Otočná autosedačka o 360 st.

780
13.5.20 15:32

otočná autosedačka o 360 st.

Ahoj maminky, nemáte prosím tip na otočnou autosedačku s ISOfixem v kategorii 0-25 kg nebo 9-25 kg? Chci tu otočnou, abych prcka při vkládání do sedačky mohla pohodlně vložit otočením sedačky směrem ke dveřím. A také chci Isofix a aby byla do 25 kg.
Nemůžu žádnou na netu najít. Všechny ty otočné s isofixem jsou jen do 18 kg. A to mi přijde zbytečné dávat vyšší částku za sedačku, když ji bude mít jen do 3-4 let věku (teď mu je skoro rok). Proto jsem chtěla tu do 25 kg, aby nám vydržela aspoň do 7 let. Děkuji za vaše tipy. :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9352
13.5.20 15:49

Joie stages isofix, je otočná do protisměru, ale nevím, jestli i pro posazení dítěte. Popravdě pochybuji, že by to některá z těch větších zvládla. My máme Joie Spin 360 a už tak tak se dá v autě otáčet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2022
13.5.20 16:16

Mame britax romer dualfix, do 18kg, nepredpokladam, ze by se do ni veslo 7lete dite. To se stejne nevejde na jizdu v proti smeru a do sedacky leze samo, tudiz neni treba otacet. Ta otocna je hlavne proto, aby dite co nejdele to jde, jezdilo v protismeru, je to bezpecnejsi. Myslim si, ze asi nenajdes sedacku 0-25kg nebo otocnou pro velke deti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6868
13.5.20 16:22

@Tricitka31 taky si myslim. Ta otocna se dela spis do 18 kg.

@Tricitka31 Mozna nejake znacky delaji, ale kvalita tezko rict… My me Cybex - otocnou a s isofixem, 9 -18kg a dcera zacala jezdit po smeru celkem brzy. Bylo mi to lito, chtela jsem co nejdele protismeru. Ale ona nesnasela jizdu v aute protismeru uz ve vajicku i v sedacce. Dokazala celou cesru prorvat, silene se zpotila… Po smeru je to lepsi. Vydrzela tam tak do 14 - 15 mesicu proti smeru. Pak jela jednou po smeru a byla uplne milionova, tak uz to zustalo. Nejezdime ale denne.

Dobra je i Britaxka, mame u nasich neotocnou teda.

Co vim, tak kamaradka ma Joie 9 - 36 kg, myslim ale neotocnou. Je rostouci. Co jsem ale tak slysela, tyhle rostouci nejsou tak lvalitni. Zkusenost ale nemam :nevim: a kamaradka je spokojena :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
780
13.5.20 16:29

Joie Spin 360 jsem se dívala a hned bych ji brala, kdyby byla do 25 kg ale je jen do 18. Já chci to otáčení hlavně kvůli posazení dítěte do sedačky otočené směrem ke dveřím. Abych ho nemusela zalamovat do sedačky která bude otočená po nebo proti směru jízdy. Je to pro rodiče určitě pohodlněji dítě vkládat a pásat do sedačky, která je otočená proti vám. Teď jsem ještě narazila při hledání na Zopa Spinfix a ta je I-size (evropská norma do 105 cm dítěte), otočná a má i tu bezpečnostní nohu. Tu někdo nemáte prosím?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17547
13.5.20 16:35

Nechci ti brát iluze, ale podstatně lépe se dítě dává do sedačky bokem, zvlášť, když je těžší. Pohodlnější to je možná pro mimino, ale pak už je to makačka na záda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
599
13.5.20 16:52

Ono ale to tri-ctyrlety dite ti vleze do sedacky samo a zapnout mu pas neni takova fuska :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
780
13.5.20 17:10

Ale my máme teprve 9.mesicu takže to chvíli potrvá, než si do ní sám vleze. Takže myslíte, že nemám vybírat otočnou, že je to zbytečné? 🤔

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2022
13.5.20 17:13

@Adnil78 zbytecne to urcite neni, nejbezpecnejsi je jizda v protismeru. Jinaknzáezi na financich, pokud mas, tak ja ji doporucuji, ale proste jakmile se do ni nevejde, musis koupit jinou. Pocitam s tim, ze mezi 3-4rokem budeme proste porizovat jinou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2022
13.5.20 17:15

@Adnil78 ale pokud ji chces jen proto, ze sebtam dite lip dava, tak je to opravdu zbytecna investice. Pro nas byla rozhodujici bezpecnost a to ten protismer splnuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
599
13.5.20 17:36

Urcite to zbYtecny neni, myslela jsem spis, ze zbytecny je to pro ctyrletaka :) ja ji chci taky poridit pro skoro rocni dite, konkretne britax dualfix :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
780
13.5.20 20:48

Holky a proč píšete, že otočná je dobrá aby jezdilo dítě v protisměru? Vždyť v protisměru lze použít i sedačky do 25 kg, které nejsou otočné o 360 st. ne? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2022
13.5.20 21:01

@Adnil78 no,to nevim jak bys sedacku otocila do protismeru, krom vajicka? :nevim: v klasicke sedici sedacce jezdi dite jen po smeru jizdy…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
780
13.5.20 21:38

@Tricitka31 mají buď oboustranný Isofix nebo se poutají v protisměru pásem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6868
13.5.20 21:44
@Adnil78 píše:
@Tricitka31 mají buď oboustranný Isofix nebo se poutají v protisměru pásem.

Jenze zrovna kdybys mela sedacku pripoutanou do protismeru pasem, tak se ti tam dite pres ten pas bude davat hoooodne blbe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat