Oplodnění - odpovědi

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
4.10.21 14:09

Oplodnění - odpovědi

Protože se mé včerejší téma kdovíproč zamklo a nemohu do něj přispívat už ani já, založil jsem nové, v němž generálně shrnu všechny vaše námitky.

• ne, finanční ani jinou odměnu za to nežádám,
  • ne, partnerku nemám,
  • technicky bych to rád provedl pochopitelně „přirozeně“, ale stříkačce bych se taky nebránil,
  • proč to dělám je poměrně složitá otázka, na niž nelze odpovědět nějak racionálně, logicky. Ale pouze pocitově: prostě je mi 30 let, děti nemám, partnerku taky ne, ale nějaké rozmnožovací pudy mě chytají čímdál častěji,
  • kdosi psal, že takhle to nemá fungovat, že lidi se mají milovat, až dítě zplodí. To je sice pravda, ovšem proč jsou podle vás asistenční kliniky plné? Když si představím pár, který by chtěl dítě, ale problém je na straně pána, tak co je lepší - absolvovat proceduru umělého oplodnění na klinice, pro mnohé jistě nepříjemnou (když se ženy bojí i běžné prohlídky na gyndě) a zdlouhavou a nechat se oplodnit zcela anonymním dárcem, nebo to provést takto „přirozeně“?,
  • ptáte se, co až se dítě bude ptát po svém biologickém otci? Hm - a jak se to liší od umělého oplodnění? To, jestli se mu tím ublíží, nebo neublíží, nechávám na zodpovědnosti každého páru, doufaje, že většina žen a mužů jsou normální lidé, kteří pro své dítě chtějí to nejlepší, takže k tomu přistoupí v jeho nejlepším zájmu,
  • jak to mám právně ošetřené? Nijak. Povšimněte si, že dávám možnost to provést i zcela anonymně. Bez pravých jmen a adresy bydliště (což je pak opravdu to samé jako umělé oplodnění, jen není umělé, nýbrž „přirozené“), čímž je pár i dítě chráněny před tím, abych ho vyhledal (jakože nemám tu potřebu),
  • opět apeluji a spoléhám na to, že ona žena či pár bude jednat v nejlepším zájmu dítěte. Takže pokud mě bude chtít, jak tam nějaká chytračka psala, „oškubat na alimentech“, pak klidně může. Svému dítěti bych platil rád. Ovšem nezapomeňte, že v tom případě bych se taky dožadoval styku se svým dítětem. Pokud si daná žena bude myslet, že tohle je to nejlepší…
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
339
4.10.21 14:13

Blázen. Mladej kluk s takovýmhle přístupem :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5590
4.10.21 14:22

Lesbické partneství by mohlo projevit zájem, ale pouze za předpokladu, že nedojde k fyzickému kontaktu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.10.21 14:25

Lilypad24: a můžeš to nějak blíže rozvést?

Božislava: ok. Tak k němu dojít nemusí. Ovšem fascinuje mě, že to tak kategoricky tvrdíš, ty jsi nějaká mluvčí VŠECH ženských homosexuálek?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
440
4.10.21 14:27

Kdoví proč se zamknulo.. možná protože porušuješ pravidla :zed:
Zkus nějakou stránku s inzeráty, tady nepochodíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.10.21 14:29

Darkandeep: čím konkrétně to porušuje pravidla?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11985
4.10.21 14:30
@tvujtatinek píše:
Darkandeep: čím konkrétně to porušuje pravidla?

Přečti si poslední příspěvek od admina. Píše to tam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2379
4.10.21 14:55

@tvujtatinek A proč nejdeš normálně darovat sperma do několika center asistované reprodukce? Vyhovíš svému množícímu pudu, bude to zcela anonymní a někomu pomůžeš.

Pár, který by chtěl dítě, a potřebuje dárce, půjde podle mě raději na kliniku. Tam budou mít jistotu anonymity dárce a i dárce bude mít nezbytná vyšetření.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
879
4.10.21 14:58
@tvujtatinek píše:
  • ne, partnerku nemám,
  • proč to dělám je poměrně složitá otázka, na niž nelze odpovědět nějak racionálně, logicky. Ale pouze pocitově: prostě je mi 30 let, děti nemám, partnerku taky ne, ale nějaké rozmnožovací pudy mě chytají čímdál častěji,

Když to bude ryze anonymně, tak se nedozvíš, jestli to klaplo nebo ne, jestli bylo počato a porozeno dítě, takže stejně nebudeš vědět, jestli rozmnožovací pud byl uchlácholen nebo ne.

Jaký je důvod, že si normálně mainstreamově nenajdeš ženskou a nezaložíš rodinu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1145
4.10.21 15:04

Neplodny par, ktery potrebuje darcovske spermie, jde do centra nejspis proto, ze tam jsou darci s dobrym zdravotnim stavem a genetickym predpokladem. Kde u tobe budou mit zaruky, ze nedostanou krome sperma ještě taky HIV nebo jejich dite neobdarujes treba hemofilii? Nikde. Zkus svoje stesti na nejakem foru pro lesby. Tam se treba nekdo na tvoji nabidku chytne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
706
4.10.21 15:25

Běž radši do nějakého CARu, než strašit tady. Bez záruky, že nepředáš nějakou dědičnou nemoc, HIV, cokoliv, s tebou do toho nepůjde nikdo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
928
4.10.21 16:04

To s oškubání na alimentech jsem psala tuším já. A nejsem chytráčka. Jen znám důvěrně brečí chlapů jací nejsou chudáčkové. Ty zlé ženské po nich chtějí peníze na jejich vlastní děti, které si udělali.

Tvoje myšlení je divné. Nikoli pomáhající nebo spásné. Chceš si prostě legálně vrznout. A bojíš se vztahů. Možná seš i panic. Jinak by sis našel ženu a s ní ty otcovský pude založil rodinu.

Běžný muž tě nenechá vlézt na svou ženu, aby vědomě vychovával kukačku. To už opravdu radši půjdou na tu kliniku. Ono to může technicky vypadat dosti podobné. Ale rozdíl je v té psychice a mužském egu. Sperma ve stříkačce jsou buňky jako jiné. A stříkačka je přeci lékařská věc jako jiná. Kéž to tvoje spermie jste muž s penisem. Muž, který mu souloží jeho ženu. To je přeci nehorázná drzost.

Upřímně by ti to mohlo vycházet u lesbických páru. Ani u těch svobodných matek moc ne. Vzhledem k tomu, že aby měla žena na něco nárok, musí mít zapsaného otce v RL :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat