Reklama

Osmi letá dcera přestala jíst

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.09.18 14:28
osmi letá dcera přestala jíst

Ahoj holky, moje dcera nikdy nebyla jedlík, ale vždy se najedla. v poslední době ale není schopná sníst ani polévku. vše jen rozhrabe po talíři, nosí nedotčené svačiny ze školy. váží 20 kg. byly jsme u dětského lékaře a doporučil dětského psychologa, jsme objednané, ale až za dva měsíce, brala ted nutrolin -B na podporu chuti k jídlu, ale zdá se mi, že moc nezabral. nějaké osvědčené tipy, prosím, než nás lekař vezme na nějaké vitamíny, nebo něco, co by jí ještě víc zvedlo a podpořilo tu chut k jídlu? Už jsem z ní absolutně vyčerpaná, sedí u jídla i hodinu, pojída mini sousta jak vrabec… kolikrát i pláče, že se jí nelíbí, jak je hubená, že chce papat, ale že ji to nejde,… děkuji :-(

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19478 příspěvků 04.09.18 14:32

Heleď, ale když chce jíst, ale ono to nejde, tak nešlo by se s obvodním domluvit na kontrole žaludku a podobně, než čekat dva měsíce na psychovyšetření? Jestli není problém fyzický :think:
Dvacet kilo v osmi letech, to už je napováženou. Bolí jí něco? Jak vyměšuje? Co ti poví, když se zeptáš, proč nejí?
Nechce ani superdobroty? (hambáč, zmrzku, čokoládu, cokoliv?)

Chudinka… :hug:

Verun83
Echt Kelišová 8672 příspěvků 33 inzerátů 04.09.18 14:33

Je ve stresu? Nekde to muselo vzniknout.

Bubla_Bučková
Závislačka 3390 příspěvků 04.09.18 14:33

hmm…brečí, že ji nejde papat :think: Tak jestli nemá nějakou nemoc dásní nebo jícnu, tak opravdu psychologa.
Myslím, že po pár týdnech bez přísunu jídla skončí na kapačkách a rozji se rychle. Otázka je, co ji nutí na sebe strhávat takovouhle pozornost.

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19478 příspěvků 04.09.18 14:33

Rybí tuk myslím taky pomáhá k chuti k jídlu, dělá se v kapslích, to se polyká docela v pohodě. A aspoň do sebe dostane nějaké zdravé tuky.

LE.nova
Kecalka 232 příspěvků 5 inzerátů 04.09.18 14:37

teda to si neumím představit, 20 kg má můj syn (4,5 roku) a je to hubeňour. není nic co by snědla? jak to trvá dlouho? není to třeba ze stresu ze začátku školy? S pitím problém nemá?

tvojí dcerky je mi líto, kort jestli chce jíst, ale nejde jí to… asi bych se zkusila poptat na vyšetření trávicí soustavy, pokud jí nejde jíst…a taky bych nechala hlídat krevní obraz, když není schopná sníst vše, co by její tělo potřebovalo (vitamíny, minerály…)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.09.18 14:38
@Mar__tanka1983 píše:
Heleď, ale když chce jíst, ale ono to nejde, tak nešlo by se s obvodním domluvit na kontrole žaludku a podobně, než čekat dva měsíce na psychovyšetření? Jestli není problém fyzický :think:
Dvacet kilo v osmi letech, to už je napováženou. Bolí jí něco? Jak vyměšuje? Co ti poví, když se zeptáš, proč nejí?
Nechce ani superdobroty? (hambáč, zmrzku, čokoládu, cokoliv?)Chudinka… :hug:

nebolí jí nic, na to jak jí, si zajde i jednou- dvakrát na velkou za den, :nevim: nechápu co tam muže vyměšovat… když se ji zeptám, tak se ji to prý někdy zasekne v krku - i ta polívka. a dobroty si dá, ty co má ráda sní normálně, ty se jí nikde nezaseknou… ale dostává, jen když sní jídlo. taky jsem přemýšlela jestli nemá neco s žaludkem,, ale doktor prohmatal, a nic nikde nenašel

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.09.18 14:41

@Verun83 není ve stresu, že by jí něco stresovalo. ale je celkově taková nevyrovnaná, pořád pláče, nesměje se, křičí, jakože není to takové to vztekání, ale prostě kde co ji rozbrečí- i pohádka. brečí každý den, když ji neco nejde, když ji segra neco sebere, je drzá, prostě jsem z ní už totálně na prášky… :zed: :zed: :zed:

Russet
Extra třída :D 10872 příspěvků 04.09.18 14:43
@Anonymní píše:
nebolí jí nic, na to jak jí, si zajde i jednou- dvakrát na velkou za den, :nevim: nechápu co tam muže vyměšovat… když se ji zeptám, tak se ji to prý někdy zasekne v krku - i ta polívka. a dobroty si dá, ty co má ráda sní normálně, ty se jí nikde nezaseknou… ale dostává, jen když sní jídlo. taky jsem přemýšlela jestli nemá neco s žaludkem,, ale doktor prohmatal, a nic nikde nenašel

A celiakii nebo jinou nemoc doktorka zjišťovala?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.09.18 14:44

@LE.nova sladkost zvládně sníst v pohodě,.. kdyby už ani to nesnědla, tak to by byl asi problém někde v břiše, ale i sám doktor řekl, že to vypadá na psychiku. polévku nesní- čistou vodu, a suchý nutella oplatek sní na posezení. mám ještě dceru 6ti letou a ta váží 24 kg, je o hlavu menší a jak ty dvě postavím vedle sebe, tak to je uplně rozdíl

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.09.18 14:44

@Mar__tanka1983 děkuji, poptám se v lékárně :-))

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19478 příspěvků 04.09.18 14:50
@Anonymní píše:

tak pokud sní dobrotu, ale nesní oběd, tak se žaludkem nejspíš nic nebude. TO by nepolkla ani tu dobrotu :think:
To je holka docela sveřepá, vydržet do sebe nenatlačit nic i za cenu toho, že se za chvíli začne hroutit a skončí na kapačkách - zřejmě je opravdu na místě psycholog, případně psychiatr :think: Je všechno v pořádku ve škole? Nemá tam nějaký stresy, šikanu nebo tak něco, jestli se to zhoršuje teď s příchodem školy?
Rodinná příbuzná (nechci specifikovat, nejsem anonymní) bojovala jako malá s podobnými problémy (tu tedy bolelo břicho), honili ji od čerta k ďáblu, nakonec až v dospělosti z ní vylezlo, že ji ve škole drsně šikanovaly starší holky, aniž to kdokoliv věděl.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.09.18 15:03
@Mar__tanka1983 tak šika
@Mar__tanka1983 píše:
tak pokud sní dobrotu, ale nesní oběd, tak se žaludkem nejspíš nic nebude. TO by nepolkla ani tu dobrotu :think:
To je holka docela sveřepá, vydržet do sebe nenatlačit nic i za cenu toho, že se za chvíli začne hroutit a skončí na kapačkách - zřejmě je opravdu na místě psycholog, případně psychiatr :think: Je všechno v pořádku ve škole? Nemá tam nějaký stresy, šikanu nebo tak něco, jestli se to zhoršuje teď s příchodem školy?
Rodinná příbuzná (nechci specifikovat, nejsem anonymní) bojovala jako malá s podobnými problémy (tu tedy bolelo břicho), honili ji od čerta k ďáblu, nakonec až v dospělosti z ní vylezlo, že ji ve škole drsně šikanovaly starší holky, aniž to kdokoliv věděl.

když jsme ji řekli, že ji dají na kapačky do nemocnice, tak to taky nepomohlo, akorát se rozbrečela. takže už ji to neříkáme. ze školy to má taky , tak jako z celého jejího života, nikdo jí neubližujee to ne, všichni s ni jednají jako v rukavičkách, ale prostě sotva otevře ráno oči, tak remcá, protože si na něco vzpomnela, co se ji stalo před měsícem a strašně ji to rozhodilo. trvá to už dýl, na druhou stranu musím říct, že ta škola ji dost pomáhá, nesedí doma, má aktivitu a nemyslí tam na hlouposti. už si toho všimla i učitelka ve školce na konci školkového roku, že je hodně uplakaná a lítostivá, poradila mi jak s ní jednat a tak, ale už mi ani to jednání s ní nejde a nikomu taky. na babičky je drza, až to nekdy zabolí, co řekne, jenže jedna babka je taková, že je schopná se s ní dohadovat až do krve a nezajímá ji, že decko má nějaký psych, problém. druhá babka ji je zase schopná nachystat pět jídel na stul a at si holka vybere. nakonec se seberou, protože ji ani páte jídlo nevyhovuje a jedou do KFC. :nevim: a v te škole- zatím chodi do druhé třídy, a co vím tak ty malé děti ani nijak nechodí z té třídy pryč. takže šikana bych řekla, že určitě ne. :think:

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19478 příspěvků 04.09.18 15:07

kdyby člověk věděl, jestli je to jen truc (a využívání situace, nahrávalo by k tomu to drzé chování a vymýšlení blbostí) nebo psychická nemoc (kdy si fakt nemůže pomoct a vy se můžete postavit na hlavu a nehnete s tím)… :think: :?

Loll
Závislačka 2924 příspěvků 04.09.18 15:10

Zkus ji koupit Nutridrink, poptej se na to v lekarne, to uz zachranilo dost nejedliku :)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Markéty: Manžel skončil na vozíku, žít se mnou odmítá

Před dvěma lety měl manžel vážný úraz. Dokonce to vypadalo, že jeho následky... číst dále >

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >