Recept na sirup z ostružin

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
276
11.8.10 13:38

Ostružiny

Maminky,nemáte nějaká dobrý osvědčený recept na sirup z ostružin?Loni jsem ho dělala,ale všechen se mi pokazil,tak nechci letos riskovat.nechtěla jsem ho konzervovat,bylo psané,že stačí kyselina citronová,ale asi nestačila.nebo poraďte i cokoliv co z ostružin děláte.marmelády už mám spoustu a nějak už nevím co s nima,zavařené děti nechtějí.děkuji moc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14771
11.8.10 14:11

já je hážu na mrazák a v zimě peču buchty :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
hanksi
28.8.10 22:27

Ostružiny

Mám na zahradě ostružiník a mnoho ostružin. Když byla vnoučata menší, tak jsem v odšťavňovači zbavila ostružiny peciček a šťávu jsem smíchala s krystalovým cukrem. Do rozpuštění. Potom jsem vzala sáček na ledové kostky a naplnila jsem ho touto šťávou z ostružin a dala zmrznout. Je to rozhodně zdravější varianta zmrzliny.
Také je možné ostružiny dát do nerez hrnce, rozmačkat a v poměru 1:1 smíchat s cukrem a nechat 12 hodin stát. Potom přilít takové množství vychlazené převařené vody, kolik chci mít šťávy. Přidat kyselinu citronovou. Vše přecedím přes plátýnko a stočím do lahví. Uchovávám v temnu a chladu. Nevydrží to nijak dlouho, je to určeno k rychlé spotřebě. Ale jako sirup či ředěná šťáva je to výborné.

• Citovat
  • Nahlásit
18308
29.8.10 07:01

Jen přidám drobnou zkušenost - v určité fázi dozrávání mají ostružiny tak jako každé ovoce s pecičkama docela dost pektinu (látka, která se přidává do marmelád k zahuštění a rosolovatění). Takže pokud se při dělání sirupu sbírají a použijí ostružiny ne úplně zralé, tak sirup i trošičku rosolovatí… Čas od času to někoho překvapí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat