IVF - kdy aplikovat injekce

189
9.10.20 19:02

Kdy aplikovat injekce

Ahooj holky, až dorazí ms, čeká mě stimulace na druhý ivf cyklus. Jen bych se ráda zeptala, kdy je nejlepší si píchat injekce? Vím, že to má být ve stejný čas, prý plus mínus 30 minut. Jen teď dumam, jestli je lepší ráno nebo večer. V předchozím caru mi bylo řečeno, že je lepší večer, nynější doktorka řekla, že ráno po probuzení. Známá mi psala, že ráno je blbost, že se hormony probouzí 2 hodiny od vzbuzení… Ja se budím okolo 5,30 a injekce bych píchala v 6,30 (před prací) jestli je to ok, nebo je opravdu lepší později.. Děkuji za Vaše rady a zkušenosti :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
174
9.10.20 19:17

@Pap949 Ahoj, já jsem si pichala injekce než jsem šla do práce. Mě i přímo v čáru řekli, že si to mám píchat ráno a ty co se měly píchat v určitý čas, tak mi přesně napsali v kolik hodin. Jinak ty na stimulovani vždy ráno :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
189
9.10.20 19:23

@Klara0225 ahoj, děkuji za odpověď.. A byla jsi nějak déle vzbuzená? :lol: já bych musela v těch půl 7, tak jestli už mám vstávat v 5..abych tedy byla alespoň hodinu vzhůru :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27
9.10.20 19:31

Ahojky, mne to přítel píchal vždy vecer po praci okolo 18.hodiny, dle Caru je to prý úplně jedno, jestli ráno nebo vecer. Přeji hodně stesti s ivf :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.10.20 20:02

Ahoj. Me rekly v car vecer mezi 18-20 hod. A pri poslednim vysetreni pred OPU se me ptali, zda sem je davala rano ci vecer. Takze si myslim, ze je to jedno:) drz se a hlavne co nejmene stresu :)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.10.20 20:03

Jen dodam, ze pro me bylo pohodlnejsi vecer. Delam smeny a vstam ruzne a po denni jsem vedela, ze v 18:00 uz jsem doma a na jednu nocni mi hold pritel prijel pichnout.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.10.20 20:04

Mně přímo dali čas: 20:30. Takže večer.

• Citovat
  • Nahlásit
1715
9.10.20 20:10
@Pap949 píše:
Ahooj holky, až dorazí ms, čeká mě stimulace na druhý ivf cyklus. Jen bych se ráda zeptala, kdy je nejlepší si píchat injekce? Vím, že to má být ve stejný čas, prý plus mínus 30 minut. Jen teď dumam, jestli je lepší ráno nebo večer. V předchozím caru mi bylo řečeno, že je lepší večer, nynější doktorka řekla, že ráno po probuzení. Známá mi psala, že ráno je blbost, že se hormony probouzí 2 hodiny od vzbuzení… Ja se budím okolo 5,30 a injekce bych píchala v 6,30 (před prací) jestli je to ok, nebo je opravdu lepší později.. Děkuji za Vaše rady a zkušenosti :srdce:

Mě bylo řečeno, že je to jedno, pichala jsem si tedy v šest večer.
Jinak ty přesně na čas, tak tam jsem si nastavovala i budík :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
189
9.10.20 20:22

Holky, díky za odpovědi. Dělám od půl 7, půl 8, nebo půl 9, o víkendu jsem také brzo vzhůru, jelikož máme kočky, takže kolem 6 mají pravidelně hlad :mrgreen: :mrgreen: takže mi nedělá problém vstávat.
Spíš jde o to, jestli tedy to tělo potřebuje být nějaký čas vzhůru, nebo je to jedno? Jak psala známá, že hormony se probouzí 2 hodiny po vzbuzení? :think:
První stimulaci jsem si právě dávala v 6 ráno.. Měla jsem jen 16 folikul /5 vajíček.. Takže jsem začala přemýšlet, jestli to nebylo tím časnym pícháním :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
189
9.10.20 20:29
@Anonymní píše:
Ahoj. Me rekly v car vecer mezi 18-20 hod. A pri poslednim vysetreni pred OPU se me ptali, zda sem je davala rano ci vecer. Takze si myslim, ze je to jedno:) drz se a hlavne co nejmene stresu :)

Tak když mi doktorka řekla ráno, tak tedy ráno.. Raději ale budu vstávat dřív, abych byla nějakou dobu vzhůru a nepichala si to v polospánku :mrgreen: děkuji, ten stres je nejhorší :lol: teď se zrovna stresuju, že jsem to ještě nedostala :lol: :cert: jak naschvál

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
174
9.10.20 20:46

@Pap949 já chodila na 7 do práce, takže jsem si to pichala cca kolem půl 7. Když jsem měla volno a spala jsem déle, tak i později. A myslím, že když si to budeš píchat ráno nebo večer, tak to neovlivní vajíčka. Já si to pichala ráno a měla jsem 44 vajíček :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
189
9.10.20 20:53

@Klara0225 díky za odpověď :) no u nás bylo zřejmě více faktorů, proč bylo málo vajíček..
Ale už to raději nebudu řešit :lol: :lol: aspoň tedy mohu v klidu píchat ráno :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
174
10.10.20 09:10

@Pap949 já mám pco, tak mi dali nízké dávky hormonů, protože já na to reagovala až moc. Zas není dobré mít takový počet co já, protože jich bylo hodně nekvalitních a zbylo jich 15, takže jsem celkem trpěla i po odběru. A tobě nic nezbylo z minulého odběru, že podstupujes zase píchání hormonů?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
189
10.10.20 11:14

@Klara0225 já mám vyšší amh, takže jsem prý měla mít víc vajíček.. Dostala jsem gonal 150 jednotek a snad od 7dc cetrotide. 6dc ještě nic na ultrazvuku nebylo vidět prý.. Ale dávky mi nechal, protože se bál toho ohss, 9dc už viděl 12 a 13 folikul.. Že dobrý.. 12dc už to bylo dobrý úplně, mělo jich být snad 16 a 14, nebo kolik (moc si to nepamatuji), večer ve 22,00 2× ovitrelle, 14 dc opu.. Nakonec 16 folikul a 5 vajíček. Při propouštění dle dr - prý byl odběr brzy. 4 vajíčka odplodnili, 2 vydrželi pk.. Et nic, ket pozitivní tt, ale 14den po ketu byla hodnota hcg jen 51,3 :? Takže bohužel..

Teď začínám 2× 225 jednotek bemfola a pak pokračovat 150 jednotek.. Tak jsem zvědavá :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
174
10.10.20 12:39

@Pap949 já měla taky bemfolu, ae 150 jednotek. Odběr jsem měla 16dc. Nám jich zůstalo 15 a do 5teho dne vydrželo jen 8. Takže takový počet vajíček a nakonec zůstalo málo. Mě je teda hned mrazili. Za dva měsíce jsem šla na ket, který se povedl, ae bohužel jak už jsem psala jen do 21tt. Teď čekáme na genetiku a nějaké vyšetření a snad v lednu když bude vše dobré jdeme zase na ket. A kam jezdíš do caru?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama