dovolená letadlo či auto?

alfie
12.1.07 13:17

dovolená letadlo či auto?

maminky,
snad mi poradíte, jsme na pochybách, pořád nevíme, jak se konečně po x letech dostat k moři a přežít ve zdraví :D .
máme tip na Itálii třeba Bibione autem, prý je to cca 10 hodin jízdy, nebo bulharsko letecky, ale zase jak s 18ti měsíčním lotrem zvládnu let? Jsem hroznej nerv a pomalu už od teď nespím, mám cestovní horečku a toj eště nemáme ani zaplacený zájezd. :lol:
Pomohly by jste mi, kdybyste třeba shrnuly svoje pro a proti co se týče cetsy autem či letadlem.
Snad bude toto téma prospěšné i jiným „nervům“ :lol:
děkuji moc.

• Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

374
12.1.07 13:36

dovolená

Ahojky ,no já osobně mám hrůůzu spíš z toho jet autem .Nic méně to letos u nás vyhrálo.Pojedeme na 14 dní do Itálie -jeden týden Monfalcone a druhý Caorle jen se popovezem kousek dál.Segra tam jezdí už léta ,říkala něco kolem 12 hodin .No určitě budeme cestovat v noci ,proto doufám ,že se to obejde bez vztekání ,slz apod …snad to holky prospí.Spíš mi dělá starost taková dlouhá doba v jedný poloze .No snad nějak zvládnem zastávky a protáhnutí .
V zimě máme pifku na egypt ..myslím ,že se toho bojim se třema dětma mín (letět letadlem )než jet do tý Itošky autem .
Tuto cestu volíme hlavně s finančních důvodů vyjde to o půl levněji ta Itálie než letecky španělsko plnou penzí-tu nám spočítali u Fishera za 112 000 takhle nás Itoška vyjde na 60t (je v tom ubytování,kauce,dálniční známky pro Rakousko,mýtné,povlečení,benzín ,a dostatek na jidlo-chození na večeře apod .A hlavně teda jeden skorem všichni sourozenci .
Jiank ten Egypt vyjde v lednu a unoru levně a není tam až takovej hic -dokonce jsem našla ubytování pro 2 dospělý a 3 děti ..celkem to totiž dá fušku.

Majdalenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3826
12.1.07 13:38

kápla jsi mi do noty,zrovna řeším to samé,ale ze 7mi měsíční holčičkou (tedy 7měsíců jí bude v době té dovolené).
rozhodovali jsme se mezi letecky španělsko nebo mallorca nebo autem chorvatsko či itálie.
rozhodli jsme se pro auto a to z důvodu snadnějšího návratu při nějakém problému.
takže vybíráme chorvatsko či itálii.

letadlo je sice rychlejší ale když by něco,není jak se vrátit domů dřív.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
374
12.1.07 13:42

dovolená

Sem ještě chtěla :nedivím se už s toho máš hlavu .Já jsem z toho taky cekem šílená ,už bláznim a těšim se i když vím ,že moře je tam nic moc v tom Monfalcone ,protože je to v zátoce .Ale zas jsem akční typ takže mě moc na ležení neužije ,hlavně jsem připravená na to ,že s dětma si stejně nelehnu.Ale děti budou mít radost ,navic budou výlety ,tak se můžem vycachtat i jinde ,segra tak zná pláží víc .Taky maj ze mě doma srandu ,že s tím blbnu už ted :D Aleee já se těšííím ,že neuvidím 14 dní panelák a beton a sousedy :D

Majdalenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4097
12.1.07 13:44

Ja cestuji pomerne casto, letela jsem s Helenkou kdyz ji byly 3 mesice, 7 mesicu a 1 rok. Let vzdy trval cca 2.5 hodiny. Kdyz byla mimino, vetsinou to prospala, ted naposledy si celou dobu hrala na sedadle a byla ukazkove hodna. Mely jsme stesti, ze nebylo plno, tak jsme mely vsechny tri sedadla jen pro sebe.

Cestovani autem je u nas vetsi problem. Helenka spi max. hodinu a pul a zbytek cesty, pokud je delsi, ji otravuje sedet privazana v autosedacce. Takze jeci a nejde nicim zabavit.

Ja tedy osobne litam radsi letadlem, je to rychlejsi a dite tam ma vice mista k pohybu a taky zabavnejsi okoli (spolucestujici). A cas straveny na letisti jsme vzdycky prezili uplne v pohode, da se tam chodit, divat do obchodu (na hracky apod.).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1744
12.1.07 13:46

Ahoj,
my jsme se skoro 11-ti měsíčním dítětem jeli autem do Bulharska. Večer jsme ho normálně vykoupali, dokonce jsme ho oblékli do pyžamka. Jen místo do postýlky jsme ho šoupli do autosedačky a už se jelo. Naštěstí oba řídíme, tak jsme se prostřídali. Spinkal krásně celou noc. Kolem osmé ráno, když se probudil, tak jsme zastavili už Srbsku u nějaké benzinky, aby se proběhl (už chodil). Byli jsme tam asi dvě hodiny, aby se trochu utahal a pak jsme to ještě s jednou zastávnou na Bg. hranicích zvládli až do centr. Bulharska, kam jsme jeli. Bylo jsem až překapena, jak pohodě to zvládal.
Zpátky jsme jeli ze Sofie zase asi kolem 8-mé večer a poprvé jsme stavěli až u Břeclavi na snídani.
carsa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
184
12.1.07 13:58

Ahoj, my jeli do Chorvatska autem - cca 10hodin, Honzíkovi byly 2roky a Martínkovi 5 měsíců a bylo to naprosto super! Zastavili jsme, kdy jsme potřebovali (asi 3×), pak přestávka v motorestu na kafíčko a kluci celou cestu prospali (jeli jsme přes noc). Letos jedem k moři zase autem a už teď se těšíme i na tu cestu, která nám tu dovču prodloužila..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
468
12.1.07 14:03

tak my jsme byli s malou v Italii v Caorle-Santa Porto MArgherite, kdyz mela 15.mesicu. Byla nadsena, muzu doporucit. Krasna mirna piscita plaz s hromadou muslicek!!!Vezli jsme je samozrejme i domu. Je to vhodne pro rodiny s detmi, nejsou tam zadne diskoteky a tak, takze pohoda. Jeli jsme autem, nedovadu si predstavit, jak bych nabalila vsechny ty kramy do letadla, kdyz ses tam vahove omezena. Jeli jsme pres noc, uplne idealni, mala to prospala. Meli jsme to pres cestovku Azzuro!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
468
12.1.07 14:07

jeste jsem zapomnela dodat. Meli jsme to bez jidla a to umyslne, chteli jsme usetrit a malou bych tam stejne nenechala jist. DOma jsme navarila a maso s omackami jsem zavarila, vezli jsme nejake testovin, ryzi, presnidavky..Pecivo se tam dalo koupit levne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
272
12.1.07 17:41

Ahojky taky řeším podobný problém.Chtěli by jsme jet v září k moři,to bude dceři 13m.Nakonec jsme se rozhodli jet autem do chorvatska,jak už tady někdo psal,když se něco stane nebo bude problém,můžeme se sbalit a za 8 hod jsme doma.Když někam letíš a něco se stane,nemůžeš se jen tak sbalit a vrátit domů.Tak snad jsme taky poradili.

Zuzík+Anička

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
12.1.07 19:41

Ahoj,

my od té doby, co je Mates, jen lítáme. Loni, když mu bylo 8 měs. do Bulharska, letos Turecko. Jedinou nevýhodu vidím v limitu zavazadel, ale jinak je to rozhodně pohodlnější i bezpečnější. A k tomu předčasnému návratu - kolega loni letěl někam na Mallorku a dostal tam zánět středního ucha. Naprosto bez problémů ho cestovka poslala domů letecky o 2 dny dřív než měl letět, protože měl strach z místních doktorů.

Nepřihlášená Lasička

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
12.1.07 19:44

Ještě k tomu jídlu - dělali jsme to tak, že jsem vzala skleničky jen na první 2 dny a zbytek jsme dokoupili v místní lékárně. Hipp prodává všude. Rozhodně mi to přijde bezpečnější než vézt zavařené maso. Byla jsem jednou svědkem, když naši známí na dovče konzumovali homemade konzervy a jaké střevní problémy z toho měli. Ne tak ještě dítě…

Lasička

• Nahlásit
  • Citovat
474
12.1.07 20:17

Ahoj, tak my jdeme v cervnu autem do Chorvatska a v zari autem do Italie. Pojedem autem a po zkusenosti pred dvema lety, budou obe holky spinkat (doufam) a probudi se az u more. Meli jsme sice uz zamluvene Korfu, ale nakonec jsme se rozhodli pro zminena mista. Ja se desne bojim litat, to byl prvni duvod a navic nevim, jak by to deti snasely? Starsi dcera je desna poseroutka, tak ji dame jeste rok cas :D a navic bude segra taky vetsi.

Simona

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11525
12.1.07 20:22

Tak my jsme byli v létě v Bulharsku - letecky. Byla to pohoda. Váhový limit jsme nedosáhli ani náhodou, vezli jsme sebou kočárek( golfky) ten se do váhy zavazadel nepočítá. Na letišti jsme mohli s kočárkem až k letadlu, tam jsme ho předali personálu a v Burgasu už nás čekal u schůdků, když jsme vystupovali. malá let zvládala v pohodě. Tam ho prospala a zpátky sledovala letušky co dělají - seděli jsme v první řadě. Já jsem z tohoto způsobu dopravy byla nadšená. V 7 jsme vyjeli z ubytování a o půl jedné jsme byli doma.
Pokud jedeš do Bulharska, není nutné si sebou brát velké zásoby jídla. V každé lékárně koupíš hotové skleničky jídla, taktéž sušené mléko a plenky tam mají Pampers. Jogurty vesměs Danone. Jídlo je ta za stejné ceny jako u nás, takže bych to až tak neřešila. Taky spousta nafukovaček, formiček na písek za poloviční cenu co u nás.
Jo a malá měla v té době 14 měsíců. Vezli jsme si sebou jenom rychlovarnou konvici - pasuje do zásuvek. Vařila jsem malé sunar a ohřívala ty skleničky a dělala kaše. Vodu jsme kupovali - ale ta je levná 10l za 2 leva tj. 30 Kč.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26
12.1.07 20:25

Ahoj, 2 roky po sobě jsme jeli autem na 14 dní do Itálie - Riccione, přes Azzuro. Nádherné moře, písek, mušle, pozvolný vstup, ideální pro děti. Spousta dětských koutků na pláži, pokud máš zaplacený plážový servis. Byli jsme ubytováni v soukromém apartmánu s oplocenou zahrádkou, jídlo vlastní. Poprvé jsem vezla příkrmy (synovi bylo 13 měsíců) a podruhé zamražené omáčky (naprosto bez problémů), zbytek jsme zvládli po restauracích (miluje nudle a pizzu). Teď už vím, že jsou tam všude takové ty americké prádelny, takže příště nepovezu ani moc věcí, plínky koupíte všude a příkrmy taky v každém obchodě. Navíc je tam večer kam jít i s miminkem, pokud je kočárek. Cesta byla v poho, jeli jsme cca 12 hodin vč. přestávek, na noc, syn byl vykoupaný, nahamaný, naprosto v pohodě. Nazpátek nám trochu brečel, protože jsme ho přetáhli a nemohl zabrat, ale opravdu v poho. Navíc jsme si zastavili, kde jsme chtěli, ráno nechali proběhnout, fakt super. J.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama