Orgalutran

Anonymní
12.10.20 13:06

Orgalutran

Ahoj holky, začala jsem v neděli stimulovat bemfolou. Ve stimulačním protokolu mám, že od 7dc mám přidat 1 dávku Orgalutranu. Jen jsem i často četla, že ji holky píchaly až třeba 10dc, nebo i po kontrolním ultrazvuku. Na kontrolu jdu právě ten 7dc, ale to už budu po injekcích. Tak teď nevím, jestli to nebude nějaký problém. Už při první stimulaci jsem píchala cetrotide od cca 8dc a při opu bylo málo folikul. Prý nebyly zralé. Jestli to cetrotide nemělo tedy nějaký špatný vliv na vývoj. Aby se to teď neopakovalo :nevim:

Děkuji za odpovědi

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1607
12.10.20 13:17

OT: Koukám na jinou založenou diskuzi „Kdo má doma ježka“? a pod tím čtu „Orangutan“ a říkám si, sakra, co si ty lidi dneska nepoříděj… 🐵 :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.10.20 13:26

@Moringa pobavilo :mrgreen: :mrgreen: teď jsem pro jistotu kontrolovala, jestli to mám správně napsané :think: :potlesk:

• Citovat
  • Nahlásit
1607
12.10.20 13:30
@Anonymní píše:
@Moringa pobavilo :mrgreen: :mrgreen: teď jsem pro jistotu kontrolovala, jestli to mám správně napsané :think: :potlesk:

A zjistilas, že chyba byla skutečně na mém přijímači… :mrgreen: :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2210
12.10.20 13:45
@Anonymní píše:
Ahoj holky, začala jsem v neděli stimulovat bemfolou. Ve stimulačním protokolu mám, že od 7dc mám přidat 1 dávku Orgalutranu. Jen jsem i často četla, že ji holky píchaly až třeba 10dc, nebo i po kontrolním ultrazvuku. Na kontrolu jdu právě ten 7dc, ale to už budu po injekcích. Tak teď nevím, jestli to nebude nějaký problém. Už při první stimulaci jsem píchala cetrotide od cca 8dc a při opu bylo málo folikul. Prý nebyly zralé. Jestli to cetrotide nemělo tedy nějaký špatný vliv na vývoj. Aby se to teď neopakovalo :nevim:Děkuji za odpovědi

Orgalutran se picha az vecer, takze po kontrole uz budes a 7 den neni brzy. Lepsi driv nez pozde :) Taky jsem mela s Bemfolou asi od 6.dne. Drzim palce, at vam to vyjde!

Jinak cetrotide a orgalutran maji stejny ucinek. Ale kvuli nim urcite nebudou nezrale, nebrani rustu folikulu, ale brani lutenizaci (predcasnemu uzrani). Jestli jsi mela hodne nezralych, zajimej se, kolik mm mel nejvetsi folikul, kdyz jsi pichala Ovitrelle a diskutuj s lekarem, jestli neni lepsi stimulku o den protahnout. Nezrala vajicka jsou z folikulu, ktere nestihnout vyrust do nejake minimalni velikosti (vzdy je nejaka distribuce velikosti). A pro oplodneni tech nezralych velmi pomaha vizualizace deliciho vretenka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.10.20 14:10

@Petra Star děkuji za odpověď. Vážně večer? To mi nikdo neřekl, myslela jsem, že mám zároveň s bemfolou, a tu picham v 6,30…takze 7dc mám píchnout ráno bemfolu a večer orgalutran?

Jinak jsme v jiném centru. V tom předešlém, kde bylo opu, mi doktorka při propouštění řekla, že zřejmě bylo opu brzy, ale prý i 5 vajíček stačí a měla jsem 16 folikul. Zvláštní, když na ultrazvuku počítal kolem 30ti a cca 20mm říkal? :think:
No už teď nebudu pátrat.. A budu doufat, že to teď bude lepší :?

• Citovat
  • Nahlásit
2210
12.10.20 16:35

Tech 20mm byl asi nejvetsi folikul, podle toho se to ridi. Ja pri 20 mm bych mela dost nezrala. 5 vajicek evidentne nestacilo, kdyz jsi na dalsim IVF. Vic je proste lepsi, proste to udelali brzy.
Orgalutran u nas urcite vecer (ikdyz mozna to nektera centra tak nehroti). Klidne si tam zavolej, ono to asi neni tak zasadni, ale je mozna dobre, ze na konci jeden vecer pichnes Orgalutran a druhy uz Ovitrellei. Ze tam bude pauza cca 24 h. Nekdo picha vecer vse i stimulaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.10.20 17:27

@Petra Star bylo mi řečeno, že mám píchat ráno po probuzení :nevim: a ten orgalutran se údajně píchá jinam, než je stimulace? Prý do stehna? Nebo to je jedno, nevíš? :think:

• Citovat
  • Nahlásit
2210
12.10.20 18:25
@Anonymní píše:
@Petra Star bylo mi řečeno, že mám píchat ráno po probuzení :nevim: a ten orgalutran se údajně píchá jinam, než je stimulace? Prý do stehna? Nebo to je jedno, nevíš? :think:

Normalne jsem oboji do bricha. Pozor, ten Orgalutran ma tupou jehlu, musis trochu vic pichnout. Ale ne stejne misto. Kozni rasa v podstate kdekoli v tele. Muzes i do stehna, ale tam ja teda kozni rasu neudelam :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.10.20 07:11

@Petra Star takže prostě bemfolu doleva a orgalutran na druhou stranu :lol: stehno si teda taky nechytim noo :lol:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama