Reklama

Opruzené zadečky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

zdenka13
Nováček 2 příspěvky 13.11.08 08:51
opruzené zadečky

Ahoj maminky,
chtěla bych poprosit o vaše zkušenosti s opruzeninami :? . Někde jsem četla, že jim nejde předejit a že vznikají při používání jakýchkoli plen. Co na ně pomáhá??? Děkuju za odpovědi :D

Nejnovější recenze z kategorie Dětské zásypy

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 13.11.08 08:54

My jsme s tím sice nikdy problémy neměli (do 6 měs. výlučně látkovky, pak papírovky), ale u sousedů se holčička skoro ze všeho oprudila. Nejvíc pomáhalo nechat prdelku vyvětrat, zasypávali klasickým pudrem Aviril, nebo mazali SebaMedem. Ale z doslechu vím, že ten Aviril jinde třeba vůbec nepomohl. Hlavní je asi nenechat prdelku moc zavlhnout, držet jí v suchu.

brre
Kecalka 329 příspěvků 13.11.08 08:55

tak to ja tomu teda neverim my jsme zatim nemeli ani jednou.po kazdem prebaleni otru zadek ubrouskama a namazu a nebyl nikdy opruzenej ani naznak. :wink:

VERONIKA 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.08 08:58

Po každém přebalení jsme utírali prcku vlhčenými ubrousky a natírali Ondřejovou mastí - je mastnější nez Bapanthen!!!

Kdysi měl malý průjem a i když jsem ho hned přebalila tak se mu udělaly šíleně bolavé opruzeniny - bylo to takové strašně živé a citlivé! Od paní dr. jsme dostali Hypermangan (jsou to granulky, které rozpustíš ve vodě a maloška do ní po:,–(íš, potom už to neutíráš ručníkem, ale usušíš to fénem aby to udělalo takový ochraný film) a bylo to super!

Jinak jsme dostali ještě Imazol, Imacort a Endiaron - malý strašně trpěl na opruzeniny nebo se mu dělaly i bolačky na nožičkách okolo plen!!!

brre
Kecalka 329 příspěvků 13.11.08 09:17

asi jsem ten dotaz spatne pochopila myslela jsem ze je to myslene i jak jim predchazet. :oops:

Romik
Ukecaná baba ;) 1837 příspěvků 13.11.08 09:28

Ahojky,
Nikolka na opruzeniny taky strašně trpěla, takže jsme vyzkoušely skoro všechno a nejvíce pomáhalo neutírat prdelku ubrouskama, ale plenkou namočenou ve vodě, dobře usušit, často přebalovat a mazat Avirilem. Ten Aviril třeba mladší dceři ale vůbec nevyhovuje, takže to se musí vyzkoušet. Jinak většině dětí na opruzeniny pomáhá Rybilka. Rozhodně není na škodu nechat občas mimčo rozbalené, aby byla prdelka na vzduchu.
 Romana

""http://b3.li­lypie.com/aUg3p2/­.png:http://b3.lilypie.com/aUg3p2/.png

""http://b1.li­lypie.com/ahMIp2/­.png:http://b1.lilypie.com/ahMIp2/.png

Radkaciz
Nováček 3 příspěvky 13.11.08 10:30

Nás Jakoubek taky trpel na opruzeniny,zkusila jsem Indulonu Baby,cena je super a pomaha.

Michala28
Povídálka 28 příspěvků 13.11.08 12:55

Ahoj,
pokud už opruzenina vznikne, tak je nejlepší nechávat co nejvíc času bez plen. Mimčo můžeš dát do postýlky pod něj igelit a přez to pleny. Samozřejmě ho tam nahaté nemůžeš nechat dlouho, tak 10min a později zas opakovat. Baruška měla opruzeniny z průjmu a doktorka nám napsala Imazol. Bepanten si myslím je dobrý jako prevence po přebalení, ale na opruzeniny se aspoň mě neosvětčil. M :D

Vlkoška
Závislačka 4132 příspěvků 13.11.08 13:16

Tak nám pomohlo pořádně umýt čistou vodou a nechat hodně větrat do plenky pak pořádně namazat- používali jsme krém sebamed, a velice se mi osvědčila i rybilka.

hanucha
Závislačka 3328 příspěvků 13.11.08 14:13

Tak mne se mala naopak po Sebamedu vzdycky oprudila, nemuzu si vynachvalit Niveu na opruzeniny, pokazde ji namazu a kdyz treba zapomenu nebo se i pres to mala oprudi (ted mela sileny prujem, tak z toho), tak je to rychle pryc. Ale kazdemu vyhovuje neco jineho ;-)

dusicka..
Závislačka 4823 příspěvků 13.11.08 14:43

Urcite hodne vetrat a mazat Vrchlabskou neboli Ondrejovou masti - zatim pomohla vsem, co ji zkusili :D

Verrunka
Zasloužilá kecalka 644 příspěvků 13.11.08 14:49

Taky jsem se s opruzeninami setkala až vlastně nedávno, malá na ně vůbec nbetrpěla. Pak se ale pokajdila zřejmě někdy hned po tom, co usnula a protože spí celou noc až do 9 do rána, tak jsem to zjistila až ráno. A to bylo! Pomohl nám Bepanthen.

Ja76na
Stálice 56 příspěvků 14.11.08 08:42

Já při každém přebalení umyji a namažu mastí rybilkou. Je výborná jako
prevence proti opruzeninám. Málo kdy je malý opruzený, jen tehdy když
se třeba pokaká v noci a nemůžu ho včas přebalit. I když už je upruzený,
používáme dál rybilku a během dvou dnů se opruzeniny ztratí.

Terulka
Extra třída :D 11331 příspěvků 14.11.08 08:53

Ahojky,
tak já jsem používala Bepanthen a ani náznak červené sedinky, pak jsme chvilku mazali jinými krémy a malej se oprudil, tak jsem znovu začala mazat Bepanthenem a nejen, že se to rychle ztratilo, ale už má zadeček zase krásný. :D

zdenka13
Nováček 2 příspěvky 17.11.08 18:59

Všem moc děkuji za vaše rady a zkušenosti:-)!!! Určitě je využiju.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >