Operace vyhřezlé plotýnky

Bedhann
17.3.09 14:52

otec - operace vyhřezlé plotýnky

Ahoj holky.

Otec jde v pátek na tuto operaci a jeho jediná starost je, jak bude… ehm, no chodit na velkou. Prý se musí po operaci 6 týdnů jenom ležet nebo stát, nesmí se po:,–(it. Nevíte někdo, jak to pak dělají? Navíc bydlí v řadovce a tak spát bude muset chodit do patra - po schodech.

A další, je mu 56 let, do důchodu ještě daleko, ale vzhledem k tomu, že má fyzicky náročné povolání (zedník), tak mu dr řekl, že v práci bude muset skončit. No jo, ale co s ním? Myslíte, že to bude na invalidní důchod?

Dále by mě zajímalo cokoliv, co by mohlo pomoct po operaci, jakékoliv rady či upozornění.

Díky moc Hanka

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

46
17.3.09 16:30

Ahoj, náš taťka byl na operaci vyhřezlé ploténky začátkem února, předtím ležel měsíc v nemocnici, nemohl chodit atd. Ploténky mu sešroubovali titanovými šrouby. Před operací dostal asi 3 nálevy, takže z něj vyšlo snad všechno :oops: pak byl 4 dny na JIPce, ležel celou dobu na boku. Taky z toho měl strach a hrozně to řešil, ale po operaci toho moc nesnědl, takže čůral do bažanta, a když ho přeložili z JIPky na normální pokoj, tak už si mohl pomaličku i sedat, takže mohl sedět i na záchodě.
10 dní od operace šel domů, dostal francouzské hole a prvně chodil jenom s těmi, 6 týdnů si musí bandážovat nohy a brát léky na ředění krve. Většinou leží na zádech nebo chodí… taky sedí, dokonce už popojíždí autem… v sedě :) . Doma už chodí bez berlí, venku je ještě používá…hlavně když šel na sociálku vyřizovat žádost o invalidní důchod. Věk má stejný, letos mu bude 57, 30 let tahal pračky atd. je opravář, paní na sociálce mu řekla, že pokud nedostane celý invalidní, tak na částečný je to určitě. Pokud budeš mít ještě nějaký dotaz, klidně se ptej. Ať je tatíne brzo fit, Mirka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Bedhann
17.3.09 18:59

Mirko, díky moc. A jak je to prosím s těma schodama? Zvládal je? nebo už zvládá? On totiž když bude potřebovat jít z baráku - k dr či jinam, tak bude muset po schodech :roll:
Taťka má ještě k těm plotýnkám skříplý nerv, takže už teď chodí o berlích - neudrží se na nohách. Byl 10 dní v nemocnici, dostával kapáky, ale domů šel opět s berlemi, sice záda už nebolely, ale chodit nemohl. Tak jsme trošku rozhodili sítě a po známosti mu domluvili operaci - je to strašné, jak člověk pomalu musí škemrat, aby ho operovali :evil:
Hned šel na magnet. resonanci a nález byl jasný - operace je nutná. A přitom předtím jak ležel v nemocnici /jiné, městské/, tak měl jí na CT, ale nakonec udělali jenom rentgén - a z toho samo nic nezjistí.

Jo a korzet tvůj taťka měl a nebo ještě má?

Díky moc a přeju brzké zotavení Hanka

• Nahlásit
  • Citovat
46
17.3.09 21:48

Schody zvládl s berlemi…když ho pustili z nemocnice, tak musel do 3.patra bez výtahu, je to 66 shodů… dával si přestávky, ale zvládl to. Korzet vůbec neměl, jak mu tam dávali ty šrouby, tak ho mít nemusel. Jak píšeš ten příběh, tak je to stejné jako u nás, taťku bolel měsíc sedací sval, tak ho poslali na elektroléčbu, po které se mu to zhoršilo… el.léčba byla nasazena na základě rentgenu, nakonec totálně přestal chodit, musela ho do nemocnice odvézt sanitka, neudržel se na nohou, z pohotovosti ho málem poslali domů, že mu dají injekci proti bolesti…udělal doktorovy na přijmu hrozný cirkus, tak ho dali na neurologii, tam byl 14 dní, napíchali mu spoustu dalších injekcí proti bolesti, na CT měl čekat 3 týdny, nakonec zavolal známému doktorovi z ortopedie, nechtěl ho předtím obtěžovat, ten mu okamžitě zařídil mag.rezonanci, a do 10 dnů ho operovali… jo ještě náš taťka ty schody zvládl, ale i když má dr.kousek, tak to by ze začátku vůbec nedošel, manžel ho tam musel těcho 500 m zavézt. Tak se držte, a taky přeji brzké uzdravení. Mirka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Petr 25
4.6.11 15:06

CO DELAT?

Ahoj mam prozbu mam vyhrezle 2 plotynky jednu 6mm a druhou 12mm nemuzu chodit sotva lezu o berlich a doktori porad nic semnou nedelaj.Nevim co delat bolesti porad te

• Nahlásit
  • Citovat
KATJA43
16.1.12 19:39

PRT

AHOJ MÁM VYHŘEZLOU PLOTÝNKU 5_6mm .JEN MI NĚCO TLAČÍ NA NERV. KDYŽ MI PŘESTANE FUNGOVAT OPICH TAK SE ANI NEHNU A STRAŠNĚ TO BOLÍ DOSTALA JSEM DRIJÁKY LÉKY ALE NA PRT SI MUSÍM POČKAT AŽ DO 27.LEDNA I PO URGENCI OBVODNI A NEUROLOŽKY ŽE ŽÁDAJÍ O CO NEJBLIŽŠÍ TERMÍN TAK NA MĚ ANI NA OSTATNÍ NENI VOLNO DŘÍV JAK V UNORU.CO S TÍM DRIJÍÁKY SE MI BRÁT NECHCE ALE BUDU MUSET JINAK BUDU LÉZT PO ZDI. :cert: :cert: :cert: :cert: :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
monika12345
1.11.12 19:33

invalidni důchod

Jsem po operaci vyhřezlé plotýnky 2 měsíce a bolesti mám jako před operaci. Můžu doufat s přiznáním invalidního důchodu? ;)

• Nahlásit
  • Citovat
26787
1.11.12 23:04
@monika12345 píše:
Jsem po operaci vyhřezlé plotýnky 2 měsíce a bolesti mám jako před operaci. Můžu doufat s přiznáním invalidního důchodu? ;)

Určitě, ale počítala bych jen s dočasným nebo částečným. Na plný invalidní důchod to není… tedy na ten trvalý. Plný možná uznají, ale za rok ho zruší :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.Dodo
1.7.13 17:43

osteofyt

Chtěl bych se zeptat na zdravotní stav me přítelkyně, ktera je půl roku po operaci plotynky levostranneho vyřezu disku, L4/5,s tlakem na duralní vak i kořen L5 vlevo. Formalní oboustranny vyřez disku L5/S1,s tlakem na kořeny S1 bylat. Formalní, levostanny vyřez disku L3/4,s tlakem na kořen L4 vlevo. Ma nadale obtíže a bolesti, je po RTG CT, kde se ukazalo, Dorsalní lateralní osteofyt těla obratle, L5 vlevo, zasahující do foramina, v kontaktu z nervovym kořenem. Chtěl jsem se zeptat jestli bolesti zad a těžka pohyblivost po operaci je normalní stav, předem děkuju za odpověd…

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama