Opět zkyslý vývar

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
35
6.10.21 07:47

Opět zkyslý vývar

Prosím poraďte, už si připadám úplně neschopná. :roll: Včera jsem dala vařit hovězí vývar a když jsem ho po vychladnutí ochutnala, byl kyselý. Vařila jsem ho klasicky: do čistého hrnce jsem vložila přední hovězí, na to očištěnou mrkev, petržel, celer, 4 kuličky nového koření, 4 kuličky pepře a bobkový list. Zalila jsem to 1,2 litry studené vody a postupně přivedla k varu. Sbírala jsem pěnu, nechala jsem ho vařit na mírném ohřevu (stupeň 2) cca 3 hodiny. Hned po vypnutí sporáku jsem vybrala maso a zeleninu a přes čistý cedník vývar přecedila. Nechala jsem v hrnci ponořenou kovovou naběračku, jelikož jsem slyšela, že to může zkysnutí zabránit. Asi polovinu vývaru jsem pak nechala v hrnci a další polovinu rozdělila do mističek, že si ho zamrazím. Vývar v hrnci stydl na studené plotně chvilku, asi hodinu, pak jsem ho ještě položila ven na terasu na studenou dlažbu na úplné vychladnutí. Misky jsem nezavřené dala taky zchladit ven. Když jsem vývar po cca té hodince ochutnala (v tu chvíli měl cca teplotu 37 stupňů), už chutnal kysele :zed: Co dělám špatně? Před týdnem jsem dělala stejný vývar, který mi taky zkysl a to jsem ho po přecedění chladila v dřezu se studenou vodou a po vychlazení dala hned do lednice. Jako jíst se dal, ale stejně mi připadal nakyslý. Ale dělala jsem ho předtím tak, že jsem zeleninu nejdřív v hrnci trochu opekla na másle a až pak vložila maso a zalila vodou, tak jsem říkala, jestli to předtím nemohlo způsobit to máslo? Já už fakt nevím. Vývary běžně vařím už pár let a vždy mi přišly dobré, nechápu, proč se mi najednou nedaří :( Když si dám vývar v restauraci, chutná dobře a tu kyselost tam prostě necítím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8094
6.10.21 07:52

Byl zakrytý pokličkou nebo otevřený?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50
6.10.21 07:55

Ahoj. A chutnal ten vývar i někdo jiný? Jestli nemáš kvůli něčemu teď blbé chutě. Btw, včera bylo u nás hodně teplo. Nevím odkud jsi, ale vývar bych já osobně včera nedala zchladnout ven, ani kdyby byla chladnější dlažba, nakolik vzduch byl teplý.
Ještě to může udělat špatné koření - bobkový list, nebo černé koření, když jsou špatné, napr plesnivé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8094
6.10.21 07:59

Jinak hovězí vývar by se měl vychladit co nejdříve…hodinu na plotně a ještě terasa, je možná dlouho… Mě zkysl vývar za život jen jednou, a mělo to spojitost s bouřkou, co se povídá, že při bouřce se to může stát :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19228
6.10.21 08:04

Jestli spis nemas zkreslene chute. Ja vyvary s masem, i zeleninou, nechavam normalne vychladnout pri pokojove teplote, nez to soupnu do lednice. Nikdy se nezkazil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9741
6.10.21 08:05

Možná promíchávat při chladnutí…občas :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
989
6.10.21 08:10

Taky se mi ještě nestalo že by mi vývar zkysl při chladnutí na plotně při pokojové teplotě…to až když sem ho po vychladnuti zapomněla třeba dát do lednice..to pak jo no..ale i tak tam musel stát přes noc…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28038
6.10.21 08:11

@LaLuz nejsi těhotná? nemáš covid? že by to vysvětlovalo ty změněné chutě? nedělám s vývarem žádné zvláštní tanečky, uvařím a za chvíli dám vychladnout na zem do spíže, po třeba dvou hodinách dám do ledničky, ani zeleninu nevytahuji vždycky hned - nikdy mi vývar nezkysl :nevim:
jedině ještě že by to mohlo být tím kořením? co ti někdo píše, ale ani s tímto jsem se nesetkala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35
6.10.21 08:12

@pannda byl otevřený

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39439
6.10.21 08:15

To vypadá spíš na změněnou chuť u tebe. Aby takhle rychle zkysnul, se mi nezdá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.10.21 08:15

Může to dělat spojitost bobkový list a nové koření.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2598
6.10.21 08:16

Nebo hodně celeru. Ten dělá kyselejsi chuť.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18419
6.10.21 08:23

Me prijde kazdy hovezi vyvar nakysly :nevim: Proste jina chut nez u veproveno nebo kureciho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1935
6.10.21 08:26

Taky jsem dělala předevčírem vývar, nechala chladnout na plotně, do lednice putoval asi za 4hodiny, zeleninu jsem vytáhla až druhý den, protože jsem na to večer zapomněla a je v pohodě :nevim:. Nemůžu si pomoct, ale v restauracích do toho podle mě dávají Masox.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4503
6.10.21 08:27
@MáškaMarie33 píše:
Může to dělat spojitost bobkový list a nové koření.

Bobkový list i nové koření dávám pokaždé a taky mi nikdy nezkysnul.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat