Ostrá bolest nohy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lo
Kelišová 6086 příspěvků 03.09.19 13:03
Ostrá bolest nohy

Dobrý den, jdu k vám pro radu, jestli s tímto nemá někdo zkušenost. Ráno jsem šla do práce a vše bylo v pořádku. Nic nebolelo. Teď mě hrozně bolí noha, když doslapuji na patu, úplně mě řeže a bolest pokračuje nahoru až do puli stehen vzadu. Z ničeho nic. Bohužel mám zaměstnání, kde jen chodím převážně, každý došlap na patu cítím až v půli stehna a v lýtku. A hodně. Když jsem v klidu, trochu bolest povolí. Jsem z toho v šoku, to se mi ještě nestalo. Na noze nic není, ani jsem nikde třeba špatně nešlapla, boli to jakoby uvnitř paty, lýtka a trochu stehna a při chůzi hodně, z ničeho nic. Neví někdo prosím, co by to mohlo být? Děkuji

Reakce:
Ou
Echt Kelišová 9024 příspěvků 03.09.19 14:16

Nejspíš ostruha - šlachy pod patou se zanítily. Pro první pomoc si kup v lékárně masážního ježečka a krém s ibuprofenem. Snaž se držet co nejvíc klidový režim, protahuj nohu na masážním ježečkovi a maž to tou mastí.

Zároveň si opakovaně přes den protahuj nohy
https://www.fyzioklinika.cz/…tni-ostruhou

A hlavně choď nějakou dobu v botách s vysokou a pružnou podrážkou s jen velmi nízkým podpatkem. Ideálně aby to umělo absorbovat dopady. Hodně dobré jsou pravé crocsy - tedy ty kaučukové - čínské gumové to neumí. Jen to nevypadá moc dobře, no.

Pomáhat můžou i teplé koupele.

V každém případě kup gelové podpatěnky a měj je v těch botách ještě jako ochranu navíc.

Když půjdeš k lékaři, napíše ti magnety a koupele nohou v perličkové vaně na nohy nebo něco takového, nenech se ukecat na rázovou vlnu.

A je potřeba holt začít nosit povětšinu času boty pohodlné (ne barefoot, jedině pokud bys skutečně zvládala dlouhodobě našlapovat přes špičku a i tak je to na městském povrchu většinou kontraproduktivní) a ty pěkné jen občas a krátkodobě, no.

Regina Hero
Nadpozemská drbna 29172 příspěvků 03.09.19 14:22

Vypadá to jako patní ostruha… zjistí se to na rentgenu, takže si zajdi k lékaři, ať víš, jestli je to ono nebo něco jiného… no a na rozdíl od předchozí rady bych doporučila rázovou vlnu, byla to jediné, co na ostruhu pomohlo…

Holka 2008
Povídálka 30 příspěvků 03.09.19 14:28

:nevim: Netuším :nevim:

MayaLevin
Kecalka 162 příspěvků 03.09.19 14:40

@Ou
Mám podobné potíže jako zakladatelka a taky myslím, že se jedná o ostruhu, nasvědčuje tomu, že na ostruhu trpěli oba rodiče. O rázové vlně jsem taky něco slyšela, proč si myslíš, že je špatná? Neber to jako rýpání, ráda se nechám poučit, protože to taky budu muset začít řešit.

Blankaspl
Kecalka 284 příspěvků 03.09.19 15:01

Ostruhu aktuálně řeším. Každé ráno vířivka a magnet. Uvidím, jaký bude další vývoj, příznaky byly hodně podobné těm zakladatelčiným.

Uživatel je onlinevokishka
Neúnavná pisatelka 15599 příspěvků 03.09.19 17:35
@Regina Hero píše:
Vypadá to jako patní ostruha… zjistí se to na rentgenu, takže si zajdi k lékaři, ať víš, jestli je to ono nebo něco jiného… no a na rozdíl od předchozí rady bych doporučila rázovou vlnu, byla to jediné, co na ostruhu pomohlo…

mně pomohl ultrazvuk a taky jsem měla slušné bolesti.

Danielle001
Povídálka 36 příspěvků 03.09.19 18:02

Já už s tím marodim 3 měsíce a pořád to není dobrý :(

Regina Hero
Nadpozemská drbna 29172 příspěvků 03.09.19 19:23
@Danielle001 píše:
Já už s tím marodim 3 měsíce a pořád to není dobrý :(

Ja byla 4× na razove vlne a dobry… je to uz pat let a nic neboli…

Váš příspěvek
Reklama