papání

40
13.1.07 11:04

papání

Ahoj maminky,

prosim, kolik by melo 11mesicni dite vypit mlicka? Zda se mi, ze oproti jinym a podobne starym detem moje dcerka hrozne malo papa… a mam poblem do ni dostat vice nez 300ml mlicka.

Takhle vypada denni jidelnicek(vic do ni nedostanu):
rano - 120ml mlicka (UM), nekdy mene
poledne - kelimek Frutapury, kousek jablicka (nebo bananu)
obed - 100g masozel.prikrm
svacina - Activia jogurt + 100ml mlicka, kousek peciva
vecere - 120ml kase, 100ml mlicka

Je to dostatecne? Dekuju Nakala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Smazaný anonym
13.1.07 11:19

je to u každého individuální - mě malej od 8.měs. odmítal cokoliv mléčného -maximálně si sem tam zabořil lžičku do jogurtu, nepadaly v úvahu ani kaše, ba ani maso,takže jedl v této době nejraději těstovinky se zeleninkou anbeo brambory se zeleninou či rýži. Dneska už sem tam jogurt sní a mlíčko si občas taky vezme,když je to kakao anebo „kafíčko“jak říká.

• Citovat
  • Upravit
1762
13.1.07 11:23

Já moc nevím, co řešíš. Píšeš, že víc do ní nedostaneš, tak je to jedno. Mléko se dá nahradit mléčnými výrobky, má jogurt, zkus sýry. Já znám děti, které nikdy nevypily ani deci umělého, ale mají jogurty, kaše atd. Však ona hlady neumře, nabízej jí rozmanitou stravu, ovoce, zeleninu atd. Já jsem nikdy nic nevážila, prostě toho sní, kolik chce a jak píšeš, víc do ní stejně nedostaneš.
V tomto věku už děti přibírají mnohem méně, tak i méně jedí. Asi jí to stačí.
Nedělej si z toho hlavu.
Halka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
66
13.1.07 16:25

Ahoj, mně Kuba umělé třeba nepil nikdy, prostě to nevzal do pusy. Ve 13 měsících jsme dokojili a řešily to už jen jogurty a sem tam sýr, ani doktorka to nijak neřešila. Co se týče jídla, kdyby to malé nestačilo, tak ti to dá určitě najevo, důležité je jak to cítí ona, prostě některé děti jsou jedlíci a jiné toho sní jak vrabec, apetit je u každého jiný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3321
13.1.07 18:59

Ahojky,
podle naší dr.by mimi-batole mělo vypít či sníst půl litru mléčných výrobků denně.
Co zkusit zakysané mléka apod?
Gabka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
327
13.1.07 19:41

Přihřeju si polívčičku. Holky dáváte Actimel? Je nám 13+1/2 m.
Dík

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
13.1.07 20:25

Nakalo :D ,
vůbec bych si s tím nedělala starosti, protože pokud dáváš mléčné kaše (Hami, Hipp,…), tak v nich je také umělé mléko (+vitamíny, minarály a stopové prvky). Tak si to přičti k těm 300 ml mlíčka a už máš 420 ml mléčných výrobků :wink:

Veero, Actimel jsem ještě nezkoušela, nějak mě to zatím nenapadlo, ale mrkni se na www.actimel.cz . A tady je jedna větička okopírovaná právě z těchto oficiálních stránek : Actimel® je vhodný pro všechny děti od jejich batolecího věku. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
13.1.07 20:48

Ahoj Martino :wink:
No, já myslím, že pořád těch 500 ml. Jinak se mrkni na www.vyzivadeti.cz , jsou tak dobré rady i recepty na výživu dětí od tří let :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
13.1.07 21:00

Mrkni a dej vědět, příjemné hledání :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu