Opět jsou tu příkrmy......

272
13.1.07 18:27

Opět jsou tu příkrmy......

Ahoj mamky,jelikož začneme brzy přikrmovat měla bych nějaký dotaz.Nastudovala jsem zde snad všechny staré příspěvky k příkrmům,ale stejně bych ráda ještě něco věděla.
Doteď plně kojíme 5 krát včetně noci - 9.00,12.30,16.30.19.30,04.00.
Jak přikrmovat chápu ale zajímá mě celodenní jídelníček,jak se postupně nahradí MM příkrmem.Tak v poledne je mi to jasné,první měsíc zeleninku a poté přidat masozeleninové příkrmy.Dopoledne ovocné přesnídavky.Večer kaše,v noci 1krát kojo ale co mám dávat odpoledne?Nebo odpoledne ovocná přesnídávka ale co dopoledne?Děkuji všem za radu.

Zuzík+Anička

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

197
13.1.07 19:59

to teda koukám, protože já kojím mnohem častěji než ty - vždy po 3h a to i v noci. Dneska jsem poprvé dala navečer rýžovou kaši, protože malej je v noci dost neklidnej, fňuká a pořád se chce kojit. Tak uvidim. S celkovym přikrmováním počkám po tom 6měsíci,na to mám svůj plán, ale to je nadlouho a zrovna uspávám. Tak se poučím, kdo tu co napíše.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
468
13.1.07 20:10

ahoj, chystam se behem 14dnu dat dohromady denicek o zavadeni prikrmu, co kdy davat, co je nevhodne pro deti do roku,…tak si ho muzes potom procist…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
174
13.1.07 21:17

Zuzicku,
u vas vypada stravovani jako naprosta idylka. To teda preji, at vam to vydrzi !
Nase mala se taky kojila po 3 hodinach, v noci po 3-6ti. Mezi sedmym a osmym nastal zlom a v noci se budila na kojo i 5× a pres den jak kdy. Nekdy jist nechce a jde se kojit, jindy odmita kojeni.
Totez s jidlem, planovat muzes, jak chces, ale pak ti treba jako nase prdelka bude zvracet po bananu a utluce se po jogurtu, tak ten jidelnicek zkratka prizpusobis.
Ja jsem zavadeni prikrmu silene prozivala, ale dnes uz vim, ze nejdulezitejsi je to nehrotit. Ono si to cesticku najde a uvidis, co bude prckovi nejlip vyhovovat.
Ke svacinkam se jinak obvykle dava ovoce nebo bily jogurt, ja do toho drobim susenku Hami nebo Hero. Mezi 8.-10.m se zacina s pecivem. Nase Dr nam rekla, normalne dejte chleba s maslem nebo Lucinou.
Tolik o svacinkach a fakt doporucuju prehnane to neprozivat :lol:
Camilla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
272
14.1.07 09:28

Nykam jestli ti prcek v noci nespí tak zkus dávat večer místo kojení UM Hami Hajaja,obsahuje něco rýžového takže to má prcka víc zasytit.Taky se mi malá v noci často budila,někdy na kojo,někdy si jen cucla.Tak jsem si řekla že tak to dál nejde.Začala jsem před měsícem dávat na noc Hami Hajaja,ze začátku nic moc ale časem se to zlepšilo a dneska se mi budí jen kolem 3 na jídlo.Předtím se budila i kolem půlnoci a kolem 5h,ale moc hlad neměla,takže jsem dávala dudel nebo flašku s kojo vodou.Někdy si trošku cucla a byl klid.Pak asi zjistila že voda je nic moc a nemá cenu kvůli ní se budit.Je pravda že občas jsem musela vydržet ten pláč a křik,ale dnes vím že to stálo za to.
S tou vodou jsem ten trik četla tady,zkusili jsme a vypadá to že zabralo.
Jinak děkuji za vaše názory a na deníčky se pak mrknu.

Zuzík+Anička

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8866
14.1.07 09:35

Tak u nás nezabralo ani Hajaja :? A obyčejná voda? Tak ta ho v noci doslova rozzuří. Takže když se nevzbudí hlady, musí to být aspoň hlt čaje.

Jinak pomalu začínám s příkrmama (jsme už jen na UM) a je to boj. Nejhorší snad je, že musí pochopit, že to, co mu strkám lžičkou do pusy, má polykat :lol:

Na deníček o příkrmech se těším. Myslím, že budu potřebovat každou radu a dobrou zkušenost :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
197
14.1.07 13:24

zuzicku tak to jsem nevěděla, že tohle existuje - Hami hajaja. Každopádně nám ta rýžová kaše moc nepomohla. Malej se budil standartně jak je naučenej - takže o půlnoci, ve 3h a pak v šest. No aspoň ale spal klidně a nefňukal tak jako obvykle. Ale to taky asi bylo něčim jinym - zdálo se nám, že ta molitanová matrace co jsme koupili s postýlkou je dost trvrdá, tak jsem tam dala zavinovačku a na to ještě rozložila peřinku. A už nefňukal, takže myslím, že mu předtím nebylo pohodlně.
Docela mě to zarazilo, že se mi takhle normálně budil na kojo, maminka mi říkala, že když bráchovi dala poprvé kaši, tak spal celou noc. Tak jsem byla natěšená, že se vyspím a ono tohle.
Myslím, že jsem mu jí dala dost - né sice celých 140ml, ale 3/4 určitě spapal. Zase ho nechci přecpávat, aby jsem mu zbytečně neroztahovala žaludeček a nebyl z něj tlusťoch. Nevíte kolik by toho měl sníst nebo vypít?
Z kojení to člověk nepozná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
272
14.1.07 17:21

Tak to jsem řešila stejně,z kojení člověk nepozná kolik toho vypije.Tak jsem začala dělat Hami 150ml+5odměrek a prvních pár večerů mi vypila tak 100ml,ale v noci se mi budila.Pak začala papat víc a víc a teď jí 210ml+7odměrek,doufám že to není moc,ale když jí chutná a pak se jí potom pěkně spí tak proč ne.Jinak přibíráme kolem 800g měsíčně.Jinak kojíme z obou prsou celkem asi 6-10min.
Tak yjsem nevěděla že takové mléko existuje,poradila mi to pediatrička. Ale jak říkám každé mimi je jiné.Nám to chutná a pěkně po tom spíme.Kamarádka to taky zkusila dát dceři,docela jí to chutná,ale účinek to má tak 50%.
Myslíš si že když se ti v noci pokaždé vzbudí že mám hlad?Saje hodně a dlouho nebo si spíš jen cucne?Jestli si jen cucne tak asi nemá moc hlad jen třeba žížu.Tak to zkus s tou vodou,jak jsem předtím psala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
197
14.1.07 18:38

zuzicku spíš myslim, že se budí ze zvyku. Má prostě v noci takovej zažitej rytmus, kdy vstává na kojo. Právěže se mi kolikrát stane, že se vzbudí, zakňourá (tak jak to dělá, když chce kojit) a tak si ho vezmu do postele. Jenže pak si třeba ani nedá a usne. No a vzbudí se klidně až za hodinu a to už si dá dost. S tou vodou jsem o tom přemýšlela. Ale vím, že moje známá to takhle se svojí dcerou dělala, no a holka si jí akorát zvykla na to, že v noci dost pije a vyžadovala to pak až do předškolního věku - aby měla v noci pití. Takže se to totálně minulo účinkem. Ale jak sama říkáš, každý dítě je jiný.
Dneska jsem Máťovi dala víc, spapal 125ml rýžový bananový kaše - ta mu chutnala víc, tak uvidim. Díky za radu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
272
14.1.07 19:58

Tak to je šikovnej.
S tou vodou se to může stát,ale malá si vždycky jen cucla,jako když má dospělej žízeň tak vypije třeba půl sklenky,tak prcek vypije třeba 20ml ani to ne.
A s tím rytmem to máš pravdu.Právě jsem tady četla že dítě se budí ze zvyku a ne protože má hlad a tak tam byla rada s tou vodou,že potom dítě pochopí že dostává jen vodu a to nemá smysl kvůli tomu se budit.
Tak uvidíš přejem hodně úspěchu a pak někdy napiš jak to u Vás dopadlo.
Přejeme klidné a prospané noci.

Zuzík+Anička

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
52
15.1.07 14:47

V poledne masozeleninový příkrm, potom se přidává odpoledne ovoce, dopoledne jogurt a večer kaše. Ne u všech je to ale tak jedoduché :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
135
26.1.07 20:48

ohřívání příkrmů

zkušené maminky,
jak ohříváte příkrmy, ve vodní lázni nebo v mikrovlnce, četal jsem někde, že v mikrovlnce se dětem ohřívat nemá, je fakt, ž to jídlo není prohřáté všude stejně.díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1493
5.2.07 11:16

Já osobně bych v mikrovlnce neohřívala jídlo pro mimi z toho důvodu, že tam nemám pod kontrolou teplotu a nějaká část příkrmu může projít varem, tím by se pak asi zničily v příkrmu některé jeho složky (vitamíny apod.).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
294
6.2.07 09:18

Ahojky, my postupně přikrmovaly takhle:
začala jsem klasicky obědem, pak po měsíci večer kaše, pak dopolední svačina, pak odpolední sváča a nakonec snídaně. Ke svačině jsem začínala přesnídávkou, pak po 8m jogurtem. Dosud máme k dopolední svačině jogurt, odpoledne ovoce nebo ovocnou přesnídávku. Ke svačině můžeš dát i krajíček chleba/rohlíku s nemléčným margarínem, ale to bych dala až tak po 10m. Jinak můžeš dělat i ovocné koktejly s UM, kaše s ovocem, piškoty apod..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
272
6.2.07 13:37

Misak Díky za radu,už to chápu,ale teď jsi mě zarazila se snídaní.Takže až budeme normálně baštit oběd,dopol.sv. odpol.sv. a kaše večer tak ještě potom zavádět snídani? My totiž teď kojíme tak kolem 5h. ranní a pak jí tak v 9 no a potom až oběd.Takže mám ještě mezi 9h ranní a obědem zavést další dávku jídla (až bude větší)?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama