Výhody Antidepresiv

Anonymní
15.10.20 07:26

Výhody Antidepresiv

Už par let se necitim šťastná, nepocituji téměř žádnou radost, a nic moc mě nebaví. Každý den tak nějak přežívám. Jsem stále nervózní, hrozne naladova, smutná, plačící, vztekla, vynervovana, porad v napětí. Mám to takhle 3,5roku. A do toho 3letou dceru o kterou se musím starat a se kterou musím nějakým způsobem fungovat. Vím, z čeho tohle všechno plyne. Z mého bývalého vztahu, který davno skončil. Jsem stále, denno denně myšlenkami „tam“ v minulosti. Co dela? S kým je? Proč s ni je? Proč ji neopustí a nesnaží se byt semnou a s malou? Takové a ještě horší otázky si pokládám každý den. Ani po těch 3letech se nic nezměnilo. Psychologové nepomohly. A já si přeji jen jedine, fungovat s moji dcerou a aby mi bylo všechno ostatní ukradené. Nemohu si ale tohodle stavu dopomoci sama. Proto aktivně zvažuji o antidepresivech. Zajímají mě výhody, k čemu Vám dopomohly, jak jste se po nich cítili..?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7754
15.10.20 08:17
@Anonymní píše:
Už par let se necitim šťastná, nepocituji téměř žádnou radost, a nic moc mě nebaví. Každý den tak nějak přežívám. Jsem stále nervózní, hrozne naladova, smutná, plačící, vztekla, vynervovana, porad v napětí. Mám to takhle 3,5roku. A do toho 3letou dceru o kterou se musím starat a se kterou musím nějakým způsobem fungovat. Vím, z čeho tohle všechno plyne. Z mého bývalého vztahu, který davno skončil. Jsem stále, denno denně myšlenkami „tam“ v minulosti. Co dela? S kým je? Proč s ni je? Proč ji neopustí a nesnaží se byt semnou a s malou? Takové a ještě horší otázky si pokládám každý den. Ani po těch 3letech se nic nezměnilo. Psychologové nepomohly. A já si přeji jen jedine, fungovat s moji dcerou a aby mi bylo všechno ostatní ukradené. Nemohu si ale tohodle stavu dopomoci sama. Proto aktivně zvažuji o antidepresivech. Zajímají mě výhody, k čemu Vám dopomohly, jak jste se po nich cítili..?

Brala jsem a nedoporučuji..mela jsem Zoloft a Zimovane.. léky nachvili oka, pak to šlo do kytek..sice jsem byla vyklidnena ale po vysazení to byla zase ta stará písnička, takže jsem ve finále musela stejně přehodnotit svůj život a od základu jej změnit..pomohlo mi cvičení, jóga a skutečné přesvědčení, že ten blb který mě podvedl s „kamarádkou“ za to nestojí a člověk který mi byl blízký a umřel na rakovinu ani ne ve 30ti se už netrápí a je mu dobře někde jinde..vše se odehrálo v jednom měsíci..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13886
15.10.20 09:01
@Anonymní píše:

AD Tvůj problém nevyřeší. Tvůj problém je v tom, že patláš v minulosti. Minulost nezměníš a tím, že se v tom budeš pořád hrabat, nic nevyřešíš.

Vymaň se z role oběti. Tvému ex je jedno, jak se cítíš. Proč se na něj tedy upínáš?

Bere si malou? Máš možnost být bez dcery někdy sama? Máš nějaký čas na sebe? Chodíš do práce? Jak jsi na tom finančně, zvládáš?

AD jsem nikdy nebrala, neberu je a ani je brát nehodlám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.10.20 09:03
@Anonymní píše:

Já doporučuji. Nebrala jsem přímo antidepresiva ale prášky na úzkost. Nicméně o co jde, když cítíš stres a napětí, a všechny možné nepříjemné pocity 3,5 roku, zvykneš si na to. Tělo si na to zvykne, kdyby ses tak cítila pár měsíců, taky bych ti poradila jógu a meditaci, ale po pár letech v takovém stavu, bys teď musela mít opravdu velké přesvědčení aby ti pomohla jen duchovní cvičení.
Navíc antidepresiva i léky na úzkost se míchají jako “koktejl” pro jednotlivce, co zabírá jednomu, nemusí druhému, a společně s doktorkou hledáš to co pomáhá tobě. Podle mě jde o to, aby sis zvykla cítit se v klidu, aby si na to zvyklo tělo, k tomu ti klidně může pomoct lék, a k tomu můžeš přidat duchovní cvičení, sport, cokoli co tě udělá šťastnou a po čem se budeš cítit líp. Mě stačilo brát léky jen třičtvrtě roku, abych si to v sobě vyřešila, uklidnila se, a nabrala jiný směr.
A ještě něco bych ti chtěla poradit, zkus se podívat na knihy od Esther a Jerry Hicks.. strašně moc mi pomohly!!! Možná se pak budeš dívat na svou situaci úplně jinak. Držím palce :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
9569
15.10.20 09:20

Myslím si, že AD tvůj problém nevyřeší. Píšeš, že psychologové nepomohli, prošla jsi nějakou konkrétní dlouhodobou terapií? Ty potřebuješ v sobě uzavřít minulost, přijmout co se stalo a najít pozitiva, v tom ti AD nepomohou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.10.20 18:56

Mně AD bohužel nepomohly :,(

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie