Operace - uspání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.05.19 21:30
Operace - uspání

Zdravim, otázka je mi celkem trapná proto dávám anonymně.. Vrtá mi to neustále hlavou i když je to asi blbost.. Mám jit na operaci ucha, když usinam tak nedýchalo nosem ale pusou..Muzou mě tedy uspat? Uspi mě normálně nebo k tomu mají nějaký jiny postup? Prosim neukamenujte mě. Nikdy jsem v nemocnici nebyla a už vůbec ne na operaci. Diky

Reakce:
unuděná
Echt Kelišová 7861 příspěvků 27.05.19 21:33

Ja myslim, ze dnes se prevazne uspava nitrozilne-tedy infuzi primo do krevniho obehu. Takove ty masky kazdopadne jdou pres nos i pusu ;)

Tazvesnice
Zasloužilá kecalka 733 příspěvků 27.05.19 21:55

@unuděná do zily dostavas oblbovak, na operacnim stole Ti daji masku pres nos i pusu a tam Ti pousti tu latku, ktera Te i nadale drzi ve spanku.. po te injekci je clovek jen oblbnuty, ospaly a pouziva se treba pri operacich jen s lokalnim umrtvenim..

pedigka
Ukecaná baba ;) 2084 příspěvků 27.05.19 22:07

Syn byl na ORL zákroku v narkóze a uspávali ho přes masku. Taky dýchá spíše pusou.

ivonadv
Stálice 62 příspěvků 27.05.19 22:09

Na op. sále dostaneš do kanyly, která je zavedená do žíly injekční anestetikum a budeš vdechovat maskou kyslík ( maska je obličejová, takže je přes nos a ústa ), po usnutí Ti zavedou do dýchacích cest buď laryngealní masku nebo intubační rourku ( najdi si na obrázcích na googlu ), záleží dle délky a typu operace a pak se většinou kombinuje anestezie inhalační s nitrožilní ( budeš vdechovat směs kyslíku a anestetika a do žíly dostávat ev. další anestetikum ). :mavam:

Murka
Ukecaná baba ;) 1815 příspěvků 28.05.19 08:51

Před operací budeš určitě mluvit s anesteziologem. Tak se ho rovnou zeptej, ale problém to nebude.

Váš příspěvek
Reklama