Reklama

Oscillococcinum a očkování

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

fly.zuzka
Stálice 78 příspěvků 29.08.18 07:52
Oscillococcinum a očkování

Ahoj.Mam prosím rychlo-dotaz. Dcera dnes jde na očkování proti meningitide. Davam ji preventivně na podporu imunity 1× týdne Oscillococcinum, zrovna dostala i vcera. Ale napadlo mě, jestli tento lek nemůže snížit účinek podané vakcíny, když je na imunitu. Nevite někdo?

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 10005 příspěvků 29.08.18 07:57

Je to homeopatikum. Nema účinné látky a tudíž ani žádný vliv.

Pro zajímavost: Homeopatický přípravek Oscillococcinum, známý též jako Oscillo, se ve Francii prodává už přes 65 let. Vznikl původně jako (neúčinný) lék na vše od revmatu až po rakovinu. Dnes má Oscillococcinum pomáhat proti chřipce. Vyrábí se z vody, ve které je rozmíchána část kachních vnitřností (játra a srdce).

fly.zuzka
Stálice 78 příspěvků 29.08.18 08:04

@Tichošlápek Děkuji.V pribalovem letáku vakcíny se totiž píše, že léky ovlivňující imunitní systém mohou snížit účinek vakciny.Tak mě to vylekalo.

mroe
Extra třída :D 14298 příspěvků 29.08.18 08:19

Tak mezi takove leky Oscillicoccinum rozhodne nepatri. On to vlastne není vůbec lek :mrgreen:

fly.zuzka
Stálice 78 příspěvků 29.08.18 08:36

@mroe Dceri pomohl hodně.A když už neco chytla, tak to většinou zůstalo jen u rymy…Pokud jsem teda vaší odpověď pochopila správně, že dle vás je Osccillo placebo 8)

Extra třída :D 10005 příspěvků 29.08.18 08:37

@fly.zuzka vždyť taky je ;) davas ji cukr.

fly.zuzka
Stálice 78 příspěvků 29.08.18 08:51

@Tichošlápek já mám s ním dobře zkušeností jak u sve rodiny, tak i ce svém okolí…Sto lidi, sto názorů :)

Extra třída :D 10005 příspěvků 29.08.18 08:53

@fly.zuzka však jo, každého věc. Pokud někomu funguje homeo, protože tomu věří, tak směle do toho :)

fly.zuzka
Stálice 78 příspěvků 29.08.18 08:59

@Tichošlápek Dcera má 4 roky, tak ona si asi psychicky stav nemoci neovlivní.Ale nechme toho.Jde mi o to očkování.

mroe
Extra třída :D 14298 příspěvků 29.08.18 12:50
@fly.zuzka píše:
@mroe Dceri pomohl hodně.A když už neco chytla, tak to většinou zůstalo jen u rymy…Pokud jsem teda vaší odpověď pochopila správně, že dle vás je Osccillo placebo 8)

Pokud vim, není jako lek registrovan. A jednoznacne tedy nepatri mezi leky, které mohou ovlivňovat imunitu, jako třeba imunosupresiva.
A ano, muj názor je, ze jde o placebo, i to občas funguje.

mroe
Extra třída :D 14298 příspěvků 29.08.18 12:51
@fly.zuzka píše:
@Tichošlápek Dcera má 4 roky, tak ona si asi psychicky stav nemoci neovlivní.Ale nechme toho.Jde mi o to očkování.

A proc ne? Davas ji lek a tak to prezentujes. Maminka by ji prece nechtěla otrávit necim hnusnym, co nepomaha, ne?

TMana
Zasloužilá kecalka 692 příspěvků 29.08.18 12:57

Oscillococcinum je úplně obyčejný cukr. Jen je asi tisíckrát dražší.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Průvod bude! Starosta ho sice zakázal, magistrát ale Kočkovým vyhověl

Radnice Prahy 3 málem zhatila pozůstalým po Janu Kočkovi (†28) jejich... číst dále >

Ronaldo v ještě větším maléru? Ozvala se prý další žena, kterou měl znásilnit!

Fotbalista Cristiano Ronaldo, nejnovější oběť kampaně Me Too, jehož čeká soud... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >