opis ve druhé třídě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Hačovka
Povídálka 22 příspěvků 18.01.09 12:24
opis ve druhé třídě

Ahoj, chtěla jsem se optat, jak jsou na tom vaše dětičky s opisem ve druhé třídě.Syn neopíše nic v pořádku a když mu řeknu ať si to po sobě přečte, tak řekne, že tam žádnou chybu nemá.Včera opisoval a napsal tam úplně jiná slova.Tak nevim kde je zakopanej pes.Čte docela dobře, ale při opisu hrůza.Diktáty máme v pořádku.Poradí někdo?

Reakce:
k.a.c.k.a.
Závislačka 3143 příspěvků 18.01.09 18:47

Ahoj , některé děti s tím mají problém, pokud jsou ale diktáty v pohodě, tak by se o žádnou vadu jednat nemělo.
Zkus mu opisy dávat po slabikách, kratších slovech, zpočátku ať si je hlasitě předříkává- později v duchu. Ono to chvíli trvá, než to některé děti zmáknou.Pokud by nezabralo ani to zašla bych na PPP, alespoň bys věděla, zda je to fakt jen o cviku, nebo po něm chceš pro něj skoro nemožné.Vím o čem mluvím. Učím druháky. :D

k.a.c.k.a.
Závislačka 3143 příspěvků 18.01.09 18:48

Ahoj , některé děti s tím mají problém, pokud jsou ale diktáty v pohodě, tak by se o žádnou vadu jednat nemělo.
Zkus mu opisy dávat po slabikách, kratších slovech, zpočátku ať si je hlasitě předříkává- později v duchu. Ono to chvíli trvá, než to některé děti zmáknou.Pokud by nezabralo ani to zašla bych na PPP, alespoň bys věděla, zda je to fakt jen o cviku, nebo po něm chceš pro něj skoro nemožné.Vím o čem mluvím. Učím druháky. :D

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.09 20:07

Náš mladý chodí do třetí třídy a je to to samé, daleko víc chyb udělá v opisu než v diktátech, ale protože má pořád samé jedničky, tak si myslím, že je to tak běžné, že ty děti to ještě nemají srovnané a přečtou to nepsrávně a sousředí se na psaní písmenek a ne logiku textu. Martina

Andrina
Kecalka 216 příspěvků 19.01.09 08:23

Taky mám kluka ve třetí,s opisem má problémy pořád,diktáty v pohodě,čte dobře,ale ten opis.......!!!!

Dodnes nechápu,jak to může mít špatně,když to vidí před sebou,ale bohužel......

Takže asi je to celkem běžné,jak vidím.

Paradise
Závislačka 3529 příspěvků 24.09.15 19:23

Ahoj, my v PPP už byli, neshledali nic vážného, ale kluk má velké problémy s opisem a přepisem i přes trénování, dokdy je to v pořádku?

hanka.br.
Generální žvanilka 20331 příspěvků 24.09.15 19:32

@Paradise Opis/přepis je v podstatě nejtěžší disciplína při výuce psaní. Pokud jste na začátku druhé třídy, ještě má nárok dělat chyby.

radúna
Extra třída :D 12134 příspěvků 24.09.15 19:33

Nám bylo v PPP řečeno, že tohle všechno vypluje na povrch v druhé polovině a koncem druhé třídy. Zhruba.
Poruchy v opisu textu (vynechaná písmenka, záměna slov, vynechání slov,..) podle vyšetření má dysortografii.
Dělalo to celkem problém i u čtení - to vynechávání písmenek, slov. To se ale celkem spravilo - maminka kat nedala děcko spát bez čtení :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:. Diktovaný text bez problému, ale pomalé psaní, hrubky ( :oops:, 4. třída).
Po dvou letech jdeme na kontrolu.

Paradise
Závislačka 3529 příspěvků 24.09.15 22:10

Holky díky dám mu čas, mrzí mě jak se v tom plácá má samé jedničky max. dvojky z češtiny, ale jakmile dělají opis tak má čtyři nebo pět, protože ve čtyřech větách je schopný nasekat i deset chyb.

lumpisek
Kecalka 307 příspěvků 25.09.15 07:46

My s tím také bojujeme, od začátku roku přinesl z opisu samé 3 nebo 3-. Nepíše háčky, čárky, vynechává samohlásky, někdy i celé slovo nebo smíchá 2 věty dohromady. Už jsem z toho byla zoufalá, tak musí každý den doma opsat jednu říkanku - max. 4 řádky. A byla jsem v šoku, kdy doma to napsal skoro celé dobře! kromě pár vynechaných háčků a teček nad písmenkem i.
tak nevím, myslím, že u nás to porucha nebude, ale spíš nepozornost - on chce mít všechno rychle hotové, protože píše hrozně pomalu, má tvrdou ruku, nějak mu nejde při tom psaní posouvat po papíře…

jo, a učitelka nám také říkala, že právě ve 2. třídě se pozná, zda to bude nějaká dysfunkce, tak ještě vyčkávám…

radúna
Extra třída :D 12134 příspěvků 25.09.15 10:58

@lumpisek, @Paradise :mavam:.
No jo, s tím časem na opis jsem si uvědomila, že doma mi děcko opsalo text taky celkem bez chyb. Mělo na to víc času a soustředění.
I tohle v té poradně vlastně říkali, že dysortografici potřebují na psaní víc času a míň textu než ostatní děti. Prý by to učitelé měli zohlednit a víc psaného textu dětem vytisknout.
My jsme to tak nechtěli, nechali jsme prcka podřídit normálnímu tempu ve třídě.
Spravuje se to pomalu, hodně pomalu, ale zatím musím zaťukat, že zatím jakž takž stíhá jako ti druzí.
Chyby sice dělá, ale už to není tak šílené. Chce to hodně moc trpělivosti, klidu a hodně cvičit. Jde to spravit, časem to prý vymizí u velké většiny takových dětí.
Nenechat se litovat od učitelů, pokud možno neulejvat a nevymlouvat se na to, že má diagnózu dys.
Jediná úleva byla ve známkování v druhé a třetí třídě. Paní učitelky přimhouřily trochu oko při známkování opisu.

Paradise
Závislačka 3529 příspěvků 25.09.15 19:25

Holky tak u nás je úplně jedno jestli ve škole nebo doma ty chyby tam naseká stejně, i když ho upozorním, aby si to zkontroloval, tak ty chyby nevidí. :nevim:

radúna
Extra třída :D 12134 příspěvků 25.09.15 19:31

@Paradise, třeba je jen zbrklý a nepozorný? Je v první třídě?
Ten náš prcek to taky neviděl.

Paradise
Závislačka 3529 příspěvků 25.09.15 21:46

V druhé. No budeme trénovat a uvidíme jak se to vyvrbí. :think:

Váš příspěvek
Reklama