Rozvod - je možné vyvázat se ze společných dluhů?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.18 13:38
Společné dluhy - rozvod

Ahojky,
budeme se s manželem rozvádět. Prozatím vypadá, že vše v klidu a dohodou. Nicméně se chci zeptat. Máme nějaké dluhy u bank. Tím, že jsem manželka, tak společné (i jsem podepisovala spolužadatelství). Vím, že lze nějak z těchto dluhů vyvázat. Co je pro to potřeba? Je nutné to k soudu mít nebo je to čistě na nás? Jaké případně jsou následky, kdyby manžel nebyl schopný je platit?
Děkuji za každou zkušenost :-)

Reakce:
Amy_Farrah_Fowler
Kecalka 162 příspěvků 16.10.18 13:45

A proč si je pěkně nezplatíte spolu? Respektive každý půlku? Tím, že jsi manželka tak jsou to i tvé dluhy. Proč by je měl chlap platit sám? On kdyby chvíli neplatil tak by je pak vymáhali po tobě. Radši každý svou půlku a je to.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.18 13:54

@Amy_Farrah_Fowler to má samozřejmě své důvody… jeden je ten, že většinu z toho zavinil… ale to je jedno… jsme tak dohodnutí, aby to bylo pro všechny zvládnutelné… mám malé příjmy a ničemu by to nepomohlo. Sám to navrhl, že si všechny nechá. Jen zkušenosti s ním v této stránce nejsou zrovna růžové, tak se chci vyvázat, když už si je chce nechat na svou hlavu. A je jasné, že v tuhle chvíli by po mě šli, ale kdybych se z nich vyvázala, tak taky?

Kriss Tina
Echt Kelišová 9488 příspěvků 16.10.18 13:54

No pokud jsi i podepisovala žádost tak je půlka dluhu tvoje, takže se z toho nevyvážeš, leda by chlap řekl že to bude platit sám a opravdu platil. V opačném případě kdyby on neplatil a nebudete to mít napůl to půjdou vymáhat celé po tobě. Když se rozváděli moji rodiče nikoho nezajímalo že otec nadělal spoustu dluhů mámě za zády, bylo všechno pěkně napůl, mamka si svoji část zaplatila a pak ji ešte otravovali různé společnosti, kde dlužil a snažili se z ní vymámit i ten zbytek.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.18 13:56

@Kriss Tina toho jsem se obávala :zed: takže ať udělám co udělám, stejně po mě půjdou, když nebude platit, jo?

Amy_Farrah_Fowler
Kecalka 162 příspěvků 16.10.18 13:57
@Anonymní píše:
@Amy_Farrah_Fowler to má samozřejmě své důvody… jeden je ten, že většinu z toho zavinil… ale to je jedno… jsme tak dohodnutí, aby to bylo pro všechny zvládnutelné… mám malé příjmy a ničemu by to nepomohlo. Sám to navrhl, že si všechny nechá. Jen zkušenosti s ním v této stránce nejsou zrovna růžové, tak se chci vyvázat, když už si je chce nechat na svou hlavu. A je jasné, že v tuhle chvíli by po mě šli, ale kdybych se z nich vyvázala, tak taky?

On by musel vyhlásit bankrot aby mu dluhy zůstaly, ale pokud nemá finanční problém je splácet a insolvenci nechce tak se můžeš jen klepat strachy kdy to budou chtít po tobě až on začne splácení flinkat.

Kriss Tina
Echt Kelišová 9488 příspěvků 16.10.18 13:59
@Anonymní píše:
@Kriss Tina toho jsem se obávala :zed: takže ať udělám co udělám, stejně po mě půjdou, když nebude platit, jo?

Nejspíš, tohle je příklad pár let zpátky, nevím jestli není nějaký nový zákon co by to obešel. Každopádně já mám dluh se svým ex, ani jsme nebyli svoji, on má pár exekuci takže je mu to fuk, a když nebude platit svoji půlku tak půjdou nejdřív po mě, protože ze mě to snaz dostanou, když nic jiného nedlužím :zed:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.18 14:08

To je teda dost šílený tohle všechno :zed:

Peta02
Kecalka 415 příspěvků 16.10.18 14:12

Znám jen případ hypotéky, kdy jeden z manželů si ji nechal a ten druhy se nechal po rozvodu vyvazat. To samozřejmě lze, ale záleží na platební schopnosti dlužníka.

Twixinka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.18 14:14

Muzes zkusit banku pozadat o vyvazani,ale jen opravdu v malo pripadech Te opravdu vyvazou :( jinak,pokud manzel souhlasi s tim,ze to bude platit,tak bych mu navrhla,at si vsechny ty pujcky po rozvodu refinancuje do jedne,ve ktere bude uz jen on ;) jinak pokud to bude jen v rozsudku,ze on to ma platit,tak banku to zajimat nebude,ptze to je dohoda mezi Vami,ale smluvni vztah s bankou tim nekonci .. sama jsem byla v 18 hloupa a vzala si pujcku pro pritele,kterou jsem pak musela splacet sama,ptze mi po rozchodu rekl,ze je psana na me a on mi neda ani korunu 8o a to se mo jeste tesne pred rozchodem nejak dostal na ucet a poslal si vsechny moje penize a ze to nebylo malo,nastesti tady se banka zachovala skvele,videli,ze je to nejake divne a penize jsem pak dostala zpet :) preji hodne stesti :kytka:

rozand
Závislačka 4383 příspěvků 16.10.18 15:08
@Anonymní píše:
To je teda dost šílený tohle všechno :zed:

Co je šílenýho na tom, že nemůžeš ani dohodou všechny své dluhy předat někomu jinému? Banka tím ztratí jednu cestu k vymáhání toho, co půjčila.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.18 15:15
@Anonymní píše:
To je teda dost šílený tohle všechno :zed:

Ahoj, já se rozváděla před měsíci.. v manželství půjčka ale na účtě ex manžela, nic jsem nepodepisovala ale i tak se mě půjčka týkala. v dohodě o majetkovém vypořádání se uvedlo, že celý dluh na sebe přebírá manžel a tím je za něj zodpovědný.. :)

rozand
Závislačka 4383 příspěvků 16.10.18 15:17
@Anonymní píše:
Ahoj, já se rozváděla před měsíci.. v manželství půjčka ale na účtě ex manžela, nic jsem nepodepisovala ale i tak se mě půjčka týkala. v dohodě o majetkovém vypořádání se uvedlo, že celý dluh na sebe přebírá manžel a tím je za něj zodpovědný.. :)

Jenže ty sis tu půjčku asi nebrala s ním. Jiná situace.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.18 15:18
@rozand píše:
Jenže ty sis tu půjčku asi nebrala s ním. Jiná situace.

nic jsem nepodepisovala to je pravda

Kriss Tina
Echt Kelišová 9488 příspěvků 16.10.18 16:37
@Anonymní píše:
Ahoj, já se rozváděla před měsíci.. v manželství půjčka ale na účtě ex manžela, nic jsem nepodepisovala ale i tak se mě půjčka týkala. v dohodě o majetkovém vypořádání se uvedlo, že celý dluh na sebe přebírá manžel a tím je za něj zodpovědný.. :)

Otázka jak bude ta banka reagovat v případě že by ex nesplácel, dělal mrtvého brouka a nemohli to z něj dostat. :think: ono závazek v bance (i když ji bral sám manžel, ale byli jste svoji) je nadřazený vaší dohodě.

Váš příspěvek
Reklama