Otec neznámý

Anonymni
2.2.09 10:21

Otec neznámý

Zdravím maminky,
mám dotaz,snad mi některá poradíte. Nechci,aby biolog.otec mého dítěte byl uveden v rodném listě dítěte, a tak bych chtěla vědět, kolik stát doplácí na dítě pokud je papírově bez otce. Jméno otce uvést u jednání nechci,aby si pak dítě nenárokoval ho vídat,na což by pak měl právo,kdyby platil výživné.Tak jsem bezradná.
Děkuji za rady.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2114
2.2.09 10:29

Kolik ti stát doplátí ti asi nikdo neřekne, bude to různé. Ale počítej s tím že budeš mít spíše problémy, budou po tobě chtít aby jsi otce uvedla, je to v zájmu dítěte. Proč by stát měl platit za někoho..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10813
2.2.09 10:44

obavam se ze nic- ja nemela ani na¨rok an pridavek na dite- jako ostatne malikdo ma ze.. kdyz s materskou se vejdes do zivotniho minima- a ANO budou chtit abys pozadovala penize po otci coz je logicke… no pevne nervy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7366
2.2.09 11:04

Co vím ze zkušenosti (ne vlastní), stát ti nic neplatí, a naopak pokud by otec uveden byl, snad je i nárok na víc věcí (teda nevím proč, ale tvrdí mi to jedna osamělá maminka, že uvést otce, má nárok na další peníze - mi to přijde divný).

ALe otce uvádět nemusíš, nikdo tě do toho nemůže nutit, a jsou případy, kdy to já osobně chápu a je to fakt asi v zájmu dítěte…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
2.2.09 11:10

holky,abych to upřesnila - šlo o to,že manžel si to dítě nejdřív osvojil,když se narodilo,ale ted se rozvádíme a a on popřel otcovství.Já s tím samozřejmě souhlasím. A on bohužel v žádosti o popření uvedl jméno kdo je asi otcem, čímž to asi zkomplikoval..Můžu tedy ted já tvrdit pořád,že otce neznám a chci at je uveden otec neznámý??? Nevím co je lepší.

• Nahlásit
  • Citovat
2241
2.2.09 12:13

Ahojki, no přídavek na dítě mít stopro budeš, já ho mám taky, žiju sice s malou sama, ale otce v rodném listě má.
Jinak je to opravdu tak, že na sociálce, pokud nekápneš na „hodnou“ paní, Ti budou dělat velké problémy,,,, argument, že prostě nechceš, Ti nepomůže, pokud bysis vymyslela, že on to odmítá, tak na to mají páky,,,, takže jak říkám, jedině kápnout na „rozumnou“ paní. Nebo ledabys tvrdila, že prostě nevíš,,,,, budou se na tebe možná chvilku dívat divně, äle s tímto nakonec neudělají asi nic.
A.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2241
2.2.09 12:16

jo a co se týká ostatních soc. dávek, tak tam se prostě sečtou veškerý tvý příjmy, a sociálka Tě jenom doplatí do nějakého /nevím už jakého/ násobku životního minima. Pokud by Ti alimenty platil otec, tak stát samozřejmě ušetří, takhle to půjde ze státního vše.....proto s tím otcem dělají takový fóry.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
2.2.09 12:48

počkej, tys to dítě měla s někým, kohos při porodu neuvedla jako otce? pak ses vdala za jiného a on žádal soudně o osvojení? nebo jaktomu rozumnět? bo osvojení jako takové je buď zrušitelné, či nezrušitelné. Pokud proběhl soud o osvojení, a je to osv.nezrušitelné, bude muset alimenty platit on, i když není biol.otcem.
Pokud jsi však byla těhotná s jiným a tento muž si tě vzal a do RL jsi napsala jeho jméno, tak podl mě záleží kolik jeděcku. Na popření otcovství je nějaká lhůta. asi 6 měsíců, ale nechci kecat. Ale nevím, zda lze otcovství popřít dodatečně časem…

Jinak pokud by dítě nemělo uvedeno otce, tak je to tak, jak píšou holky, nebudeš mít nárok vůbec na žádné dávky, krom rodičáku atd. Nb bys musela mít skurečně závažný důvod, proč otce neuvádět, např. těhotenství po znásilnění. Jinak všude budou po tobě chtít, aby sis soudně vyřídila výživné, neb jednak dítě má na otce právo, druhak aby stát nedotoval výživné a další peníze za toho, kdé tu vyživovací povinnost má.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
2.2.09 13:45

Myslím že v této situaci už tvoje tvrzení nebudou mít moc váhu. Jestli manžel uvedl kdo je bio otec tak buď bude soudem vyzván aby se podrobil testu na určení otcovství nebo tvého manžela otcovských práv nezbaví. Ono ve finále je docela jedno jestli v RL je bio nebo nebio, důležitý je aby tam někdo byl kvůli alimentům, prostě je to v zájmu dítěte. Prostě pokud už jednou v RL je otec uveden tak už sem si jistá že tam nikdy nebude otec neznámý. A sice stanovená lhůta na popření je, ale lze se zbavit otcovských povinností i po letech když např. otec zjistí že vlastně není bio jak se celou dobu domníval a udá se bio otec. Můj kamarád to takhle třeba měl. A slyšela sem i o pár jiných případech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
2.2.09 18:36

Ahoj. Tvůj manžel může podat žádost o popření otcovství, ale pouze do 6 měsíců od narození dítěte se dá otcovství opravdu zrušit. POkud uběhlo více jak 6 měsíců od porodu, tak má tvůj manžel smůlu a otcem dítěte bude napořád, což znamená mimo jiné platba alimentů do max.25 let, dědická práva na jeho majetky apod.. ( máme také jedno nebio dítě a už 8 let to bezvýsledně řešíme).

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
2.2.09 18:39

Sany, bio otec se udat může, ale pokud biootec výslovně nepodá žádost o stanovení jeho otcovství, tak se nebio otec otcoství nezbaví, třeba test otcovství je pouze dobrovolný, soud ho nemůže nařídit a bez něho to jaksi nemá váhu..hmm.

• Nahlásit
  • Citovat
Nikynka86
3.2.09 14:46

Ahojky
bohuzel je to tak,jak pisi holky…na zadne jine „extra“ pridavky a soc.davky jako „svobodna“ matka nemas,ale myslim,ze mi nekdo rikal,ze bere neco navic jako oficialni svobodna matka-v rod. liste nema dite otce…
Ale muzu Ti rict,ze jednani se socialkou atd Ti vubec nezavidim…
Ja tam byla nekdy v zari,protoze jsem chtela vedet na co mam narok jako „svobodna“ matka a k memu udivu-na nic :lol:
Popsala jsem jim svou situaci,jako ze jsem tehu,ze s pritelem „byvalym“ spolu nejsme,on nechce me ani dite,nic neprispiva,bydlim u rodicu atd…
A vis,co on?Byl tam protivnej chlap…Ze pokud je otec a nehlasi se k nicemu-mam podat pres.oznameni,ze si to soud z nej vymuze,ze nemam narok na NIC,podotykam,ze jsem nezamestnana a na rizikovem tehu a neberu od zacatku tehu ani koronu a opravdu jsem zavisla na pritelovi a mych rodicich…
Takze tam nema vubec vyznam chodit…Nemam narok pry ani na zivotni minimum,protoze moji rodice oba pracuji a nejakym vypoctem vydelavaji az az na to,aby me i dite zivili…
Muzu rict,ze mi ze vseho bylo zle a nechapu,jak tam muzou cikani stat a vyrvat si vsechno :cry:
Semnou byli teda rychle hotovy…
No,uvidime po porodu,budu zadat o prispevek na bydleni a pridavky na malyho a odbit se teda nenecham!
tak at Ti to dobre dopadne a pevne nervy!

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
4.2.09 00:32

Máš nárok na životní minimum, tak jako každý, svobodný/á, vdaná, ženatý… jak se počítá najdeš na netu a pokud nebydlíš sama, nejspíš nedosáhneš na žádné jiné příspěvky.

Otce neznámého nejspíš nedosáhneš.

Pro Nikinku: sociálka měla pravdu, vyživovací povinnost mají k Tobě i k tvému dítěti i tvoji rodiče, pokud se nezaopatříš sama a nezaopatří Tě přítel. Platí to i naopak - ty máš vyživovací povinnost k rodičům. I alimenty lze vymáhat na prarodičích dítěte - až po vyčerpání těchto zdrojů nastupuje stát. Je to logické.

• Nahlásit
  • Citovat
14424
5.2.09 14:31

Já před skoro 10.lety neuvedla otce biologického a od státu jsem dostávala nějaké penoze ale sociálka mně bila za to že jsem ho neuvedla ak 500 kč mně odebíraly kdybych ho uvedla tak mně tu 500 dávají.
Jinak je to skoro 5.let co jsem ho uvedla toho pravého.
A soud už byl a ten svého syna popírá že ho mám z někým jiným než sním už čeká druhé dítko a za tu dobu jsme to měly mít zasebou.
A potáhle se to dosti dlouho.
Držím ti palečky aby jsi nedopadla jak já.
Třeba ti dají nějaké peníze ale v tehle době je to už horší než to bylo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14424
5.2.09 14:32

Dyžtak napiš co bys chtěla vědět ráda pomužu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama