Houby

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
358
6.8.10 20:10

Houby

Dobrý den , prosím nemáte někdo zkušenosti? Přítel tvrdí, že pokud je houba jedovatá a orestuje se na cibuli, cibule zčerná. Já to slyšela před chvílí od něj poprvé v životě, tak fakt nevím. :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12947
6.8.10 20:15

no tak nevím zdá se mi to jako blbost a rozhodně bych to neskoušela, kdyby to tak fungovalo není tolika otrávených

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17368
6.8.10 20:25

Blbost. KDyž je houba nejedlá, tak to poznáš až ji teprve sníš :poblion:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8078
6.8.10 20:31

Slyším poprvé a za mě,je to teda úplná blbina:-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57
6.8.10 20:35

Je to hloupost!
Ale jak říká klasik:„Všechny houby jsou jedlé, žel Bohu, některé jen jednou!“ :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17718
6.8.10 20:40

bude to kravina, raději sbírat jen hříbky, nebo co znáte, a pokud neznáte žádné tak ať vám známí mističku dovezou, lepší jak se otrávit! co neznám nejím, nebo ať přítel udělá pokusnýho králíka když je tak chytrej :lol: :mrgreen: :palec: :potlesk: :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
andrejka87
6.8.10 20:41

Za mě říkám - škoda cibule - prostě sbírej a papkej jen to co opravdu znáš :dance:

• Citovat
  • Nahlásit
358
6.8.10 20:42

Já si taky myslím, že je to nějakej výmysl nějakýho strejdy z hospody, ani nevím kde k tomu přišel. Ale mám nutkání zkusit přinést domů nějakou prašivku a zkusit to, jen tak ze zvědavosti - samozřejmě, že k jídlu jí podávat nebudu :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19746
6.8.10 20:47

Slyším to poprvé, rozhodně bych na to nevsázela a ani to nezkoušela, přeci v každé jedovaté houbě je jinej „jed“, tak dost pochybuju, že to nějak zreaguje s cibulí…

Příspěvek upraven 06.08.10 v 20:48

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
andrejka87
6.8.10 20:48

jituli pak napiš jak to dopadlo :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
27303
6.8.10 20:56

To je blbost :-D Ale napiš, jak to dopadlo :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5429
6.8.10 21:20

Taky se přidávám k těm co si myslí,že je to nesmysl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13105
6.8.10 22:00

Už jsem to slyšela, ale nevyzkoušela a ani nevyzkouším a to samé doporučuju i tobě :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18308
6.8.10 22:14

No k tomu jedu a cibuli bych řekl zhruba toto.
Bezpečně vím, že to nefunguje u muchomůrky hlízovité, což je naše nejjedovatější houba. Na spolehlivou likvidaci 80kilového chlapa stačí čtvrtina kloboučku. Sto procent všech, kteří po jejím požití zemřeli, ji snědli ve smaženici. To by hospodyňce muselo být nápadné, že se v rendlíku něco děje… Tahle houba je zákeřná především tím, že se otrava projevuje po 12-18 hodinách, kdy jed už koluje v krvi a dotyčného teoreticky není možné zachránit. Smrt nastane po 36-48 hodinách. A pátrejte po takové době, co bylo a jak bylo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13105
7.8.10 09:44

Juro, maličko musím oponovat :wink: Za nejjedovatější houbu není považována jen jedna houba, ale těch hub je víc. :wink: (Muchomůrka zelená, muchomůrka zelená, odrůda bílá, muchomůrka jarní, muchomůrka jízlivá, muchomůrka panterová, závojenka olovová, vláknice začervenalá, pavučinec plyšový)

Mezi ně patří i pavučinec plyšový, u kterého se otrava projeví nejdříve za 2 dny a maximálně cca za 3 týdny. A na tuhle houbu bacha, dříve byla považována za jedlou, právě kvůli tomu, že nebyla spojitost mezi jeho konzumací a otravou. Takže i ve starých atlasech je možné ho najít s oznečením pro jedlé houby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat