kýchnout by se nemělo a už vůbec ne takové to s ucpaným nosem, to vletí ten tlak přímo do ucha.. Takové to největší pooperační základní hojení trvá 3 týdny a úplně zhojené je ucho po 3 měsících.
Držím ti palce, ať operace dopadne na 1 a bez komplikací a rychle se ucho zahojí.

Jo a nesmí se nic zvedat +-2 měsíce.. dítě už vůbec ne. Měla jsem tou dobou doma dvouleté a bylo to těžké. Ale aspoň jsme se odnaučili nošení venku na vycházkách :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.2.16 08:46

Manžel byl na operaci ucha. V nemocnici včetně dne příjmu a propuštění 4 dny, pak tak dva týdny byl naprosto nepoužitelnej, protože ho to šíleně bolelo(ale to asi záleží na typu operace) a nemohl se vůbec ohnout a překlonit. Po 3 dnech na první kontrolu k obvodní ORL a po týdnu operace na kontrolu k operatérovi.
Dělala mu problémy jízda autem, což byl velkej problém, protože operaci mu dělali v 1,5h vzdálené nemocnici, kam pak i jezdil na kontroly.
Doma byl celkem asi 2 měsíce, ale hlavně aby něco nechytnul, kvůli smrkání. Z toho minimálně měsíc měl na uchu sterilní gázu(ještě že byla zima a ven mohl nosti čepici a neylo to vidět). V propozicích z nemocnice bylo, že neschopenka minimálně 3 týdny.

Jo a doporučuju mít doma léky na bolest, manžela vykopli z nemocnice bez léků a nebýt kamarádky jsme ještě ten den jeli na pohotovost. Ta naštěstí měla algifen.

Snad je to srozumitelné.

P. S. anonym, protože nechci, aby se vědělo, že má manžel problémy s ušima.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama