Osvobození od insolvence

Anonymní
26.5.18 21:09

Osvobození od insolvence

Dobry den, předem chci aby toto bylo bez urážek a jen odpověděli na mou otázku, dekuji!!. Chtěl jsem se zeptat zda je možné osvobodit od insolvence, když plníme pres 30%. Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10418
26.5.18 21:12

Bez urážek - NE!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3119
26.5.18 21:15

To je minimum co musite splnit. Take muzete za tech 5 let splatit 100%

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11775
26.5.18 21:24
@Anonymní píše:
Dobry den, předem chci aby toto bylo bez urážek a jen odpověděli na mou otázku, dekuji!!. Chtěl jsem se zeptat zda je možné osvobodit od insolvence, když plníme pres 30%. Děkuji

Mám také otázku - proč se muž ptá na ženském foru zaměřeném na mateřství na insolvenci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
738
26.5.18 21:30

Ne. Máte povinnost zaplatit 30% až 100%. Pak se za sebe nebudete muset stydět, to je bonus.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13591
26.5.18 21:45

30% je minimum, takže můžete zaplatit až 100%

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63
26.5.18 21:46
@Anonymní píše:
Dobry den, předem chci aby toto bylo bez urážek a jen odpověděli na mou otázku, dekuji!!. Chtěl jsem se zeptat zda je možné osvobodit od insolvence, když plníme pres 30%. Děkuji

ANO, pokud máte splaceno přes 30procent, je to možné. Samozřejmně za jasného předpokladu, že jste těch 30% splatili v předchozí 60 splátkách, tudíž platíte již 5 let. Jinak bez urážky, nechápu že někdo může procházet insolvencí bez toho aby věděl co to je a jak to probíhá :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1615
26.5.18 23:21

@petazprahy Oni to ti lidé obvykle vědí. Ale nelíbí se jim to, tak se ptají pořád dokolečka všude možně, jestli někde nahodou nenarazí na odpověď, která by jim vyhovovala. Je to spíš o odmítnutí se smířit s nevyhovují realitou než o neznalosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63
26.5.18 23:32
@Hlaholice píše:
@petazprahy Oni to ti lidé obvykle vědí. Ale nelíbí se jim to, tak se ptají pořád dokolečka všude možně, jestli někde nahodou nenarazí na odpověď, která by jim vyhovovala. Je to spíš o odmítnutí se smířit s nevyhovují realitou než o neznalosti.

A tam si pak myslím, že je následně problém. Já sám tím bohužel procházím. Dostal jsem se tam vlastní vinou a nic stím nenadělám. Předtím než jsem do toho šel jsem strávil stovky hodin na internetu a i u právníka, abych si zjistil opravdu vše co jde. Nejen podmínky ale i veškeré možnosti, které mohou nastat všechně těch nejhorších scénářů abych jim mohl předcházet. Pak se člověk musí smířit stím že to prostě bude 5 let o chlebu a vodě a stím tam pak může jít. Pokud do toho jde někdo stím, že bude mít hned klid a ono se to nějak srovná a není potřeba nic řešit dopředu, zadělává si na mnohem větší problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1615
27.5.18 00:06

@petazprahy Bohužel mám tu zkušenost, že značná část lidí v insolvenci není schopna přijmout za svou situaci odpovědnost a postavit se jí celem. A pak to blbě konci. I když i rozumím tomu, že z peněz, které člověku zůstanou, se nežije lehce. Ale zas na druhou stranu si myslím, že by měl být člověk rád, že takovou možnost vůbec má, protože jinak by obvykle měl celý život exekuce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63
27.5.18 00:11
@Hlaholice píše:
@petazprahy Bohužel mám tu zkušenost, že značná část lidí v insolvenci není schopna přijmout za svou situaci odpovědnost a postavit se jí celem. A pak to blbě konci. I když i rozumím tomu, že z peněz, které člověku zůstanou, se nežije lehce. Ale zas na druhou stranu si myslím, že by měl být člověk rád, že takovou možnost vůbec má, protože jinak by obvykle měl celý život exekuce.
:potlesk: :palec: Bez možnosti insolvence bych do konce života nespravil to, co jsem vlastní blbostí spáchal. A možná i dítě by tím po mé smrti ještě trpělo. Tohle povzbuzuje mě. Prostě za blbost se platí a to si musí každý dopředu uvědomit. Bez toho to nejde. Vždy mě fascinují komentáře a žadosti o snížení nebo odklad splátek ve stylu nevěděl jsem, nemám na živobytí atd. Já si třeba našel garsonku 29m2, místo teplých večeří jím rohlíky s paštikou a piju vodu z kohoutku místo limonád a džusů. Není to jednoduché, ale vím, že udělám vše pro to abych to napravil a dostal se z toho :-)
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.5.18 01:29
@Anonymní píše:

ty to chceš bez urážek? really? upřímně doufám, že je to trolling

• Citovat
  • Nahlásit
1615
27.5.18 13:12

@petazprahy Tento přístup se mi líbí. A myslím si, že i vede k tomu, že si dá člověk ten život do pořádku a nebude chvilku po oddlužení opět v dluzich.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63
27.5.18 20:33

@Hlaholice Přesně tak. Taky bych měl možnost pokusit se snižit oficialní mzdu na minimum a zbytek na ruku. Ale myslím si, že lidé kteří toto dělají účelově a jen pro sebe (chápu že situace v rodině se 4 dětmi může být třeba jiná) se ztoho prostě moc nepoučí. Berou to pak tak, že jim to krásně a snadno prošlo a vlastně se nic neděje, jen mají o pár tisíc nižší příjem. Pak je strašně jednoduché udělat další průšvihy. Já si to takhle budu opravdu pamatovat a rozhodně nebudu chtít zažít něco podobného už nikdy :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama