Hypermangan u neštovic

3425
17.5.09 17:10

Hypermangan u neštovic

HOlky, můžu namočit malému hlavičku, jako vlásky, do roztoku z hypermanganu? Vím, že se to dělá u neštovic po těle, ale můžu i pokožku hlavy…? Protože tam jich má nejvíc a nejvíc ho svědí. Jo a neobarví mu to vlasy na fialovo?? :lol:

Díky, A.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11524
17.5.09 18:09

Existuje i bílý. Já jsem dávala obyčejný pudr - ne mentolový.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Gabika
17.5.09 18:28

Ahoj,
neustupuje sa od hypermangánu koli karcinogenicite? Máme teraz u mladšieho synka neštovice, na jednom slovenskom serveri radiaci lekár hovoril, že sa ustupuje dokonca aj od tekutého púdra.
No, ja som prvé dni omývala koli vysušovaniu repíkom, mazala tekutým púdrom, a cca po 5 dňoch už len premazávam kalciovou masťou.

• Nahlásit
  • Citovat
2649
17.5.09 19:20

Určitě můžeš. Mladšího syna jsem v něm koupala, polívala jsem obličej včetně vlásků - má je světlé - fialové nebyly :-)
Ad karcinogennost - nepletete si to s genciánou? O té vím, že se spekuluje, ale o hypermanganu jsem to ještě neslyšela.

Martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
17.5.09 20:20

já taky slyšela o genciánce a o hypermanganu ne. Ale na druhou stranu jestli to třeba taky není na stejné bázi…nevim

Pardon za OT:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Gabika
17.5.09 20:30
Zubr píše:Ad karcinogennost - nepletete si to s genciánou? O té vím, že se spekuluje, ale o hypermanganu jsem to ještě neslyšela.

Tak to som teda splietla ja, pardon. Pre mňa fialová ako fialová :lol: :lol: A propos, aký je vlastne medzi nimi rozdiel? Vzorec hypermangánu draselného by som možno ešte dohromady dala, ale čo je to genciánka?

• Nahlásit
  • Citovat
9237
17.5.09 20:57

A ten hypermangan pomáhá i od svědění já myslela že je jen z rychlejšímu zatáhnutí. Tak toho taky využijeme.

Ahoj Iva.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22163
17.5.09 21:41

mám tu knížku nemocné dítě a využila jsem z toho rady mnohokrát! a tuhle jsem knzultovala i s dr. - na neštovice a útlum svědění se dá vykoupat v jedlé sodě … napustit vanu a rozpustit dvě lžíce jedlé sody! pak osušit a natřít pudrem! funguje to!!!!! dcera je měla snad všude!!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2724
18.5.09 09:41
Gabika píše:
Zubr píše:Ad karcinogennost - nepletete si to s genciánou? O té vím, že se spekuluje, ale o hypermanganu jsem to ještě neslyšela.
Tak to som teda splietla ja, pardon. Pre mňa fialová ako fialová :lol: :lol: A propos, aký je vlastne medzi nimi rozdiel? Vzorec hypermangánu draselného by som možno ešte dohromady dala, ale čo je to genciánka?

Hypermangan - manganistan draselný, vzorec KMnO4, klasifikován jako Oxidující, Zdraví škodlivý a Nebezpečný pro životní prostředí,
R věty: R8 Dotek s hořlavým materiálem může způsobit požár (Jiné oxidující látky a přípravky, včetně anorganických peroxidů, které mohou způsobit požár nebo zvýšit nebezpečí požáru při styku s hořlavým materiálem)
R22 Zdraví škodlivý při požití; Při akutní toxicitě : LD50 při požití (per os), potkan: 200 mg.kg-1 < LD50 < 2000 mg.kg-1; nebo Diskriminující dávka při požití (per os) 50 mg.kg-1: 100% přežití, ale evidentní toxicita; Při použití metody pevně stanovené dávky, uvedené ve vyhlášce (zkušební metoda B1 písm. a), tabulka hodnocení): méně než 100 % přežití při 500 mg.kg-1 < (per os), potkan
R50/53 Vysoce toxický pro vodní organismy, může vyvolat dlouhodobé nepříznivé účinky ve vodním prostředí

Genciána - Krystalová (genciánová) violeť - Methylrosanilinium chlorid - převážně N, N, N', N', N", N"-hexamethyl-4-rosaniliniumchlorid (R1 = R2 = CH3; C25H3OC1N3Mr 407,99) s menším množstvím pentamethyl-4-rosaniliniumchloridu (R1 = CH3 ;R2 = H; C24H28ClN; Mr 393,96) a tetramethylrosaniliniumchloridu (R1 = R2 = H; C23H26ClN; Mr 379 93), azo sloučenina, klasifikována jako Toxický (nebo Zdraví škodlivý) a Nebezpečný pro životní prostředí, karcinogen 2. nebo 3.kategorie, R-věty:
R22 Zdraví škodlivý při požití, Při akutní toxicitě : LD50 při požití (per os), potkan: 200 mg.kg-1 < LD50 < 2000 mg.kg-1; nebo Diskriminující dávka při požití (per os) 50 mg.kg-1: 100% přežití, ale evidentní toxicita; Při použití metody pevně stanovené dávky, uvedené ve vyhlášce (zkušební metoda B1 písm. a), tabulka hodnocení): méně než 100 % přežití při 500 mg.kg-1 < (per os), potkan
R41 Nebezpečí vážného poškození očí
R45 Může vyvolat rakovinu
R50/53 Vysoce toxický pro vodní organismy, může vyvolat dlouhodobé nepříznivé účinky ve vodním prostředí
S-věty nepíšu.
Zdroj: Ekotoxikologická databáze (Piskač)

Obě látky jsou dost jedovaté, nejsou určeny ke konzumaci, ale desinfekci ve formě slabých vodných roztoků. V praxi máloco účinného není rizikové a téměř vše neškodné je neúčinné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Gabika
18.5.09 12:24

BaraF - díky!Takže je to „prašť ako uhoď“. V tom prípade naozaj doporučujem omývať silným nálevom repíku, má antibakteriálne aj vysušujúce účinky.

• Nahlásit
  • Citovat
15054
18.5.09 12:31

Holky, tohle píše MUDr. Dražan na oficiálních stránkách www.nestovice.cz - tak nevím, já jsem si teda taky vždycky myslela, že hypermangan je ok.....

neštovice a koupání | 17:47:41, 06.05.2009
Dobrý den, chtěla jsem Vás poprosit o radu, koupat a sprchovat při neštovicích ano, jak jsem si četla, ale jak často nebo koupání v hypermanganu jak dlouho??? A ještě jsem se chtěla zeptat na genciánovou viloleť, některé maminky píší, že potírají neštovičky violetí a vše je rychlé, bez svědění a prostě spokojenost, ale jinde někdo psal, že je pro děti nevhodná, že je karcinogení?děkuji předem za odpověď M.Cichoňová
Koupat a sprchovat ano, hypermangan ne, genciánová violeť ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3425
18.5.09 13:05

A pak si mám vybrat, holky… :) No, já jsem dneska volala své mudře a ona říkala, at mu to HLAVNĚ nenatírám pudrem, že od toho už se upouští, ale at mu to mažu SUDOCREMEM /dostaly jste taky vzorek v porodce??/, tak mu to ted mažu, ale řekla bych, že na tohle prostě nepomůže nic, maximálně ten Fenistil od svědění zabere, ale jinak, že to je jen otázkou času, kdy se ty neštovice samy zhojí.. A taky co doktor, to jiný názor…

Ale člověk by udělal cokoliv, aby těm drobečkům trošku pomohl, co? :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3425
19.5.09 08:02

Holky, ještě potřebuju radu ohledně neštovic… :? Malému se první pupínek objevil v pátek, tj. před 5ti dny, v sobotu jich měl po těle asi 5, v neděli už mnooohem víc a ted je „olezlý“ celý, hlavně na hlavičce a zádíčkách.. Co mi ale dělá starosti, je, že má od včerejška teplotu přes 38, je to normální, aby měl teplotu až tak pozdě? Slyšela jsem, že nejdřív bývá teplota, pak se dítko osype a je klid. Ale aby se nejdřív osypal a až po nějakých 3, 4 dnech měl teplotu…?? Měla jste to taky tak některá? Díky, A.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2649
19.5.09 13:19

Ano, je to možné. Mladší syn měl teploty až 4. - 5. den. Od tekutého pudru se už opravdu upouští, místo něj se dá použít třeba Tanno Hermal Lotio (u nás nejlepší), Imazol. Někteří doktoři radí nemazat, ale to by se kluci uškrábali, namazání vždycky trochu zklidnilo. Hlavně mladšího to svědilo strašně, Fenistil, Zyrtec ani Dithiaden nezabírali. A ať si někteří doktoří říkají co chtějí, tak jim stejně nejvíc vždycky pomohla koupel v hypermanganu.

Martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3425
20.5.09 19:48

Prosím vás, za jak dlouho ty mrchy neštovice přestanou svědit? :? Až jak zaschnou nebo až se sloupnou? Po kolika dnech asi? Malý je má od soboty, takže dneska 5. den a já už jsem hotová, jenom řve a škrábe se, nepomáhá absolutně nic… :( Sakra, kdy už bude lip?!? :evil:
Omlouvám se, ale už jsem opravdu unavená a nevyspalá, už 3. den ho jen nosím a konejším, 10 kg už se fakt pronese… :?

A.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama