Osobní údaje

8
18.10.19 19:09

Osobni udaje

Dobry den, chtel bych se zeptat…
Dneska jsem byl na prohlidce bytu, byt se my zamlouval, tak jsme se dohodly s nejemnikem, ze do dalsiho dne vypracuje smlouvu. Chtel po me OP na opsani nejakych udaju, aby to mohl napsat do te smlouvy. Vse jsem mu rekl na rovinu, jestli mam registry atd.. Otazka zni, jestli po by po me mel chtit nejaky souhlas se zpracovanim osobnich udaju. Jelikoz jsem se ted dozvedel, ze se dival do registru, exekuci, neco s policii, jaky mam vztahy tam a tam atd..
Dekuji za odp.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6348
18.10.19 19:19

Rejstřík exekuci je volně dostupný. Stačí jméno a datum narození. Takže si může kdokoliv zjistit o komkoliv.

S policií je to blbost. Leda výpis rejstříku trestu a ten je tuším taky volně dostupný. Opět stačí jméno a datum narození :nevim:

Zjistil si jenom to co si může zjistit kdokoliv kdo zná jméno a datum narození. Chrání si tím svoji nemovitost a svoje peníze (teda aby omezil možnost že si do svého bytu nastěhuje neplatiče)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3913
18.10.19 20:17

@Aletheia výpis z rejstříku trestu po tobě dnes už kvůli GDPR nesmí chtít ani zaměstnavatel (ani ten potenciální), ten veřejný určitě není. Jinak souhlas

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3451
18.10.19 20:28

@SussieS fakt? 8o nám bylo řečeno, že se nesmí uchovávat pouze životopisy, z hlediska gdpr. Najdu to někde?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6348
18.10.19 20:54

@SussieS U toho rejstříků trestu jsem si nebyla jistá.
To že ho už nesmí chtít ani zaměstnavatel jsem netušila už vůbec. Ale já ho dávala naposledy před před lety. Dobrý vědět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3913
18.10.19 21:09

@Amelie30 nemám tušení, ale u nás se všechno muselo skartovat… prý se to dá nahradit čestným prohlášením o trestné bezúhonnosti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3913
18.10.19 21:11
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3451
18.10.19 21:12

@SussieS díky, už na to koukám. U některých povolání může zaměstnavatel požadovat, nahlédnout a pak jak říkáš, hned skartovat a třeba udělat někde jen poznámku, že viděl. Tak jsem zase o něco chytřejší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2410
19.10.19 09:59
@SussieS píše:
@Aletheia výpis z rejstříku trestu po tobě dnes už kvůli GDPR nesmí chtít ani zaměstnavatel (ani ten potenciální), ten veřejný určitě není. Jinak souhlas

Zaměstnavatel může u určitých profesí výpis z rejstříku trestů požadovat. A nestanovuje to GDPR, ale zákoník práce (soudci, policisté, úředníci…). Jinak vyžadovat výpis z RT pro každou banalitu by spíš hraničilo s listinou lidských práv a svobod - u trestaných by šlo o institut dvojího trestání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama