otec u císaře - ano či ne??

472
14.6.06 11:09

otec u císaře - ano či ne??

Ahojte holky,

čeká nás plánovaný císařský řez (těhu i teď bez problémů) :lol: a poplatek je za něj 3000,– :twisted: , což je teda docela darda, ale rádi to zaplatíme, pokud to za to stojí. Zajímalo by mě, jakou máte zkušenost s tatínkem u císaře s epidurálem - byl to pro vás a partnera hezký zážitek, nebo spíš „fofr“ a pak odvoz vás stejně na jipku a dítě vám moc nedali a tak...... a jak často vám dítě/děti :lol: na tu jipku nosili?

Děkuji za každou zkušenost

Cami + 2prcci 37tt :wink: :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2339
14.6.06 11:21

Ahoj Cami,
první porod skončil neplánovaným císařem, tam manžel nebyl, bylo to komplikovanější a děsné. Ale podruhé už byl císař plánovaný, měla jsem spinál a bylo to v pohodě. Manžel byl nachystaný na místě, kde se miminko ošetřuje. Když Víťu vyndali, doktor mi ho bleskově ukázal, řekl, že má vše co má chlap mít a odnesl ho na ošetření. Po chvilce se mi u hlavy u:,–(il zarouškovaný chlap s tou naší „houskou“ a podle vytřeštěných očí jsem poznala, že je to manžel :lol: Oba jsme prožívali DE JA VU, protože Víteček vypadal úplně stejně jako před 2,5 lety jeho sestra. Jak dlouho jsme tam takhle byli spolu neumím odhadnout. Přitom doktorka pracovala v mém břiše a jak hýbala se všemi vnitřnostmi, začalo se mi dělat špatně od žaludku a tak mě pak už uspali. Probrala jsem se až na JIPce. Prcka mi nosili každé 3 hodiny, večer v 9 naposled a pak v 6 ráno. V tomhle má asi každá porodnice svojí praxi.
Manžela i u plánovaného CŘ tedy doporučuje, jste vlastně oba spolu přitom :)
Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2284
14.6.06 11:26

Cami, jaktože se za císaře platí? To jsem netušila… To jako za pobyt manži u toho?
Já bych manžu s sebou vzala, byla bych ráda, že je u mně a že to můžem prožít spolu aspoň takhle :-)

Adka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
422
14.6.06 11:32

je tobe se tu uz krati - tak drzim palce, aby vse dobre dopadlo a byli jste vsïchni zdravi…Znam te a sleduji( to zni skoro vyhruzne vid?)- jen nevim, zda-li pouze od zebricek,nebo jsi nakukovala i k nam do IVF+ICSI
radit nemuzu, nemam s tim zkusenosti osobni, z doslechu si to maminky vcetne pritomnosti tatinka- chvalili

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
472
14.6.06 11:52

Katcho - díky za zkušenost, rodit budem v podolí, tak uvidíme, jak to tam chodí, dám pak vědět :lol:

Adko - ten poplatek je za přítomnost otce u císaře ne výkon samotný, ten je nutný, takže to cvakne pojišťovna - alespoň doufám :lol:

Sutko - diskuzi ivf+icsi jsme s holkam de facto „rojížděli“ loni v květnu , když jsem zjistila, že jsme neplodní a musíme na ivf a to jsem netušila, že „do roka“ půjdu k porodu. bohužel nás tam chodilo jen pár a pak jsem objevila zebřičkový deníček :lol: . Občas k vám ještě pořád nakukuju, protože se mě to hodně týká a ty starosti kolem…v člověkovi to zůstane asi už navždycky. Držím vám tam všem palce a taky vás občas „sleduju“ :lol: (akorát nevím, co je s Helli, už dlouho tam nebyla??)

Cami

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9239
14.6.06 11:53

Ahoj Cami.

Moc fandím a přeji zdravá dvojčátka. A co se manžela u císaře týče. Já bych do toho šla. Bude ti oporou tak jako u normálního porodu. Mě manžel moc pomohl a hlavně jsem byla ráda, že jej mám u sebe když měla malá problémy s dýcháním a nastaly komplikace. Přeci jen jsem tam na to všechno nebyla sama. Sice jsem měla normální porod a né císaře, ale nemyslím, že je to o tolik jiné. Přeci jen je to zázrak zrození Vašich dětí. :wink: A ze zkušeností kamarádky vím, že když je tam přítel, manžel, tak se personál chová lépe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
93
14.6.06 11:58

Ahoj, já má taky dvojčata, rodila jsem před 2 lety U Apolináře, v epidurálu, manžel byl přítomen v místnosti, kam děti donesli, ale i tak to bylo pro náš pocit důležité, věděla jsem, že je všechno vpořádku a kdyby něco, tak je nablízku. I za tohle jsme zaplatili jako za otce u porodu, máme skovaný paragon, ale bylo to „jen“ za 500. Jinak já měla termín 7.7., ale narodili se 12.6., kvůli mým špatným jaterním testům, císař byl plánovaný. Kdyžtak písni, ráda budu konkrétnější, držím palce. Jana a smečka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1192
14.6.06 12:00

Ahojky,

v Motole se u plánovaného cís. řezu taťka může dívat přes sklo ve vedlejší místnosti, prý to nebyl nic moc pohled, jak mi otevírali břicho, ale oba s dojetím vzpomínáme na chvilku, kdy malého už zabaleného dostal do ruky a přinesl mi ho ukázat, já tam bezmocná ležela na lůžku a jenom mi tekly slzy. Jinak vyfotil hodně fotek, když malého hned po vyndání ošetřovali, tak mi po příjezdu domů (to už jsem ležela na JIP) psal, jak fotky zkoumá na televizi. Na JIP mi malého v den porodu přivezli asi 2× nebo 3× (rodila jsem v 10 ráno).
Ale sečteno, podtrženo, byla jsem moc ráda, že byl u porodu se mnou, takže doporučuju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
472
14.6.06 12:14

Aha,
tak to vypadá, že tatínci jsou v té místnosti, kam nosí děti, a já myslela, že jsou jakoby u hlavy maminky „za plentou“.
Manžel není zrovna „statečný“ při pohledu na krev a tak, ale z toho snad není nic vidět a chci ho tam právě proto, aby děti „ohlídal“, až je vyndají, když já se tam budu válet nemohoucí s rozřízlým pupíkem :lol:
on sám se taky kasá, že to zvládne, no tak uvidíme :lol:

Janine - to je hezké, já mám termín taky 7.7 :lol: , ale tak dlouho je tam snad nenecháme „otesánky“, už je sotva vláčím :lol:, ale oni se nikam nechystají :lol: Jak dlouho trval „bezproblémový“ císař?

Cami

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
14.6.06 12:38

ahojky

i můj porod skončil neplánováným císařem u něhož byl manžel… rozhodně za tuto akci neplatil nic (teda otec u porodu 300,–- to se platí to jo ale o nulu víc bych nedala. Byl v místnosti kam přinesli Michala hned po narození, hned si ho choval a udělal pár fotek, pak Michala odnesli a on ještě 30 mijnut koukal jak mě šijou… Určitě bych ho tam zase chtěla to jo… ale ty peníze mi připadnou trošku moc… Vím že paní se kterou jsem ležela na rizikovým a která šla s dvojčátky na plán. císaře, tak její manža platil taky jen 300..... rodily jsme v Brně na Obilním trhu… asi jiný kraj, jiný mrav

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
93
14.6.06 13:02

Ani přesně nevím, chvíli trvalo, než mě na sále pripravili k zákroku, pak se čekalo, až epidurál začne působit, pak to šlo rychle no a na šití mě dávali něco na hodně velké oblbnutí, jelikož se mi začalo dělat strašně zle od žaludku, takže mi drželi hlavu nad mísou a já jsem hypnotizovala žaludek, protože se mi s rozřízlým břichem nechtělo dělat blé. Pak mě vezli na JIP, a pak jsem odpadla ani nevím jak a probrala se až večer.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
422
14.6.06 13:19

Ahoj Cami - ja vedela ze te znam z diskuze! jsme rada, ze si to dobre pamatuji. Jak asi vis, Zuzi uz porodila, ale helli s eozvala napsoledy cca v kvetnu a to mela asi trochu problemy( pred tim lezela v nemocnici a byla doma asi tyden) a myslim a obavam se, ze lezi na rizikovem v nemocnici, rptoze od te doby se neozvala. Snad vse dobre dopadne.

tak pa a preji krasna zdrava dvojcatka( tise zavidim ta dvojcatka, ale ¨jsem stastna jak blecha, ze se vubec vydarilo)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
472
14.6.06 13:20

Janine - s tím blé od žaludku mi to už taky jedna maminka říkala, že se jí to stalo, doufám, že mě to snad nechytne - normální narkózu snáším dobře.

Maka - taky mi to přijde dost záhul 3000,– říkám si, jestli se ti doktoři tím nesnaží odradit rodiče, aby měli „klid“ a nikdo jim nekoukal pod ruce. :twisted: Jakoby si člověk ten císařský řez vybíral dobrovolně :twisted: a z pohodlnosti.

jo, předpokládám, že klystýr a holení mě čeká asi taky , co :cry:

Cami & co.37tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
374
14.6.06 13:35

císař

Ahojky
Já mám za sebou 3 císaře,ale pokaždé v celkové narkoze .Jsem totiž srab a nedokázala jsem si představit být přitom při vědomí.Pokaždý jsem nad tím sic uvažovala a ptala se manžela jestli by tam u toho byl ,ale nechtěl takže jsem ho do toho nenutila a hlavně on zelená i když se řízne do prstu:D.První a druhý císař byl u Apolináře a tatka si mohl počkat v druhé mistnosti a mimčo hned vidět -bez poplatku.A třetí ten byl plánovaný v Neratovicích šla jsem tam s tím že bych skusila epidurál domluvila se s mojí segrou že u toho bude ,ale pak jsem si to rozmyslela a segra tam byla i když jsem byla v narkoze a fotila ,za to jsme zaplatili 500,–
Ale rozhodně myslím ,že to za to stojí pokud je na to připravenej i tvůj manžel a nezkolabuje ,i když si myslím ,že ho stejně po:,–(í za plentu a pokud se nebude moc rozhlížet až pujde k ošetření miminka.

Moc Vám držím palečky a hlavně zdravá miminka .
Majdalenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
374
14.6.06 13:38

císař

Jo jo klystýr i holení je samozřejmost.Já si na posledního císaře připravila Yal a stejně jsem ještě dostala klystýr :evil:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama