Jak říct partnerovi o příspěvek na domácnost

Anonymní
18.10.19 07:47

Příspěvek na domácnost

Zdravim, nevim jak říct partnerovi, aby mi na domácnost přidal vice peněz. Dosud jsem mela 2práce tak jsem moc penize neresila, mám v péči 2 velké deti a bývalý manžel moc neplati(proto 2prace, aby meli vše).Partner s nami žije 2 roky, do domácnosti nic nikdy neprinesl (ani svou osušku),–vydelava 25-30000kč. 6000 kc pripsiva na alimenty svých dětí a mne dává tak 5000-6000 kc kdy se mu chce v mesici. Hradim bydleni 13000, internet, televizi, jidlo, pojistku na domacnost a pro zabezpeceni zivotku s urazem( důležité v dnesni době)..Auto mám své, ale vyuzivame, také platím vše sama. On nic nekoupi, nezaplati, v minulosti měl problemy s dluhy, teď pry nic nemá, ale vzhledem k tomu, ze si v praci bere kazdy mesic zalohu 5000kc a domu nic nenosi a tvrdi jak nema penize…(info nemam od neho).Teď jsem na rizikovem těhotenství a beru pouze nemocenskou.Ani to ho nenakoplo, ze by měl pridat. Mela jsem našetřeno, ale další mesice uz nebudu mit z ceho financovat. Nechci ochuzovat sve děti a zároveň skončit špatně. Tim se samozřejmě i ochladil muj cit k nemu a nedůvěra. Poraďte prosim

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1350
18.10.19 07:52

Tak zaprvé bych mu to prostě normálně řekla, že teď se situace změnila a je třeba, aby se postaral. Co ale nechápu je fakt, že s někým takovým, aniž by jste měli předem vyřešené finance, sis pořídila dítě.
Finance jste měli mít vyřešené ještě před tím, než přišel plán na miminko. Ale budiž, to už asi nezměnís, jen se s ním teda teď musíš domluvit a on se bude muset začít starat.

Ale už teď myslím, že bude problém a on se finančně nijak víc starat nehodlá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52836
18.10.19 07:57

To řešíš brzo :? Tohle jste měli pořešit ještě před plánováním těhotenství ;) aby pak neplatil alimenty 2000 a víc nic :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3920
18.10.19 07:57

Proč čekáš další dítě proboha? To je tvoje nezodpovědnost :think: sama říkáš, že máš dvě práce ať tvé dvě děti mají vše a pak to takhle zabijes :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.10.19 08:09

Tomu rikam chytry chlap, nastehuju se k zenske abych mel od byvale klid, udelam ji dite abych to mel jisty a hlavne zadna svatba, abych mohl pri dalsi znamosti utect :pankac: hele pokud ti sem tam neco da ale jinak nic neplati, je jasne, ze ten vztah je na houby (s vajecinou) :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
19399
18.10.19 08:20

Další taková :zed: velká gratulace k výběru tatínka :potlesk: :poblion:
není nad to, pořídit si kupu dětí s nezodpovědnými týpky a pak nevědět, jak děcka uživím :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
pavlusinka80
18.10.19 08:21

@Kaileee asi mame rozdilne nazory, nezodpovědnost to opravdu neni, moje deti si ziji daleko lépe nez některé z úplne rodiny.Mne slo jen o to, abych nemusela vše finacovat ja, postarat se umim a nikdy jsme nestradaly.Ale proc bych se mela starat do budoucna jen ja. Pravda je takova, nebude akceptovat zmenu, nema smysl si takoveho muze drzet a to muzu byt sebe vic zamilovaná. Jinak děkuji za nazor, zajimalo by mne jak vam přijde adekvatni jeho prispevek.

• Citovat
  • Nahlásit
66765
18.10.19 08:23

NO, tak než jsem dočetla na to rizikové těhotenství, ta mi to přišlo vcelku OK. On si živí své děti, ty své, to, že tvůj ex na ně platí málo není až tak jeho starost. Ty máš živit sebe, 2 děti ze svého a alimentů, on zase své- alimenty. Pokud máte oddělené finance, dává smysl, že ty přispíváš mnohem větší měrou, než on - jste za tebe 3, on jeden.

No, ale zdá se, že čekáte společné dítě. Pro mě je tam zcela bezpodmínečně nutné společná kasa - protože pak už je to natolik provázané… Ikdyby jste byli na rodičáku na půl, péče o dítě byla vyvážená, ty měla možnost pracovat ( o čemž pochybuju, že to tak bude) tak zrovna na to rizikové půjdete společně těžko. Ale tak to každý může mít jinak. Ale fakt nedokážu pochopit, že někdo si pořídí dítě s chlapem, se kterým nemám vztah natolik v pořádku, aby s ním dokázala bez obtíží mluvit o financích a mít společně vyřešenou předtavu o financích po dobu péče o děti.
Kdo chce kam…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.10.19 08:25

@stinga ja své deti zabezpecit umim!!!otazka byla jak na neho, aby se podilel vice.

• Citovat
  • Nahlásit
3920
18.10.19 08:25
@pavlusinka80 píše:
@Kaileee asi mame rozdilne nazory, nezodpovědnost to opravdu neni, moje deti si ziji daleko lépe nez některé z úplne rodiny.Mne slo jen o to, abych nemusela vše finacovat ja, postarat se umim a nikdy jsme nestradaly.Ale proc bych se mela starat do budoucna jen ja. Pravda je takova, nebude akceptovat zmenu, nema smysl si takoveho muze drzet a to muzu byt sebe vic zamilovaná. Jinak děkuji za nazor, zajimalo by mne jak vam přijde adekvatni jeho prispevek.

a to lžeš mně nebo sobě? Evidentně tvoje děti teď budou dost strádat když ti tak klesly příjmy a ještě se musí dívat na otrávenou matku, která jim domů dovedla chlapa, který stojí za prd :cert: žádný „příspěvek“ není adekvátní… když mám s někým dítě, tak si navzájem nepřispíváme, ale jsme rodina dohromady i ve finančních věcech…
u tebe je úplně vše špatně a líto je mi těch starších dětí, sice budou mít sourozence ale za jakou cenu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3920
18.10.19 08:26
@Anonymní píše:
@stinga ja své deti zabezpecit umim!!!otazka byla jak na neho, aby se podilel vice.

jak je zabezpečíš na té nemocenské když píšeš, že už nevíš z čeho to máš financovat ty chytrá? Nad tím jsi moc nepřemýšlela, že? Hlavně, že bude mimísek

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74806
18.10.19 08:32
@Anonymní píše:
Zdravim, nevim jak říct partnerovi, aby mi na domácnost přidal vice peněz. Dosud jsem mela 2práce tak jsem moc penize neresila, mám v péči 2 velké deti a bývalý manžel moc neplati(proto 2prace, aby meli vše).Partner s nami žije 2 roky, do domácnosti nic nikdy neprinesl (ani svou osušku),–vydelava 25-30000kč. 6000 kc pripsiva na alimenty svých dětí a mne dává tak 5000-6000 kc kdy se mu chce v mesici. Hradim bydleni 13000, internet, televizi, jidlo, pojistku na domacnost a pro zabezpeceni zivotku s urazem( důležité v dnesni době)..Auto mám své, ale vyuzivame, také platím vše sama. On nic nekoupi, nezaplati, v minulosti měl problemy s dluhy, teď pry nic nemá, ale vzhledem k tomu, ze si v praci bere kazdy mesic zalohu 5000kc a domu nic nenosi a tvrdi jak nema penize…(info nemam od neho).Teď jsem na rizikovem těhotenství a beru pouze nemocenskou.Ani to ho nenakoplo, ze by měl pridat. Mela jsem našetřeno, ale další mesice uz nebudu mit z ceho financovat. Nechci ochuzovat sve děti a zároveň skončit špatně. Tim se samozřejmě i ochladil muj cit k nemu a nedůvěra. Poraďte prosim

Tomuhle říkáš, že umíš své děti zabezpečit? 8o 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66765
18.10.19 08:34
@Anonymní píše:
@stinga ja své deti zabezpecit umim!!!otazka byla jak na neho, aby se podilel vice.

no a jak jste se domluvili na společných financích po dobu mateřské a rodičáku před dohodou o společném dítěti? Nebo je to neplánované?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10261
18.10.19 08:37
@Anonymní píše:
Zdravim, nevim jak říct partnerovi, aby mi na domácnost přidal vice peněz. Dosud jsem mela 2práce tak jsem moc penize neresila, mám v péči 2 velké deti a bývalý manžel moc neplati(proto 2prace, aby meli vše).Partner s nami žije 2 roky, do domácnosti nic nikdy neprinesl (ani svou osušku),–vydelava 25-30000kč. 6000 kc pripsiva na alimenty svých dětí a mne dává tak 5000-6000 kc kdy se mu chce v mesici. Hradim bydleni 13000, internet, televizi, jidlo, pojistku na domacnost a pro zabezpeceni zivotku s urazem( důležité v dnesni době)..Auto mám své, ale vyuzivame, také platím vše sama. On nic nekoupi, nezaplati, v minulosti měl problemy s dluhy, teď pry nic nemá, ale vzhledem k tomu, ze si v praci bere kazdy mesic zalohu 5000kc a domu nic nenosi a tvrdi jak nema penize…(info nemam od neho).Teď jsem na rizikovem těhotenství a beru pouze nemocenskou.Ani to ho nenakoplo, ze by měl pridat. Mela jsem našetřeno, ale další mesice uz nebudu mit z ceho financovat. Nechci ochuzovat sve děti a zároveň skončit špatně. Tim se samozřejmě i ochladil muj cit k nemu a nedůvěra. Poraďte prosim
:potlesk: :potlesk: udelala si to naprosto vyborne.
Mit dite s nekym, kdo ti dva roky nenakoupi sam od sebe. 8o
Mas to dobre zarizeny :palec:
Uprimnou soustrast!
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1350
18.10.19 08:41
@Anonymní píše:

Normálně mu to říct třeba? Klidně s konkrétní sumou rovnou.

A nechápu ten povyk tady, píšeš že ti peníze došly a už nemáš z čeho. Od malého miminka budeš asi těžko minimálně pár měsíců docházet do dvou zaměstnání že?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat