Ošetrovné OSVČ covid

1889
23.4.20 09:19

Osetrovne OSVČ covid

Dcera školou poviba, já s mladší na RD, manžel OSVČ… Dotaz holky jak zpětně jde zadat o osetrovacku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20310
23.4.20 09:23

Tři dny myslím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10081
23.4.20 09:25
@kavulenka píše:
Dcera školou poviba, já s mladší na RD, manžel OSVČ… Dotaz holky jak zpětně jde zadat o osetrovacku?

pokud nepracuješ a jsi na RD, tak nemáš nárok na ošetřovné. manžel - OSVČ taky nemá nárok, pokud jeho manželka pobírá RP. upřímně - já to kdysi hledala v podmínkách a nenašla, ale ve článku, na který vede odkaz ze stránek ministerstva průmyslu a obchodu to tak je uvedeno, tak jsem možná hledala nepozorně :nevim:

Mají na ošetřovné pro OSVČ nárok i OSVČ, jejichž žena pobírá rodičovský příspěvek?
Pokud je manželka na mateřské/rodičovské s jedním dítětem nebo pobírá jinou formu finanční podpory spojené se starostí o něj, nelze žádat na druhé dítě ošetřovné.

https://www.businessinfo.cz/…i-koronaviru

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8392
23.4.20 09:27
@kavulenka píše:

Nárok nemáš. Sedíš doma tak jak tak… Nevidím důvod proč o něco takového žádat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1551
23.4.20 09:28

Nárok mají jen zaměstnanci, ne OSVČ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66026
23.4.20 09:34
@sagina píše:
pokud nepracuješ a jsi na RD, tak nemáš nárok na ošetřovné. manžel - OSVČ taky nemá nárok, pokud jeho manželka pobírá RP. upřímně - já to kdysi hledala v podmínkách a nenašla, ale ve článku, na který vede odkaz ze stránek ministerstva průmyslu a obchodu to tak je uvedeno, tak jsem možná hledala nepozorně :nevim:Mají na ošetřovné pro OSVČ nárok i OSVČ, jejichž žena pobírá rodičovský příspěvek?
Pokud je manželka na mateřské/rodičovské s jedním dítětem nebo pobírá jinou formu finanční podpory spojené se starostí o něj, nelze žádat na druhé dítě ošetřovné.

https://www.businessinfo.cz/…i-koronaviru

No, nemůže na ošetřovačku s tím dítětem, se kterým je matka na RD. Ale se starším snad jo, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10081
23.4.20 09:43

@Lama Lama no, právě že v té odpovědi je, že „nelze žádat na druhé dítě“ :nevim: jak říkám, pokoušela jsem se přečíst přímo originál znění a tuhle informaci v ní nenašla, ale samozřejmě - mohla jsem něco přehlédnout (stane se, doby, kdy jsem sledovala účetní zákony je dávno pryč a vyšla jsem ze cviku) nebo odlišně interpretovat :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1889
23.4.20 09:46

Já si myslela 3 dny díky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1889
23.4.20 09:47

@korneli bavíme se o době teď, době Covid…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1889
23.4.20 09:49

@Šmoulice :roll: neznáš situaci tak nesud

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.4.20 10:12

A na treti dite? Manzelka na MD pred porodem, tedy hodne vysetreni, manzel osvc, doma dve deti ( skola, skolka).
Myslela jsem, ze si muz muze zazadat…

• Citovat
  • Nahlásit
20310
23.4.20 10:14
@Anonymní píše:
A na treti dite? Manzelka na MD pred porodem, tedy hodne vysetreni, manzel osvc, doma dve deti ( skola, skolka).
Myslela jsem, ze si muz muze zazadat…

už se ptáš poněkolikáté, pokaždé ty údaje píšeš jinak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
mag
11435
23.4.20 10:16
@sagina píše:
@Lama Lama no, právě že v té odpovědi je, že „nelze žádat na druhé dítě“ :nevim: jak říkám, pokoušela jsem se přečíst přímo originál znění a tuhle informaci v ní nenašla, ale samozřejmě - mohla jsem něco přehlédnout (stane se, doby, kdy jsem sledovala účetní zákony je dávno pryč a vyšla jsem ze cviku) nebo odlišně interpretovat :nevim:

Nepřehlédla ses, to je jen metodika na základě dotazu. Ale jelikož to přiděluje MPO, tak se svoji metodikou řídit asi bude :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.4.20 13:47

Zamestnanec muze zadat o osetrovne na druhe dite, pokud manzelka bere na jine rodicak, u OSVČ nelze, MPO to ma v podminkach. Je jedno kolik deti doma je. Neni to klasicke osetrovne. Trochu nelogicke, ze nejsou podminky stejne.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.5.20 18:16

Ošetřovné při RD

Ahoj holky, koukám, ze tomu tady rozumíte :lol: mám prosím moznost jít na ošetřovné když jsem na RD? Jsem zamestnana a zároveň na RD. Teď co zavřeli školky jsem to zvladala s babickama, ale od dalšího týdne už to nedám.. nejde mi o peníze, jen jestli proste mohu byt doma.. nebo zda si mám vzít neplacené volno? Ale to se bojím, ze mi nedaji.. moc dekuju

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat