Otec nekomunikuje, co teď?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
6
22.12.21 13:46

Otec nekomunikuje, co teď?

Dobrý den,
Když js byla v šestém měsíci těhotenství, partner mě opustil, neozval se, nezvedá telefony, neodpovídá na zprávy. Malému je půl roku a dodnes žádná komunikace. Zkoušela jsem to po dobrém i vyhrožováním soudem. Nic nepomáhá. Zapsány v rodném listě není, tudíž ani alimenty žádné nemám. Nechce se mi tahat po soudech a chtěla bych prvně zkusit nějakou mírnější variantu. Třeba výzva ke komunikaci od právníka? Jestli něco takového existuje. Chtěla jsem se zeptat, zda má někdo podobnou zkušenost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12782
22.12.21 14:07

No všechno kromě soudu může veselé ignorovat. Takze bych šel rovnou k tomuto řešení, pokud se chceš dobrat k nějakému výsledku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6748
22.12.21 14:21
@Nkasela píše:
Dobrý den,
Když js byla v šestém měsíci těhotenství, partner mě opustil, neozval se, nezvedá telefony, neodpovídá na zprávy. Malému je půl roku a dodnes žádná komunikace. Zkoušela jsem to po dobrém i vyhrožováním soudem. Nic nepomáhá. Zapsány v rodném listě není, tudíž ani alimenty žádné nemám. Nechce se mi tahat po soudech a chtěla bych prvně zkusit nějakou mírnější variantu. Třeba výzva ke komunikaci od právníka? Jestli něco takového existuje. Chtěla jsem se zeptat, zda má někdo podobnou zkušenost.

Skoro rok te ignoruje.. Jestli po nem neco chces, tak ta mirnejsi varianta je prave soud :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28712
22.12.21 14:22

@Nkasela ono k tomu soudu budeš muset tak jako tak, dokud to nebudeš mít od soudu černé na bílém, tak on nemusí nic a ty z něj nic nevytluces.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26292
22.12.21 14:31

No po dobrém jsi to zkusila, nevyšlo. Nejvyšší čas dát to na ten soud. Ono se to docela povleče - testy otcovství a všechna ta stání, takže čím dřív, tím líp. Jen si promysli, zda ti to za těch pár tisíc měsíčně stojí - jakmile bude mít povinnosti, přijdou i práva dítě vídat a poslední, co chceš, je jeho msta přes dítě. Osobně, pokud bych na tom nebyla existenčně velmi bídně, bych to nechala tak, jak to je a byla ráda, že mi neotravuje život někdo, kdo nestojí o mě ani mé dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67424
22.12.21 15:03

@Nkasela melas to řešit už dávno. Mmchdm, jsi si jistá, že ho vůbec zapsat chceš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2188
22.12.21 15:18

Taky bych zvážila, jestli to za to vůbec stojí. Pokud na tom nejste finančně nějak extra špatně, samozřejmě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
108300
22.12.21 15:57

Zeptám se tě takto-a potřebuješ ho?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8503
22.12.21 16:02

A proč ho do života chceš? Výživné? To stejně bude soud muset proběhnout..A připrav se, že pokud bude zapsán do RL, tak nastane i případný styk otce s dítětem apod. Pořádně to promysli..
I kdyby mu tvůj právník poslal nějakou Předžalobní výzvu, ČEHO se v ní chceš domáhat, když po právní stránce tvé dítě otce nemá??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30835
22.12.21 16:05
@Nkasela píše:
Dobrý den,

Tady mírná varianta neexistuje. Musí přijít tvrdá varianta. Holka sever se a jdi podat návrhy k soudu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
82404
22.12.21 17:04
@Anna766 píše:
Zeptám se tě takto-a potřebuješ ho?

Jeho ne, ale finance by se hodily :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2425
22.12.21 19:51
@j.a.n.i1 píše:
Jeho ne, ale finance by se hodily :mrgreen:

Tak na tom asi není nic vtipného :mrgreen: u početí byl, hanba mu, že nebyl u ničeho dalšího, když mu to nikdo nezakazuje… takže zahlen Sie bitte :mrgreen: :nevim: :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
396
22.12.21 22:47

Jedině soudně, mírná jsi byla do teď. Ale jak píšou ostatní, dobře si rozmysli, jestli ti ty peníze stojí za problémy v budoucnu, které ti může dotyčný dělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7441
22.12.21 23:09
@Nkasela píše:
Dobrý den,

otec nekomunikuje? vzdyt v zari pises, ze chcete mit deti blizko u sebe :nevim: a to malemu byly 3 mesice…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
82404
23.12.21 07:47
@markytka3 píše:
otec nekomunikuje? vzdyt v zari pises, ze chcete mit deti blizko u sebe :nevim: a to malemu byly 3 mesice…

Aha, takze zakladatelka bude tak trochu pohadkarka :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat