Opravdu bílé PLENKY ???

685
5.8.05 13:42

Opravdu bílé PLENKY ???

Ahoj,
můžete mi prosím poradit co děláte se zapranými plenkami, aby prokoukly? Možná existuje nějaký způsob praní nebo prací prostředek aby se vůbec nezapraly?! Už jsem chtěla naše pleny až na pár kousků zaarchivovat do sklepa, ale předtím bych je potřebovala pořádně vybělit. Normálně jsem je vyvařovala (v hrnci, někdy v pračce) a prala (napřed v Lovele, pak v Tixu) a vypadají rozhodně všelijak jen ne bíle.
Poradíte?

Díky,
Jitka

http://tickers.TickerFactory.com/…8575/age.png

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

294
5.8.05 13:50

Mně dobře vybělil bílý Ecover a ještě je na to super sluníčko, ale jen pokud máš možnost plníky pověsit tak, aby ti na ně svítilo ze všech stran. Ale moc bych se s tím netrápila, ony ty bělící prostředky v prášcích jsou většinou fuj.
Anka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5636
5.8.05 14:14

Moje osvedcena rada je pridat k normalnimu pracimu prasku (dospelackemu) SAVO PEREX, vyprat na 60-90 stupnu a pak minimalne 2× vymachat a v pripade pouziti miminkem jeste jednou proprat ci promachnout v detskem prasku jako je LOVELA apod. Zabiralo to i na fleky od prikrmu, ktere jinak ani za nic nepustily … a ze moje dite bylo do 1roku vysoce blinkaci a tak spousta plen pouzivanych jako zachrana byla pred pranim oranzova, zelena atd., jenom ne bila 8O .

Hodne stesti u beleni :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3152
5.8.05 14:35

Nechala jsem je přes noc namočené v kbelíku se Savem Perex (zředěným), pak jsem je vyprala na 90 v Tix Tidu. Ale je fakt, že aby se dobře vybělily, tak to chce proprat v tom Tix Tide několikrát po sobě (použít a znovu dát vyprat), přesně jak to je v reklamě :). Dostala jsem třeba od kamarádky zaprané bílé košilky a neúnavně jsem je přihazovala ke každému praní v Tixu, až z nich asi po šestém praní bylo opravdu sněhobílé prádlo. Lovela je krásně vonavá, ale že by si nějak poradila s flekama nebo vybělovala, to asi těžko. Aspoň já mám zkušenost, že v Lovele se toho moc nevypralo :(. To jsem dávala opravdu jen na kojenecké prádlo bez flíčků.
A sluníčko má taky kouzelnou moc :). Zjistila jsem, že jsem některé prádlo pověsila s nevypratelným flíčkem (mrkev, rajče) a sluníčko to vytáhlo!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
118
5.8.05 18:07

Ahoj
já peru plenky i bryndáky v Persilu, zkus je i vyvařit a ikdyž tam někdy flíčky od mrkve zůstaly, třeba i na tričku, tak to sluníčko, jak tu už holky psaly opravdu dokonale vybělilo :D . A hodně flekaté plíny( plíny používám jen na utírání nebo místo bryndáku) jsem namočila ve Vanishi, ten co je proti skvrnám na praní a pak ještě vyprala a taky to pustilo. Akorát musíš několikrát potom pořádně vymáchat. :wink:
Simone a Lukášek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
23.9.05 19:13

jak na bile plenky

ja peru v Permonu od firmy Missiva, jemne voni cistotou, zadna prehnana parfemace, je bio a levny a se skvrnami si taky poradi skvele. Idealni nejen pro miminko

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
24.1.06 14:43
:D :) :( :o :lol: :cry: :wink: :arrow: :idea: :?: :! :evil: :x 8O :? 8) :P :oops: :roll: :twisted:
  • Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
24.1.06 14:43
:D :) :( :o :lol: :cry: :wink: :arrow: :idea: :?: :! :evil: :x 8O :? 8) :P :oops: :roll: :twisted:
  • Nahlásit
  • Citovat
89
12.3.06 16:52

taky pouzivam latkove plinky, ale z fleku si moc hlavu nedelam. Ale kdyz uz me to chytne, tak pridam sul na skvrny od Popolini. Je to nejak upravena soda. Jinak kdyz mam vic pokakanych plinek, tak pridam do praciho gelu sodu na prani, taky je to fajn. Praci prasky nepouzivam, i kdyz nektere jsou bez fosfatu. Prasky obsahuji az 14 slozek, ktere jsou tam jen na to, aby byl prasek nadychanejsi, vonavejsi, belejsi, aby nezvlhl… Proste aby prasek krasne vypadal, ale s kvalitou prani to nema nic spolecneho. Navic prasky jen zasvini pracku. A belici prasky vlastne nebeli, ony obarvuji na bilo. Proto kdyz pouzijes Permon U od Missivy, tak prvni jedno az dve prani bile tricko trosku zesedne. protoze Permon odstrani bilou vrstvu od prasku a dalsi prani odstrani skvrnu (ktera driv byla prekryta bilou z prasku). Ale reklama v televizi dela hodne, tak se nedivim maminkam, ze prasky nepouzivaji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1757
12.3.06 17:00

Ahoj Jiti,

ja jednou za cas potru pleny zlucovym mydlem, chvili necham pusobit a potom dam do pracky s normalni praskem na 90 stupnu na nejdelsi program. Vetsinu fleku tim zmizi. Nedelam to casto, protoze si myslim, ze se jim takovym pranim zkracuje zivotnost, ale jednou za nekolik mesicu jim to prospeje.
Zkousela jsem je i vyvarit s odbarvovacem a potom vyprat a taky to slo.

Holky, kdo pouzivate Savo, v jakem pomeru k vode? Nezkrati to zivotnost pradla? Prece jenom u tech plen bych byla rada, aby mi nejaky rok vydrzeli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
89
12.3.06 17:52

musim rict, ze i kdyz belim, tak nepresahnu 40 stupnu. Setrim tim energii, vodu i plinky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
357
12.3.06 18:04

Marco já používám Savo Perex celkem běžně. Než jsme otěhotněla cvičila jsem aikido a jednou za měsíc jsem kimona prala na 90` v tom a bylo to super. Bráchu (je učitel aikida) málem trefil šlak, že značkové kimono peru v „takovém sajrajtu“, ale na rozpadavost látky to vliv nemělo. A plínky jsem v tom prala taky a teď zase brzo budu prát :lol:, taky košilky a zavinovačky. Akorát je fakt, že miminovské věci, jsem pak VŽDY 2× vymáchala. Teď jsem se byla v koupelně podívat, jak se to ředí. Je to teda napsané na té flašce, a do pračky se zásobníkem na bělící prostředek se nalije 40 ml (1 uzávěr) Sava Perex.

PS: Ty miminovské věcičky se teda tak často jako kimona vyvařovat a bělit nemusely, i když malý byl patla…

Hmm a co se týče životnosti plínek: našla jsem plenky po manželovi a jsou podstatně kvalitnější (pevnější a hustější) než ty co se prodávají teď :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
394
20.4.06 22:39

nekde jsem vycetla ze prat se sodou,zmekci vodu a vybeli..
nevim ja mam plinky zanovni tudiz jeste bile! :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama