Othematom u psa

93
24.5.21 18:48

Othematom u psa

Dobrý den,

cbci se zeptat, zda nemá někdo zkušenosti s othematomem u psa.

Byli jsme jednou odebrat jehlou, veterinářka nám ale řekla, že ještě určitě přijdeme, že krev je čerstvá. Tak jsme dnes po týdnu byli opět na odběru, ten se ale bohužel už nevydařil, proože psice si to asi pamatovala, veterinářka píchla a už se ohnala. Takže celá ordinace od krve :-D

14 dní na veterině nebudou, tak se ukáže čas, co s tím. Na operaci s ní jít nechci a chci to zkusit alternativně, nějaké olejíčky nebo něco podobného

Nemáte zkušenosti? Děkuji moc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2181
24.5.21 19:26
@MadammeLu píše:
Dobrý den,

cbci se zeptat, zda nemá někdo zkušenosti s othematomem u psa.

Byli jsme jednou odebrat jehlou, veterinářka nám ale řekla, že ještě určitě přijdeme, že krev je čerstvá. Tak jsme dnes po týdnu byli opět na odběru, ten se ale bohužel už nevydařil, proože psice si to asi pamatovala, veterinářka píchla a už se ohnala. Takže celá ordinace od krve :-D

14 dní na veterině nebudou, tak se ukáže čas, co s tím. Na operaci s ní jít nechci a chci to zkusit alternativně, nějaké olejíčky nebo něco podobného

Nemáte zkušenosti? Děkuji moc

Ano, stále se nám to opakovalo, prostě to nejde jen vypustit. nakonec vyřešeno šikovnou veterinářkou, která udělala krátký řez přes hematom. Ucho prošila knoflíkem, aby kůže držela u chrupavky - na obou stranách řezu. Řez zůstal volný. Krásně se to zhojilo. Blbý je když má ucho stát. Pak je trochu deformované a nejspíš spadne. Nicméně ono to opakované vypouštění hematomu způsobí to stejné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36087
25.5.21 07:00

Měla to naše kočka a dělalo se to opakovaně. Ucho pak měla mírně deformované. Pomohl opravdu až ten zákrok, jak píše @Proto02

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
190
1.6.21 17:29

Ano mám náš pes měl opakovaně asi 4× vždy pomohlo krev vypustit, a dávali do toho ucha kortikoidy. Jednou bylo třeba opakovat a nalilo se ještě jindy ne. Rozhodně bych nenechávala kvuli tomu uspat a řešit operativně. Muže se to stát totiž znova. Naše vet taky říkala že se krev nesmí vypouštět hned co se ucho naplní melo se vždy vyčkat myslím týden nejsem si již jistá..jelikož když se to udelá hned prý se naplní znova téměř určitě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2181
1.6.21 19:17
@Anettgizmo píše:
Ano mám náš pes měl opakovaně asi 4× vždy pomohlo krev vypustit, a dávali do toho ucha kortikoidy. Jednou bylo třeba opakovat a nalilo se ještě jindy ne. Rozhodně bych nenechávala kvuli tomu uspat a řešit operativně. Muže se to stát totiž znova. Naše vet taky říkala že se krev nesmí vypouštět hned co se ucho naplní melo se vždy vyčkat myslím týden nejsem si již jistá..jelikož když se to udelá hned prý se naplní znova téměř určitě

Jenže to je opakované trápení zvířete, otohematom se obnovuje a je to pro zvíře velmi nekomfortní + kortikoidy, no nic moc. Řez a sešití knoflíkem vyřeší radikálně, už se neopakuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
190
3.6.21 13:18
@Proto02 píše:
Jenže to je opakované trápení zvířete, otohematom se obnovuje a je to pro zvíře velmi nekomfortní + kortikoidy, no nic moc. Řez a sešití knoflíkem vyřeší radikálně, už se neopakuje.

Nesouhlasím, viděla jsem několik případu kdy se to vrátilo i po sešití.
Pes navíc je v pokročilém věku takže do narkozy kvuli tomu bych nedávala.

Naštestí zánet uší je vyřešen a zatím se to nevrátilo. Doted byla témeř vždy jen jedna návšteva, vypuštění a napuštění a hotovo. Pes s tím neměl sebemenší problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2181
3.6.21 18:59
@Anettgizmo píše:
Nesouhlasím, viděla jsem několik případu kdy se to vrátilo i po sešití.
Pes navíc je v pokročilém věku takže do narkozy kvuli tomu bych nedávala.Naštestí zánet uší je vyřešen a zatím se to nevrátilo. Doted byla témeř vždy jen jedna návšteva, vypuštění a napuštění a hotovo. Pes s tím neměl sebemenší problém.

Jenže ono se to nešije.
A jak sama píšete, pes to má poněkolikáté.
Já vás nepřesvědčuji, mě je to jedno, je to váš pes…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
190
4.6.21 16:48
@Proto02 píše:
Jenže ono se to nešije.
A jak sama píšete, pes to má poněkolikáté.
Já vás nepřesvědčuji, mě je to jedno, je to váš pes…

sešití knoflíkem není šití? pes musí být v narkóze. Jak říkám ano, měl to opakovaně skrze záněty uší ale už jsme se zánětů zbavili takže u nás to už nehrozí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2181
4.6.21 19:56
@Anettgizmo píše:
sešití knoflíkem není šití? pes musí být v narkóze. Jak říkám ano, měl to opakovaně skrze záněty uší ale už jsme se zánětů zbavili takže u nás to už nehrozí.

Není. Řez zůstane otevřený, knoflíkem se jen přišije kůže k chrupavce. Rána se nemůže zacelit tak, aby se znovu naplnil hematom. Těžko to vysvětlovat, zkuste najít na netu, nebo se zeptejte svého vet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
190
4.6.21 21:14
@Proto02 píše:
Není. Řez zůstane otevřený, knoflíkem se jen přišije kůže k chrupavce. Rána se nemůže zacelit tak, aby se znovu naplnil hematom. Těžko to vysvětlovat, zkuste najít na netu, nebo se zeptejte svého vet.

Já vím jak to vypadá, já řeším to že pes musí být i tak v narkoze. A ano četla jsem několik případu i po operaci se to někomu vrátilo. O to jde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat