Opět císař?

Anonymní
22.3.17 14:19

Opět císař?

Ahoj, chtěla jsem se zeptat. Nedávno jsem mluvila se svojí gynekoložkou, že bych chtěla porodit vaginálně a zda li je to možné a ona mi řekla, že když byl jednou císař, tak bude i podruhé. Upřímně řečeno, čím víc se to blíží, tím větší mám strach z porodu, takže nějak už začínám doufat, že to bude opět císař. Zajímalo by mě, jak to tedy je.Jak jste to měly vy? Měl tu někdo z vás situaci, kdy nechtěli rodit vaginálně po císaři vaši lékaři?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2594
22.3.17 14:22

Kamarádka to měla sekcí podruhé automaticky, druhá měla jít taky, ale přijela do porodnice už s načlým porodem a nakonec rodila vaginálně a zpětně je za to maximálně ráda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
174
22.3.17 14:25

První císařem, druhý vaginálně. Bylo to na mně, jak se rozhodnu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19156
22.3.17 14:27

Mě dali na výběr s tím, že pokud bych se rozhodla pro vaginální porod, tak by jestě dělli další vyšetření (kontrila jizvy, váhový odhad dítěte, přemeření pánve), zda do toho půjdou a zda je to reálné.
Jedné kamarádce též dali na výběr a další od vaginálního porodu odradili až po té, co dítě mělo dva týdny před termínem odhad 3,5 kg a ona má 160 cm a 50 kg i s postelí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
2036

Kamarádka rodila první koncem pánevním císařem, druhé po necelých dvou letech vaginálně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Ahoj, jsem těhotná po 8 letech a má gyndařka říkala pokud bude vše ok, tak mohu rodit normálně..asi možná záleží z jakého důvodu si šla na císař..já pro konec pánevní..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2692

Po prvním císaři me nechali druhého rodit přirozeně, po 48 hodinách kdy vyvolavany porod nepostupoval jsem skončila opět u císaře. treti bude uz automaticky cisar :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24837
22.3.17 14:28

Já rodila plánovanou sekcí dvojčata a pak jsem po 19m porodila přirozeně. Nikdo mi slovem nenaznačil, že bych nemohla a nikdo mě do další sekce netlačil. Ale mimčo muselo mít příznivý váhový odhad i polohu, dost silná jizva a alespoň 6m odstup od sekce.
Pokud nejsou na tvé straně nějaké problémy, o kterých se ví dopředu, nevidím důvod to minimálně nezkusit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
53733
22.3.17 14:28

První císař, druhý vaginálně a nikdo se ani neptal jak chci rodit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.3.17 14:30

Také jsem dostala vybrat. Nebyla jsem 100% rozhodnutá jak, ale dítě rozhodlo za mě. 38+5 jsem měla mít poradnu. Porodila jsem 38+3 přirozeně, za 2h po příjezdu do porodnice.
Primář mi říkal, že ta tloušťka jizvy, kterou se argumentuje pro druhý císař se špatně měří a pravděpodobnost, že praskne děloha je malá, že sám takový případ nezná, ale že dnes se ženám po cs dává vybrat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
954
22.3.17 14:31

Já jsem chtěla druhý porod mít vaginálně, ale doktor mi řekl, že když jsem měla jednou císař, druhý bude taky, že u něho v nemocnici není doktor, který by do toho šel. Já jsem si zajela do jiné nemocnice poptala se, nejdřív mi bylo řečeno, že vaginální porod půjde, ale týden před termínem porodu jsem šla na císaře, protože dcerka nesestoupila dolů a kdyby přišly kontrakce, tak bylo větší riziko protržení dělohy. Pokud chceš vaginální porod, zajdi si do nemocnice poptat, zda ti to umožní, pokud chceš císař, tak podle mě, když řekneš, že jsi už císaře měla, bolí tě třeba jizva, tak ti ho asi udělají. Poptala bych se i v jiných nemocnicích, a zjistila, kde ti to bude víc vyhovovat. Záleží jestli chceš vaginální porod nebo císař. Mám známé co rodily po prvním císaři jak vaginálně, tak císařem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10566
22.3.17 14:34

Prvni porod akutni cisar, ted jsem v 28.tt a co se tyka porodu, tak pry se dnes dava prednost zkusit vaginalni po jednom cisari, bude pry zalezet na porodnici kde budu chtit rodit, po prvni zkusenosti mam strach z prirozeneho porodu, tak jsem sama zvedava co bude dal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.3.17 14:38

Po císaři jsem rodila normálně, dítě mělo přes 4,5 kg, odhad mi předem nedělali s tím, že je to stejně nespolehlivé (ale pohmatem bylo celkem jasné, že bude velké). Bez problémů. Porodnici, kde byli ochotní asistovat u normálního porodu po císaři i pokud se dítě nenarodí do termínu, jsem pečlivě vybírala, není to samozřejmost. Ve spoustě porodnic se tváří, že „to zkusíme normálně“, ale když to nejde šup šup, jde se na císaře.
Anonymně, nerada veřejně mluvím o „porodních tématech“, díky.

• Nahlásit
  • Citovat
4933
22.3.17 14:41
@fragola píše:
Já rodila plánovanou sekcí dvojčata a pak jsem po 19m porodila přirozeně. Nikdo mi slovem nenaznačil, že bych nemohla a nikdo mě do další sekce netlačil. Ale mimčo muselo mít příznivý váhový odhad i polohu, dost silná jizva a alespoň 6m odstup od sekce.
Pokud nejsou na tvé straně nějaké problémy, o kterých se ví dopředu, nevidím důvod to minimálně nezkusit.

:lol: To by byl fofr i na vás, ne :mrgreen:
Promiň, chápu, jak to myslíš :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.3.17 14:45

Mela jsem vyvolavany porod.10ten po terminu, vubec jsem se neotevirala ani po 6hod kontrakci po 3min.dr me chtela poslat na pokoj zpet at dojdu za hodinu znovu(sla jsem to z pokoje na tri zastavky -kontrakce).vydupala jsem si monitor. divila se, ze jsem ho mela pred hodinou, ja ji rekla ze pred 4hodinami.to spozornela, nasadila sondy a zacal neskutecny ficak, manzel sotva stihl sebehnout na sal.diky dodnes bohu za moji asi predtuchu.mala byla v poradku, ale kdo vi, jak by to bylo za hodinu, prestavalo se ji darit. pokud bych prenasela podruhe, jdu rovnou do cisare( i kdyz v tom fofru nam ji rizli na hlave skalpelem a ma do dnes jizvu…neresim)ja zakrok rozchazela 3dny.za vaginalni budu rada, ale za zdrave mimco jeste radsi. nebudu psat co zazila po vyvolavanym porodu znama…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama