Ovulace a plodné dny

574
16.1.06 12:32

ovulace

Ahoj,

mám takový dotaz od kdy se počítá ovulace je to od prvního dne poslední menstruace? Nikdy jsem se o to nezajímala tak nevím. A dále by mě zajímalo jaká je normální bazální teplota?Když se zvýší tak poznám, že jsem těhotná?

Děkuji za odpovědi a pochopení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7461
16.1.06 12:41

Ahoj Verunko,
o tohle jsem se taky začala zajímat až v posledním měsíci…ale zjistila jsem tohle: ovulace se počítá od prvního dne posledního cyklu a je asi v půlce, takže pokud máš cyklus dlouhý 28 dnů, tak někdy kolem 14 dne. Ale není to přesné, říká se, že se má raději počítat mezi 12-16 dnem cyklu. Ale některé cykly jsou anovulační, tzn. že sice máš normálně měsíčky, ale ovulace vůbec nepoběhla. Takových je ale málo, třeba 1-2 do roka.
Co se týče BT, je to různé, je dobré si ji měřit několik cyklů, aby jsi vypozorovala, jak se ti mění. Platí asi to, že v první půlcě cyklu (zase od 1. dne MS) jse teplota nižší a po ovulaci stoupne o několik desetin a zůstane nahoře až do další MS, kdy zase klesne. Pokud by jsi byla těhotná, měla by zůstat nahoře a neklesat zpět. ta úroveň je různá, myslím, že v té první půlce by měla být tak max. 36,6 a ve druhé i kolem 37°.
Tak hodně štěstí!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
876
4.10.13 14:01

poradi te

Ahojky poradi mi nekdo. Mivam cykly 28 dni minuly mesi jsem prodelala biochemicke tehotenstvi a potom jsem mela cykl 33 mam si plodne dny pocitat podle 28 cyklu jak jsem mivala nebo podle posledniho cyklu 33.Dekuji za odpoved

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
876
11.10.13 12:17

poradi te

Ahoj holky, poradi te mi prosim vas. Mela jsem cykly vzdy 28 podle toho jsem si na internetove karkulacce vypocitala plodne dny pokazde do vyslo ale minuly mesic jsem prodelala biochemicke tehu a mela jsem cyklus 33 dni. Plodne dny jsem si pocitala normalne jak pred tim jak jsem mela 28 deni. cyklus od 9 do 14 mam mit plodne dny, ale 9. jsem si delala ovu test a druha carka slaba 10. zesilila a dnes 11. mela byt silna protoze ma byt nejplodnejsi den a je porad slaba, myslite ze se posunula nebo uz probehla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama