Opruzeniny u dívky a kluka

196
22.5.09 20:21

Opruzeniny u dívky a kluka

Mám tříletou dcerku a od té doby, co odložila pleny (cca rok zpět), trpí na opruzenou pipinku. Peru v Lovele nebo mýdlových ořeších, žehlim kalhotky, oblíkám jí bavlněný věci a stejně v průměru tak jednou týdně léčíme pipinku BPanthenem. Už mi to nepřipadá normální. Žádné jiné potíže ale nemá, tak se mi nechce jí stresovat doktorem. Mají to vaše holčičky taky a jak to případně léčíte nebo tomu předcházíte?

Další dotaz na maminky od kluků - může mít kluk opruzenýho pindíka? Omlouvam se blbý dotaz, ale mám tříměsíčního synka, který je po dlouhé době v rodině první kluk a s tímhle mi nikdo neporadí. Už pár dní ma takovou načervenalou špičku pindíka, jiné problémy nemá. Říkám si (spíš se uklidňuju), jestli to nemůže být taky opruzenina, že bych na to šla taky s BPanthenem :-) A to jsem si říkala, že o holky se pečuje co se týká intimní hygieny líp :-)

Děkuju za případné rady.

A.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2139
22.5.09 20:46

Ahoj,
no já můžu odpovědět jen na druhou část. Pindíka máme občas taky trochu červenýho, ale myslím, že to není vyloženě opruzenina, jen podrážděná kůžička. Žádné puchýřky, ani loupání. On teda nemívá špičku, ale tu plochu, která leží na pytlíku (snad je to srozumitelný :? ). Tak to máznu tím, co mažu prdelku a do večera je to pryč.
Ale jinak, opruzený genitálie mít můžou taky… :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1762
22.5.09 21:14

Já zase můžu odpovědět jen na tu první část. Jseš si jistá, že dcera nemívá mokré kalhotky? Naše holky jsou opruzené, když si učůrnou a jsou v tom mokrém, moč je přeci jenom dost agresivní.
Jinak nevím.
Halka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7858
22.5.09 21:56

Ahoj,já zkusim odpovědet na obě části,napadlo mě jestli nepila nějaký džusík nebo tak něco,pak je ta moč agresívnější a může to mít od toho u dcerky to tak taky bylo,tak jsem si dávala pozor co pije.

Kubík měl jako menší taky zarudlou špičku pindíka a po pár namazání Framikoinem to bylo pryč,doporučila mi to doktorka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
196
22.5.09 21:56

Halka, abych řekla pravdu, tak úplně jistá si nejsem :-/ Chodí už sama na záchod a nekontroluju jí, tak asi začnu !

A.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
354
22.5.09 22:10

Dcerka (4,5roku) měla taky takové období, kdy jsme mazaly a mazaly, a když jsem se pídila po příčině, přišli jsme na to, že začala „šidit“ utírání po čurání. Taky jsem ji nekontrolovala, protože byla samostatná a mytí rukou jsem slyšela :wink: . Pak se přiznala, že se poslední dobou většinou neutírá, protože ji to zdržuje a přijde jí to zbytečné :D . Tak jsme si to vysvětlily a už je zase v pohodě.
Taky mi někdo dal tip, že se jim holčička opruzuje po jízdě autem, tedy v autosedačce…
Držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10016
22.5.09 22:40

Taky jsme s tim u holcicky mivali problem a zarucene nam pomohl Aviril.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1852
22.5.09 22:43

to co pisou holky by mohlo byt, pokud ale neni, pokud zjistis, ze dcerka dodrzuje veskere hygyenicke navyky, mohla by to byt nejaka plisen, mykoza, od opruzeniny je k ni jen strasne maly krucek, a nejde se ji zbavit - proto to ma mozna dlouhodobe. Kdyz se mi maly oprudil, byla to takova ta oskliva mokvava opruzenina, do ktere se mu prave dostala plisen a nehojilo se to. Dostali jsme na to Imazol a do tydne bylo po vsem.

A jelikoz mam kluka, tak s pindikem to mame obcas take, ale spis nez opruzenina mi to prijde jako podrazdene, trenim o plenku nebo tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14000
22.5.09 22:55

Zlaté pindíky… Červený konec pindíku známe, kdyby byl dlouhodobě červený celý, tak bych to řešila, kamarádka, která používá stejně jako my látkovky, si pořád říkala, z čeho to chlapeček má, a nakonec to byl příznak těžké cukrovky :? .
Ale to určitě nebude váš případ, na konci je to opravdu běžné (já „chytrá“ matka jsem vždycky ještě strhla, když tam visela přebytečná kůžička, jajajaj, to se nemá :oops: ).

S holčičkou nevím, předpokládám, že jí intimní části myješ přípravkem na to určeným, to je důležité, a v noci nechávat spát nejlíp jenom v noční košilce. Určit speciální ručníček na tyto partie a víc už mě momentálně nenapadá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3138
23.5.09 07:45

Ahoj na toho pindika treba opthalmo septonex nebo borovou vazelinu. Každá v lekarne asi za 20ku :wink: ale asi i klidne libovolny zadkový krem..
i dkyž je rpavda že ta cervená tupka se ztratilai po chvilce vetrani..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2315
23.5.09 13:32

Ahojki, 4leté dceři se to také občas stane, ale přiznám se, že když je to takhle občas, tak jsem to ani neřešla, přičítám to taky tomu jejímu utírání po čurání. Vždycky namáznu Aviril mastí, ta je skvělá, dokonce lepší než Bepanthen a to už je co říct. A.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
720
23.5.09 23:36

Malá má taky někdy občas červenou pipku a stěžuje si, že ji štípe. Asi je to fakt tím, jak už tu někdo psal, neutíráním pipky po čůrání (hlavně po agresivních poravinách jako je pomeranč nějaký džus a tak). Ale malá chodí do školy, a tam to prostě neuhlídáš.
Malý mívá špičku pindíka červenou často (nevím čím to je), ale zdá se, že mu to niijak nevadí, ale vždy namažu imazolem (i u malé) a je to v poho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23860
24.5.09 17:05

Tak teď jsem zmatena. Má se mazat pindík preventivně nebo ne? Z porodnice jsem naučená mazat zadek i pinďu po každém přebalení buď Bepantenem nebo rybí mastí. Opruzený zatím nebyl, ťuk ťuk ťuk. Je to tak správně, nebo mažu zbytečně moc?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17519
24.5.09 19:36

Dcera s tím měla taky dlouhodobě problémy, červená pipka a leckdy pálení, bohužel jsem se svěřila doktorce-dcera to měla červené i kolem pochvy a ta nás preventivně poslala na gynekologii. Doktorka tam byla naprosto necitlivá, vůbec jí nevysvětlila, co jí bude dělat a když dcera nechtěla roztáhnout nohy na rozkaz, tak je se sestrou popadly a roztáhly násilím-hrozný!!! Udělala jí stěr a nic nezjistila. Teď se můžu jen modlit, aby dceři nezůstalo do budoucna trauma z gynekologie. Mně to teda dobře neudělalo :cry:
Nicméně problémy časem vymizely samy od sebe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama