Organizujete program dětem v pubertě

Anonymní
4.5.21 13:01

Organizujete program 12 dětem

Zajímal by mě váš přístup, jak moc oragizujete dětem volný čas.
Mám chlapce 12 let, je spíš už v pubertě, takže už trochu jakoby, dospívá,.. Nevím, jestli je to tím, ale přestává ho bavit chodit ven..
Bydlíme v menším městečku, takže je normální, že děti běhají sami venku..Má kamaráda s jeho rodinou se známe, víc se spolu kluci i my setkáváme. Už mi známá říkala, že náš nechce chodit ven, že i když ho jejich kluk volá..
Sedla jsem si s naším a prostě jsem mu řekla, proč nechce chodit ven, a on mi na to řekl, že ho to prsotě už nebaví..
Jenomže problém je v tom, že známá asi je bere pořád jako malé děti.. KLuci jdou ven třeba na hřiště, ještě mají 10 letého, ona tam přijde za nimi s míčem, se vším a organizuje co mají děti dělat.. Já vím, že to asi neni nic špatného, ale uplně mě oblél pot, jak jsem si představila, že toto by mi dělala máma v mých 12 letech, a nebo je to vážně ted jiné?
Ted chtěli jít kluci někde do přírody se povídat a prý jestli nepůjdeme taky.. Nejřív jsem se rozmýšlela, s tím, že asi i ti kluci už chtějí sami, a le nakonec jsme šly. Připadala jsem si, jakoby jsme místo 12 letých 10 a 8 letého šli s batolatama. Pořád, co mají dělat, kde mají běžet.
Včera mě zavolala, jeslti nepůjdem si pokecat, tak jo, ale zase za dětmi na hřiště.. Ono by to ani nevadilo, kdyby jsme si jich nevšímaly, ale to bylo zase kluci, běžte si pro míč, kluci, jděte si něco koupit, a proč nehrajete na skovku a proč, t proč ono.,
Přemýšlela jsem, jeslti ji mám už i něco říct, že takový kluci co měli 12 let, tak prostě si dělají svoje venku- většinou se jen tak někde poflakují, na kole a nebo spolu kecají, nemusí pořád maminky, do nich hučet co mají..
Nevím no,. jak se na to díváte.. Možná ti co mají děti, kderé jsou zvyklé chodit sami ven třeba od těch 8-9 let s kamarády…
Já teda takto s nima nechodím to snad bylo vyjímečně ta příroda a hřiště, ale můžu říct, že mě bylo trapně za kluky. ktdyby se zajímala o mladší, ale buzerovala pořád starší.
Samozřejmě vzniklo téma, že náš kluk nechce chodit ven, a nechce nic dělat, ale pochopila jsem, že spíš jde o to, že jim u toho asistuje ona. pOřád, že se jim musí vymýšlet program,. Jási pamatuji, že když nám bylo okolo 12 let, puberta, že jsme se sešly sedly někde na lavičku a kecaly s holkama klukama, nemuseli jsme nutně hrát házet míčem atd..
Jako chápu ještě ti mladší, ale ona organizuje co mají dělat malu 13 letí kluci. Já neříkám jim říct, mohli jste mít třea míč a nebo něco, ale to je pořád. Běže si házet, běžte si vzít to, a dělejte ono, a běžte si hrát na zombíky,
Kluci si většinou veznmou kolo sednou na houpačku a kecají spolu, a le ona to prostě nemůže zkousnout :mrgreen: jo a mobil nemají, kdyby to bylo o tom

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21995
4.5.21 13:05

Jejda, no to jsou teda problémy, to bych neřešila vůbec

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1321
4.5.21 13:08

Mám dvojčata necelých 8 let a ano jezdíme s nimi na výlety, ale když jdou ven s kamarády na hřiště, tak už chodí sami. Nedivím se, že to dvanáctiletého s rodiči za zádelí nebaví :nevim: příště bych známým navhla něco ve smyslu, že my se půjdeme projít a kluci, ať si jdou pohrát na hřiště sami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2040
4.5.21 13:09

Promiň, ale tvůj příspěvek se hrozně blbě čte… Každopádně pokud tvůj kluk nechce chodit ven s klukem od kamarádky, protože ho nebaví to věčné komandování tak ho nenuť. Úplně nevím co řešíš? Aby si nebyla v očích kamarádky horší matka než ona nebo o co jde?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2040
4.5.21 13:10

A jinak z popisku jsem myslela, že jde i 12 dětí a ne o jednoho 12tileteho kluka :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2272
4.5.21 13:16

Mám kluky 12 a 10 let a ven se mnou na hřiště by už nešli, to by byl pěkný trapas pro ně. Když se sejdeme s kamarády, tak si prostě vymyslí něco sami, případně jim navrhneme, že se můžou jít někam projít apod., ale nikdo jim už neříká, co mají dělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16373
4.5.21 13:32
@Anonymní píše:
Zajímal by mě váš přístup, jak moc oragizujete dětem volný čas.
Mám chlapce 12 let, je spíš už v pubertě, takže už trochu jakoby, dospívá,.. Nevím, jestli je to tím, ale přestává ho bavit chodit ven..
Bydlíme v menším městečku, takže je normální, že děti běhají sami venku..Má kamaráda s jeho rodinou se známe, víc se spolu kluci i my setkáváme. Už mi známá říkala, že náš nechce chodit ven, že i když ho jejich kluk volá..
Sedla jsem si s naším a prostě jsem mu řekla, proč nechce chodit ven, a on mi na to řekl, že ho to prsotě už nebaví..
Jenomže problém je v tom, že známá asi je bere pořád jako malé děti.. KLuci jdou ven třeba na hřiště, ještě mají 10 letého, ona tam přijde za nimi s míčem, se vším a organizuje co mají děti dělat.. Já vím, že to asi neni nic špatného, ale uplně mě oblél pot, jak jsem si představila, že toto by mi dělala máma v mých 12 letech, a nebo je to vážně ted jiné?
Ted chtěli jít kluci někde do přírody se povídat a prý jestli nepůjdeme taky.. Nejřív jsem se rozmýšlela, s tím, že asi i ti kluci už chtějí sami, a le nakonec jsme šly. Připadala jsem si, jakoby jsme místo 12 letých 10 a 8 letého šli s batolatama. Pořád, co mají dělat, kde mají běžet.
Včera mě zavolala, jeslti nepůjdem si pokecat, tak jo, ale zase za dětmi na hřiště.. Ono by to ani nevadilo, kdyby jsme si jich nevšímaly, ale to bylo zase kluci, běžte si pro míč, kluci, jděte si něco koupit, a proč nehrajete na skovku a proč, t proč ono.,
Přemýšlela jsem, jeslti ji mám už i něco říct, že takový kluci co měli 12 let, tak prostě si dělají svoje venku- většinou se jen tak někde poflakují, na kole a nebo spolu kecají, nemusí pořád maminky, do nich hučet co mají..
Nevím no,. jak se na to díváte.. Možná ti co mají děti, kderé jsou zvyklé chodit sami ven třeba od těch 8-9 let s kamarády…
Já teda takto s nima nechodím to snad bylo vyjímečně ta příroda a hřiště, ale můžu říct, že mě bylo trapně za kluky. ktdyby se zajímala o mladší, ale buzerovala pořád starší.
Samozřejmě vzniklo téma, že náš kluk nechce chodit ven, a nechce nic dělat, ale pochopila jsem, že spíš jde o to, že jim u toho asistuje ona. pOřád, že se jim musí vymýšlet program,. Jási pamatuji, že když nám bylo okolo 12 let, puberta, že jsme se sešly sedly někde na lavičku a kecaly s holkama klukama, nemuseli jsme nutně hrát házet míčem atd..
Jako chápu ještě ti mladší, ale ona organizuje co mají dělat malu 13 letí kluci. Já neříkám jim říct, mohli jste mít třea míč a nebo něco, ale to je pořád. Běže si házet, běžte si vzít to, a dělejte ono, a běžte si hrát na zombíky,
Kluci si většinou veznmou kolo sednou na houpačku a kecají spolu, a le ona to prostě nemůže zkousnout :mrgreen: jo a mobil nemají, kdyby to bylo o tom

Akce, které popisuješ, jsou pro mne úplné scifi - kdybych svého jedenáctiletého syna donutila, aby šel s kamarády na hřiště v přítomnosti mne nebo některé z jiných matek, asi by mne sežral… natož kdyby se tam některá z nás chovala tak, jak popisuješ.

S kamarádkou, která by mne nutila se tohoto účastnit, bych omezila kontakt tím způsobem, že bych se s ní scházela pouze bez dětí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21995
4.5.21 13:35
@PeBa12 píše:
A jinak z popisku jsem myslela, že jde i 12 dětí a ne o jednoho 12tileteho kluka :lol:

já taky, a chtěla jsem napsat, že 12ti dětem čas neorganizuji, jelikož nejsem vedoucí skautů :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.5.21 13:38

Já neřeším nic, konkrétního, ale je pravda, že začíná řešit ona, že se našemu nelíbí její společnost.. Kluci oba mají 12 let jak její tak náš..
Jenom mě zajímalo, jak v dnešní době se k tomuto přistupuje. VIdím, že to klukům vadí, ale ona jede to svoje.
Jenom, a by nebylo co řeším, tak i když k nám přišel kamarád a byl u nás půl hodiny tak u nás zvonila, jeslti nepůjdeme všichni ven 8o.. Náš jenom překroutil oči, tak jsem nevěděla jak reagovat.
Určitě to neni máma co se bojí o děti, bydlí od nás kousek dětí běhají od první třídy v partě, ale ona pořád se chce zapojovat do jejich her.. Tzn, bud přijde k nám a zazvoní, jeslti nepůjdeme někde kolektivně a nebo i telefonuje, co unás kluci dělají..
Jako dívat se dívat do pokoje, kde si povídají poamlu 13 letí co dělají.

• Citovat
  • Nahlásit
16734
4.5.21 13:50

Já bych syna nenutila trávit čas s kamarádem a jeho mamkou a pokud by se mě na to zeptala, klidně bych jí naférovku řekla, že syn nemá zájem o tuhle organizovanou zábavu. Kluci ať se spolu domluví a sejdou se někde sami ne? U vás třeba? Syn nemá jiné kamarády?
Já mám syna teprve ani ne 9 letého, ale když je někde venku s kamarády, nikdo jim neříká, co mají dělat, zabaví se sami dle svých momentálních nálad :nevim: Někdy jsou tam i rodiče s mladšími sourozenci, ale starší děti se obvykle trhnou a hrají si po svém. Zábavu organizuju dětem jen když jsme někde ve velké bandě (na chatě, na vodě, na kolech), ale přeci jen jsou to děti do 10 let, takže o to bez výjimky stojí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.5.21 13:50

Jenom jem chtěla vědět, jestli třeba ji mám něco naznačit, že jako trochu prrr.. Já se doničeho nemíchám, ale určité věci, jako to zvonění a nebo volání, tak zase mi mámě s klukem určité věci nastavené, že nějak u něho neslídím, že bych šla na kontrolu co dělají.
Je zajimavé, že ti mladší je tak nezajímají, ti si hrají na hřišti, ale pořád ti starší..
já jsem ji na to řekla, pokud nepaří hry a jsou venku, tak at je nechá, a le pořád, že musí něco a pořád no nich.
Nevím, jeslti je to i tím, jak je ta vyuka doma, přijde mi, že víc jakoby na ty kluky, a by prý něco dělali.

• Citovat
  • Nahlásit
11060
4.5.21 13:53
@Anonymní píše:
Já neřeším nic, konkrétního, ale je pravda, že začíná řešit ona, že se našemu nelíbí její společnost.. Kluci oba mají 12 let jak její tak náš..
Jenom mě zajímalo, jak v dnešní době se k tomuto přistupuje. VIdím, že to klukům vadí, ale ona jede to svoje.
Jenom, a by nebylo co řeším, tak i když k nám přišel kamarád a byl u nás půl hodiny tak u nás zvonila, jeslti nepůjdeme všichni ven 8o.. Náš jenom překroutil oči, tak jsem nevěděla jak reagovat.
Určitě to neni máma co se bojí o děti, bydlí od nás kousek dětí běhají od první třídy v partě, ale ona pořád se chce zapojovat do jejich her.. Tzn, bud přijde k nám a zazvoní, jeslti nepůjdeme někde kolektivně a nebo i telefonuje, co unás kluci dělají..
Jako dívat se dívat do pokoje, kde si povídají poamlu 13 letí co dělají.

Jestli je to taková vtěrka, tak bych měla sto chutí ji říct „objevují taje masturbace“ :mrgreen:
Ne, není to normální. Já už svému sedmiletému synovi odpovídám na jeho „já se nudím“, že si má něco najít nebo že mu můžu přidělit nějakou práci, ať si vybere. A když k nám přijedou synovci/neteře (všichni věk 5-10), tak je volám jen k obědu, vydrží si spolu hrát hodiny, maximálně se občas objeví nějaký vyloučený člen party, který si radši zaleze u dospěláků.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4648
4.5.21 13:54

trapas

12ti letým jsem organizovala čas naposled jako vedoucí na táboře! :D

mám takto staré dcery (dvojačata) a ujišťuji tě, že Poslední, co by chtěly, je podávat jim venku balon s kámoškama a říkat, co mají dělat!!
Tvá kamarádka je pako, vůbec bych se toho neúčastnila a řekla jí, co si o tom myslím… tohle už fakt nejsou mimina… akorát se ztrapňuje..
mne mají holek kámošky rády právě proto, že jim NIC NEORGANIZUJU (akorát poskytuji občerstvení a umím dobře zavírat dveře :-D)
tohle se jako matky teen-agerů prostě musíme naučit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12383
4.5.21 14:03

Kamarádka je prastena. Normálně bych ji to řekla. Vzdyt o co jde? A řekla bych ji to hnedka, jak bych to viděla, slyšela.
To hle se nedělá mladším.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16734
4.5.21 14:08

Možná bych se jí nad kafem zeptala, jestli jí rodiče taky organizovali volný čas jako dítěti/puberťákovi. A jestli si myslí, že je to nutné, pokud ho nevyplňují jenom počítačem a telefony. Mě přijde, že většina dětí na druhém stupni už považuje rodiče za trapas, zvlášť před kamarády..a divím se, že jí to neřekne její syn sám..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat