Otec a nad rámec výživného

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.10.18 22:39
Otec a nad rámec výživného

Dobrý večer můj dotaz zní otec je povinen nad rámec hradit spojené náklady za školku školu mimo alimenty? Ex mi řekl že bude hradit školku a tak se nestalo jednou uhradil po druhé už hradit nechce nebude a když zadám o půlku na běžné potřeby kolem školky školy tak mi nic nedává a ani nedá. Jak to tedy je a funguje a jak to máte vy? Snad nezadam tolik chci malé částky a to ještě na půlku a jedna se kolikrát i o jen sto korun tak jak tedy mám postupovat. Otec by si jen děti bral k sobě na tři dny ale jinak platit nechce a nebude zkrátka tvrdí že nemá přitom má manželku další děti žádné a přesto má problém. Jinak na pomalu 10 léte dítě mám 2 500kc a na 5 léte 1 700kc. Od exe a jeho ženy plat činí přes 30 tisíc. Děkuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Mimis2017
Ukecaná baba ;) 1395 příspěvků 18.10.18 22:46

A co s tím má společný plat jeho ženy? Pokud má soudně daný styk dětmi a alimenty, tak nic navíc platit "nemusí "… Tím nechci říct, že je to ok.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.10.18 22:49

@Mimis2017 Jsou manželé příjem mají společný a žiji ve společné domácnosti. A jsou bez dětí. Můj přítel taky není otec a hradí víc než ex.

Mimis2017
Ukecaná baba ;) 1395 příspěvků 18.10.18 22:54

Ale děti jsou snad jen jeho ne? To, že tvůj přítel platí víc je nejspíš jeho rozhodnutí. Mě táta taky nikdy nic navíc nedal.

Mimis2017
Ukecaná baba ;) 1395 příspěvků 18.10.18 22:59

Nebo zkus dát na soud žádost o zvýšení alimentů, protože mají „děti vyšší výdaje“…

Anna766
Hvězda diskuse 72159 příspěvků 18.10.18 23:11
@Mimis2017 píše:
A co s tím má společný plat jeho ženy? Pokud má soudně daný styk dětmi a alimenty, tak nic navíc platit "nemusí "… Tím nechci říct, že je to ok.

Má s tím to,že soud k tomu přihlíží.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63618 příspěvků 3 inzeráty 18.10.18 23:20

Jakoze dohromady maji 30t? Nebo každý? Kolik bere on?

_0812_
Zasloužilá kecalka 614 příspěvků 19.10.18 00:49

Mě se vždycky nejvíc líbí to, jeho žena má plat… I když jsou svoji a mají oni dva jednu hromadu, tak by mě neskutečná hanba fackovala jen vyslovit, jeho manželka má plat xxx. I kdyby měl deset manželek, tak to dítě je vaše, ne její. K odpovědnosti ohledně potřeb dětí žeň především toho otce a neoháněj se jejím platem. To že je ex škrt není její problém, ona vydělává pro sebe, ne pro vaše děti. Že soud k tomu přihlíží je jedna věc, ale to, že tvůj partner dává peníze na tvoje děti je jeho dobrá vůle a ne povinnost a neznamená, že když dobrovolně dává on, tak musí i ona.

Kassor
Zasloužilá kecalka 502 příspěvků 19.10.18 05:27
@_0812_ píše:
Mě se vždycky nejvíc líbí to, jeho žena má plat… I když jsou svoji a mají oni dva jednu hromadu, tak by mě neskutečná hanba fackovala jen vyslovit, jeho manželka má plat xxx. I kdyby měl deset manželek, tak to dítě je vaše, ne její. K odpovědnosti ohledně potřeb dětí žeň především toho otce a neoháněj se jejím platem. To že je ex škrt není její problém, ona vydělává pro sebe, ne pro vaše děti. Že soud k tomu přihlíží je jedna věc, ale to, že tvůj partner dává peníze na tvoje děti je jeho dobrá vůle a ne povinnost a neznamená, že když dobrovolně dává on, tak musí i ona.

Presne tak. Pokud plati nizke alimenty, tak musi podat navrh na zvyseni a oduvodnit to vydaji na deti a nebo nebyvale zvysenim platu otce. Ale resit plat jebo zeny je opravdu mimo misu. Vyzivovaci povinnost maji biologicti rodice a to je taky spravne.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.10.18 06:09

@_0812_ u soudu řešila i plat jeho manželky a brala že jsou manželé tudíž společný příjem mají i jednotný příjem oba dohromady mají přes 30tisic, děti žádné spolu. Soudce se ho ptal kolik bere peněz jeho manželka tak samo kolik bere můj přítel.

Uživatel je onlineKeyllah
Echt Kelišová 9740 příspěvků 19.10.18 06:12
@Anonymní píše:
@Mimis2017 Jsou manželé příjem mají společný a žiji ve společné domácnosti. A jsou bez dětí. Můj přítel taky není otec a hradí víc než ex.

to je krásný, ale alimenty se vypočítávají výhradně z platu otce -) ten má kolik?20? k platu jeho manželky se pouze přihlíží, nezapočítává se, jde o to , jestli mu nějak výrazně nezvyšuje životní úroveň. A to, že tvůj přítel hradí je hezké, ale je to jen a jen jeho volba.

Uživatel je onlineKeyllah
Echt Kelišová 9740 příspěvků 19.10.18 06:15
@Anonymní píše:
@_0812_ u soudu řešila i plat jeho manželky a brala že jsou manželé tudíž společný příjem mají i jednotný příjem oba dohromady mají přes 30tisic, děti žádné spolu. Soudce se ho ptal kolik bere peněz jeho manželka tak samo kolik bere můj přítel.

Jaký jednotný příjem? to slyším prvně. Výživné se opravdu nepočítá ze součtu jeho a jejího příjmu, to jsi na velkém omylu. Počítá se to z jeho příjmu, ten má kolik při stanovení alimentů 4.200?

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63618 příspěvků 3 inzeráty 19.10.18 06:36
@Anonymní píše:

No, tak v tom pripade ma otec nejakych 15000,– a z toho plati na deti 4200,– to mi neprijde extra malo.

Uživatel je onlineAduš8
Ukecaná baba ;) 2298 příspěvků 19.10.18 06:40

Ne, otec není povinnen hradit nic nad rámec alimentů, je to jeho dobrá vůle. Pokud se ti zdá, že platí málo, zažádej si soudně o zvýšení alimentů, ale jak už někdo psal výš, nebudou je vypočítávat z příjmů domácnosti, ale z příjmu tvého ex a k platu jeho partnerky jen přihlídnou. Píšeš, že mají dohromady 30 000,to není žádná sláva, kolik potom bere on..

Lama Lama
Hvězda diskuse 49484 příspěvků 5 inzerátů 19.10.18 06:50
@Anna766 píše:
Má s tím to,že soud k tomu přihlíží.
tak přihlíží rozhodně neznamená to že se ty dvě částky sečtou. Takže paní to evidentně pochopila špatně
Zakladatelko platit Musí to co má v rozsudku jestli je tam půlka nákladu na školu, musí platit půlku nákladů na školu .jestli tam je platit alimenty 2000, tak musí platit 2000.
Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Slováci pranýřují svou hvězdnou tenistku. Vzala si na sebe kožich z opice

Chtěla další sexy fotku na Instagramu, nakonec se stala terčem drsného... číst dále >

Tuno, A DOST! Ochranka tvrdí, že lžeš, a podává na tebe trestní oznámení

Moderátor Jan Tuna (45) tvrdí, že ho na vánočním večírku v klubu SaSaZu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >