Opruzení

1315
5.8.07 13:07

Opruzení

Malé jsou 3 týdny a je opruzená na zadečku. Mažu bepanthenem, přebaluji velmi často (jednorázovky) a snažím se větrat, ale nemá ráda, když je bez oblečení, takže to není moc často.
Prosím poraďte, jak často by měla být bez plíneček a co na vyrážku ???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
5.8.07 13:39

Nám úplně nejlíp zabírala rybilka, i na ten smrádek už jsme si zvykli :D

nepřihl. noemmi

• Nahlásit
  • Citovat
1235
5.8.07 13:40

Ahoj,
taky mažu Bepanthenem (střídáme s rybilkou) a větráme jen občas a Ondra má prdelku úplně krásnou, bez známek opruzení.
Myslím ale, že důležité je mimčo neoblékat příliš, v těhlech vedrech má Ondra jen tričko nebo bodýčko, i na noc, nic víc.
Jo a myslím, že taky pomáhá to, že ho krémem mažu jen po kakání (cca 1× denně), jinak ne. I ten krém prdelku víc zapaří než nic. Jo a když mu zadeček otřu ubrouskem, tak ho pak ještě usuším papírovým kapesníčkem, aby ho měl úplně suchý.
Matýsek míval taky opruzeniny, ale fakt se to zlepšilo, když jsem míň mazala a sušila. Když jsem normálně zadeček otřela mokrým ubrouskem a pak ještě namazala, bylo to spíš horší.
M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9130
5.8.07 14:01

Ahoj,
Honzik byl opruzený, když mu byl asi měsím, pak nedávno, když měl průjem.
Na to provní opruzení jem používala imazol a na to druhé jem zkusila měsíčkovou mast o weledy po obouch to zmizelo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4425
5.8.07 14:09

Počkat až pořádně oschne po utření vlhkým ubrouskem. Nám na opruzeniny nejvíc pomohl Pityol.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
460
5.8.07 14:15

Nám nejvíc pomáhalo to větrání, Rybilka a jednou jsem nevydržela, natřela Genciánou a bylo po opruzeninách.
Verča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
792
5.8.07 14:19

Určitě bych nepoužívala vlhké jednorázové kapesníčky - které moho právě to opruzení vyvolávat! Při přebalování zkus jen látkové ubrousky a obyč. vodu / pokud máš čas, tak než se zahojíte - i převařenou :roll: / a látk.plenou utřít jemně zadeček do sucha. čím mazat? to musíte vyzkoušet - co bude miminku dělat nejlépe. Bepanthenka je dost mastná…může póry zanést.. - u nás se třeba absolutně neosvědčila. Velmi dobrý je krém proti opruzeninám Sebamed nebo z levnější řady pak Mariol.
V těchto vedrech ale méně mažu a spíš občas použiju klasika Aviril zásyp.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1957
5.8.07 15:34

Jak už tu někdo psal, tak když zklame bepanthen i rybilka, tak nastupuje opravdu vynikající pityol. Jednou ale ani ten nepomohl, to už se z opruzenin pomalu stávaly takové jakoby skoro vyrážky?? něco takového, tak mi kdosi poradil AVIRILOVOU mast. Ne zásyp AVIRIL, ten je k ničemu, ale mast - koupíš v lékárně za pár kaček a je zlatá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
122
5.8.07 18:43

Přikláním se k Lusie co se týká používání parfémovaných ubrousků. Nám opruzeniny opravdu vyvolávaly!! Používala jsem čistou vodu, jemně osušit, jednou denně Rybilku. Zapařený byl malý za tu dobu naštěstí jenom párkrát, na to nám bez problému zabralo dvě-tři namazání Pevarylem.

S Pytiolem opatrně, co změnili složení je doporučovaný až od deseti let. Na vyjímečné použití i u batolat, ale určitě ne na běžné používání. Stejně jako Genciánka, je dobrá, protože vysušuje, ale doporučuje se na vyjímečné použití, ve větším množství je údajně karciogenní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1762
5.8.07 21:03

Já jsem používala vlhké ubrousky (většinou neparfémované), ale u přebalováku byl fén a vždycky jsem fénovala prdelku, abych ji balila suchou. Holkám se to moc líbilo, je to dobré i na prdíky. A když vyjímečně opruzené byly tak bepanthen. Holky takhle malé taky ještě nechtěly být rozbalené, ale na to si zvyknou a pak to většinou milují.
Halka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.8.07 22:07

U nás vede Rybilka, nemůžu si na ni stěžovat. Malý měl průjem a hrozně se oprudil a Rybilka to krásně zahojila. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
199
6.8.07 09:15

Ahojky, opruzení jsme řešili jednou. Zabral nám Bepanthen plus (ten oranžový), po otření vlhčenými ubrousky do sucha otřít plínou a změna jednorázovek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
334
6.8.07 10:50

Ahoj, u nas fungovalo nejlepe nepouzivat na otirani ruzne ty vlhcene ubrousky, ale oplachovat vodou, po kakani vodoud s mydlem. A kdyz byla semtam opruzena, tak natrit Bepanthenem. Mala byla snad jen 2× trosku opruzena. Jakmile jsem ale zacala otirat nekdy treba na cestach vic vlhcenymi ubrousky, byla opruzena hned. Takze ja radim jen casto menit plenky, a umyvat nebo otirat vodu a mazat Bepanthenem. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4419
6.8.07 14:07

Souhlasím nedávat teda moc parfémované ubrousky. Mně se docela osvědčily ubrousky z Rosmann drogerie. Nejsou nijak naparfémované a jsou fakt dobrý. Z mastiček buď ten Pithiol, ale s ním fakt opatrně, jen když je nouze a nebo my měli osvědčený krém od Nivey proti opruzeninám. Když se mi malej oprudil, hlavně v době příkrmů, nepomohl kolikrát ani ten Pithiol, ale ta Nivea na opruzeniny zabrala vždy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9130
6.8.07 22:17

My používáme ubrousky z DM a jsou super.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama