Opustil mě těhotnou

21.10.20 19:18

Opustil mě těhotnou

Dobrý den maminky, chtěla bych se zeptat jestli je tu maminka co ji přítel nebo manžel opustil v těhotenství? Od nás odešel hned na začátku těhotenství, dítě jsem si nechala už je to dva roky malýmu je 16 měsíců, jde mi o to jak se k vám „otcové“ chovali nebo k tomu dítěti. Jestli si ho berou, nebo nejeví zájem. U nás alimenty platí vidí ho když přiveze staršího syna ale ještě si ho nevzal a ani o to nestojím. Vím že je to jeho „táta“ ale je tam spousta ale. O malým nic neví nezajímál se celou dobu nic extra jen ho viděl jednou za 14 dní na pár minut. Takže je pro něj spíš cizí a teď ho najednou chce na odpoledne neleží XXX dalších cizích lidí do cizího prostředí a já mu jo dát nechci. Malej beze mě ještě nebyl a teď ho mám dát jemu? Od soudu máme že do tří let je to jen na nás. Máte někdo podobnou zkušenost?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
325
21.10.20 19:21

Zakladatelko, mě se to tedy netýká, ale tady najdeš tolik příběhů o tom, kdy partner odešel od těhotné ženy/s malým miminkem, že je to opravdu alarmující a velice, velice smutné. A pak že jsou muži silnější pohlaví, pche :roll:

Posílám alespoň na dálku sílu a objetí :hug: :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.10.20 19:42

@Magika VonCary děkuji, já už to mám v době vše srovnány. Od rozchodu jsem pořád s dětmi sama s celkem to zvládame. Jen mě vadí že malej je ještě malej a on si chce hrát najednou na tátu. Ani staršího si bere tak já by měl má ho jen málo a ted přišel a tímhle. Chápu zákon, ale kde jsou city toho dítěte, které je zvyklé být jen s mamou a najednou mu ji chtějí vzít do cizího prostředí mezi cizí lidi. A kde je nějaký selský rozum sakra. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8526
21.10.20 19:49
@ŠárkaP90 píše:
@Magika VonCary děkuji, já už to mám v době vše srovnány. Od rozchodu jsem pořád s dětmi sama s celkem to zvládame. Jen mě vadí že malej je ještě malej a on si chce hrát najednou na tátu. Ani staršího si bere tak já by měl má ho jen málo a ted přišel a tímhle. Chápu zákon, ale kde jsou city toho dítěte, které je zvyklé být jen s mamou a najednou mu ji chtějí vzít do cizího prostředí mezi cizí lidi. A kde je nějaký selský rozum sakra. :roll:

Nedavat.
At s nim nejdriv stravi treba 3× tydne hodinku u tebe, pripadne kratkou prochazku, a az potom cokoliv dalsiho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.10.20 19:52

@Lucie_Sx nedám mu ho. Prvně jsem si říkala že má chvíli jo, ale pak sem si vzpomněla jak se choval když tady byla tchýně ani se na ni nechtěl podívat a byl přilepený na mě tak mu jo nedám. Ona tam má být taky je na všechny vždy hrozně hrr. Říkala sem si že max tam půjdu s ním. Jinak ne. I ty jeho přítelkyně se boji když ji vidí z auta hned se schovává :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
95220
21.10.20 20:08

@ŠárkaP90 připrav se na to, že to budeš Ty, koho nařknou z toho, že má otec špatný ne li žádný vztah s dítětem. Že budou ukazovat na Tebe, že kazíš vztah s dítětem, protože mu ho nechceš dávat. Že ses starala, pečovala sama, všechno v pořádku, normálka, však jsi matka.Otec chce teď hned dítě, všichni se posserte, má ho mít, má práva.
Vim, že si to teď vyžeru tady, ale tak to prostě je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32232
21.10.20 20:24

Takže spolu máte dvě děti? Je logické, že má právo si ho brát stejně jako staršího syna, donekonečna mu bránit nemůžeš. Je to těžké, ale je to úděl toho, že se lidi rozchází tak brzy. Pokud mu ho nebudeš předávat, obrátí se na soud a v tomto věku dostane samostatný styk. Nenechají to na dohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.10.20 20:30
@Pears206 píše:
Takže spolu máte dvě děti? Je logické, že má právo si ho brát stejně jako staršího syna, donekonečna mu bránit nemůžeš. Je to těžké, ale je to úděl toho, že se lidi rozchází tak brzy. Pokud mu ho nebudeš předávat, obrátí se na soud a v tomto věku dostane samostatný styk. Nenechají to na dohodě.

Já mu nebráním. Ale od začátku co se syn narodil nejevil zájem. O to mě jde. Mohl s ním už navázat hned po narození být u nás nebo si jo vzít v kočárku ale nechtěl a teď najednou si chce hrát na tátu? O to mi jde. I u soudu souhlasil že do tří let to řešit nebudeme a pak by pomalé chodil jak ten starší. Jde mi vadí jak si ho teď chce vzít a za jakých podmínek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.10.20 20:34
@ŠárkaP90 píše:
Já mu nebráním. Ale od začátku co se syn narodil nejevil zájem. O to mě jde. Mohl s ním už navázat hned po narození být u nás nebo si jo vzít v kočárku ale nechtěl a teď najednou si chce hrát na tátu? O to mi jde. I u soudu souhlasil že do tří let to řešit nebudeme a pak by pomalé chodil jak ten starší. Jde mi vadí jak si ho teď chce vzít a za jakých podmínek.

A máme dohodu i na staršího protože ho nechtěl jednou za 14 dní na víkend tak si ho bere jen jednou týdně v neděli na odpoledne a jednou za měsíc že soboty na neděli ani o prázdninách ho nemá dýl. A i pro staršího nemá pořádně podmínky a zázemí a co teprve pro malé dítě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4735
21.10.20 22:58

@ŠárkaP90 nevím proč to řešíš. Do jeho tří let nemusíš, tak to neřeš. Tak jako tak se ale připrav, že to stejně jednou nastane a to teprv bude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28459
21.10.20 23:40

Tak ted to resit nemusis, staci rict, ze si neprejes v dobe epidemie riskovat vase zdravi a nemuzes si dovolit jen tak zahucet v karanténě, normalne bych mu to tak rekla. Na jare jeste ne, v dobe narustu o 12tis za den se s lidmi schazi jen de.il, natoz nekde exhibovat se skoro cizim ditetem :roll:

Vyprdni se na nej, nesnasim tyhle hrdiny :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
452
22.10.20 06:26

Jo presne, je epidemie, budte doma. A pokud s mladsim jeste nebyl a nejsou na sebe zvykli, jela bych taky, az to bude zase možné. Na jeho familii bych asi moc zvedava nebyla, ale ja nemam problem uvadet veci na pravou miru, takze Dobry den, dlouho jsme se nevideli, no nic jineho mi nezbylo, nez jet taky, dnes je to poprve co si Jaryn rekl, ze chce s malym neco podniknout, tak aby vam tady nebrecel, jsem tu taky. A jak se mate?

Ono to pujde. Kazdy to pochopi, kdyz bude vedet souvislosti. Do budoucna se tomu stejne nevyhnes a dite ma poznat svoje rodice. Jen nechapu, ze starsiho si bere a s malym vubec zadny kontakt?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
185
22.10.20 06:55

Asi se do budoucna tomu styku s otcem neubráníš. Rozhodně bych mu ho nedala ze dne na den, ale začala bych nějak postupně. Nejprve něco společně, pak třeba na hodinku sám… Prostě to udělat pro dítě co nejpřirozenější. Sice se otec dosud choval jako blb, ale neděláš to kvůli němu, ale kvůli tomu malému.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
138
28.10.20 04:06

@Magika VonCary Jestli on nebude mít vliv i výběr partnera.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama