Posmerna autosedačka

42
11.5.20 20:03

Posmerna autosedačka

Zdravím maminky…zajímalo by mě zda může dítko i do posmerne autosedačky když ještě nesedí s tím že bych ji sklopila do pololehu…jde mi o to že vajíčko je mu malé, hlava mu sice netrčí, ale je mu hrozně úzká, je problém ho z ní i vytáhnout a vždy je šíleně zpocený, i když není žádné extra teplo a je v triku…malý má už 74 cm a 9 kg jenže zatím nesedí no :nevim: mám vybranou od Maxi Cosi, ale není obousměrná, jde upevnit jen po směru s tím že má 8 poloh.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8594
11.5.20 20:07

Umístit ho do ní můžeš, tyhle sedačky jsou limitovány váhou, syn 9 kg má. Já bych to ale neudělala, raději jsem koupila otočnou od narození do 18 kg. Máme Joie Spin 360°(ne I-Spin, ten je dražší) a jsem naprosto spokojená. Malá si hoví v protisměru a super vidí na bráchu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
K92
590
11.5.20 20:15

Ty jsi rodič a ty za své dítě zodpovídáš. Určitě to jde, ale není to správné ani bezpečné, takže je otázka, jestli ti to stojí za to. Není to správné pro záda ani z hlediska bezpečnosti, tělíčko prostě není ještě tak zpevněné. Zrovna za autosedačku mi nikdy líto peněz nebylo, dobře si to promysli a ideální zajdi do specializované prodejny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42
11.5.20 20:54

@K92 tak já nemám vybranou zrovna nejlevnější autosedačku, nikdy bych mu nepořídila nějakou bezejmennou nebo neznámou a neověřenou značku…sedačka je kvalitní, jen prostě nevím zda už vhodná i pro něj…on už lozi a stoupá u nábytku, ale sám si nesedl…to může přijít kdykoli. Kdybych s ním jezdila dlouhé trasy tak bych asi uvažovala nad jinou co jde i protisměru, dokud nesedne sám, ale jezdíme max 2 km ke tchýni nebo do místního obchodu, ale vždy vajíčko právě nechávám v autě a doluju ho z tama, neprenasim ho v něm, už to neunesu. Proto už zvažují druhou z důvodu praktického a i pro něj pohodlnějšího

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15727
11.5.20 20:56

Ne, nemůžeš. Do, tuším, 15ti měsíců musí být dítě v protisměru. Když pominu, že budeš porušovat vyhlášku, tak i malý náraz tomu dítěti může vážně poškodit krční páteř nebo zlomit vaz. Nestojí to za to. Mám velké děti a od půl roku byly v protisměrné sedačce romer first class plus.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4866
11.5.20 20:59

@1.Lucia takhle malé miminko rozhodně nee do posměrné sedačky. Pro děcka je nejbezpečnější protisměr. Protismernych sedaček je velký výběr. Jsou od 0-18kg nebo od 9-25kg. Nejlépe vybrat sedačku co má plus test.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1521
11.5.20 21:03

@1.Lucia pokud nesedí, tak v žádném případě ne. A už vůbec ne v tomhle věku, minimálně do roka by měl být ve vajíčku, nebo protisměrné sedačce, je to prostě nejbezpečnější.
Můžeš sem hodit odkaz na tu sedačku? Těch 8 poloh mě zajímá :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42
11.5.20 21:07
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
491
11.5.20 21:08

A proc chces kupovat posmernou? Z nejlevnejsich protismeru se podivej treba na joie stages. Da se otocit i po smeru. Jinak nechapu jak souvisi to, ze jezdite kratke trasy s tim, ze chces koupit posmernou sedacku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
491
11.5.20 21:12

Na fb je skupina Deti proti smeru. Doctes se tam vic o tom, proc je nesmysl vyhodit 7 tisic za posmernou sedacku pro nesedici miminko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
63240
11.5.20 21:14

@1.Lucia tak kup letni potah do vajicka, treba se bude potit mene. Dcera nesedela az do 14 mesicu, tak holt jezdila ve vajicku, ale ona vazila ani ne tech 9. Klukovi budeme shanet pak protismernou tak nebo tak, ten je tezsi a vetsi, ale protismerna je nejbezpecnejsi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8594
11.5.20 21:18

@1.Lucia jestli máš až takhle vysoký rozpočet, koukni na tu Joie i Spin 360. Můžeš v ní od 9 kg vozit popředu i pozadu, je neskutečně pohodlná jak pro malé miminko, tak pro starší. Vyzkoušela jsme ji i s patnáctikilovým dvouleťákem a byl spokojený. Navíc vyhrála v r. 2019 testy ADAC. Ona na fotkách vypadá menší, ale fakt není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42
11.5.20 21:21

@misuled to nesouvisí nijak, to jsem myslela skrz tu bezpečnost, že toho s malým teď moc nenajezdim a až budem jezdit, tak myslím že sedět už bude…chápu že je spousta odpůrců posmernych a jsou pro protisměrné, ale já mezi ně nepatrim, přijde mi to jako nějaký nový trend, dřív to nebylo a nemyslím si že je příjemné jezdit pozpátku a mít skrčené nohy…a je mi jasné že za toto mě asi dost mamin odsoudí…já to nemyslím špatně a samozřejmě nechci ohrozit malého, taky proto se ptám tady na názory a info ať se neunahlim a popř to s tím vajíčkem ještě chvilku vytrpime, ale určitě ne do roka, když je mu na tesno uz teď

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42
11.5.20 21:29

@Aduš8 na tu jsem se dívala dřív a právě mi přišla docela malá, jako takové větší vajíčko…tak jsem mela strach aby mu třeba za rok nebyla taky těsná…a zkouknout to osobně tady v okolí nějak není možnost, máme jen dva obchody s kočárky kde mají pár sedaček, takže jsem chtela objednat z netu podle recenzí a zkušeností jiných.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1718
11.5.20 21:32

A jakou autosedačku máš teď? Já mám teď ročňáka a má přes 10 kg a 80cm a pořád se vleze. Sice už tam nemá místa kolem sebe hodně, ale musí vydržet. Do 15m musí být v protisměru, tak se tím řídím. Druhou dcerku jsme měli ve vajíčku do necelých dvou let, ale ona nesplňovala váhový limit a tam jsem se u každého dkg radovala, ať už může do velké. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama