Ovulační testy a aplikace

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Gargamel
Kecalka 104 příspěvků 06.06.19 09:04
Ovulační testy a aplikace

Ahoj, mám doma tři děti (školní věk), které se podařilo počít bez problémů a bez nějakých ovu testů nebo kalendářů, prostě snažení proběhlo odhadem kolem půlky cyklu a povedlo se (no třetí ani nebyla plánovaná, povedla se vlastně na jeden nechráněný „pokus“). Ale to už je řadu let zpátky, nejmadaší dceři je šest pryč a já už taky nejsem nejmladší (35+), takže nevím, zda se zadaří bez problémů. Snažili jsme se už cca tři měsíce vloni kolem května až července. Dva měsíce se nezadařilo a jeden měsíc jsem měla krvácení silné a bolestivé o týden dřív než mělo přijít, takže možná šlo o nepovedebé těhu, test byl ale samozřejmě negativní, na testování bylo příliš brzy, tak si nejsem tím těhu stopro jistá. Jelikož bychom rádi holčičku, chceme se snažit pár dní před ovu, takže jsem nakoupila testy. Bohužel jsem tenhle měsíc nestihla dobu před ovu, tak testuju odedneška (13 DC), průhledný táhlý hlen mám už od 11DC. Taky mám nainstalované ovulační aplikace, ale všechny mi ukazují předpokládanou ovu na 16 DC podle délky mých cyklů (29 až 30 dní). Podle mě ale právě ovuluju, nejen podle hlenu, ale i podle testu. Tak jsem docela naštvaná, že ty aplikace jsou k ničemu, i když zadám pozitivní test na dnešek, tak pořád mi to ukazuje ovulaci na neděli. Myslíte, že se mám řídit tím hlenem a testem? Testovat budu celý měsíc, abych viděla, jak to slábne a sílí a vychytala ovu příští měsíc. Prosím napište mi, jakou máte zkušenost s ovu testy, aplikacemi a vlastní intuicí. Děkuju moc!!!

Přečtěte si článek: Ovulační testy

Reakce:
P4ja
Extra třída :D 10103 příspěvků 06.06.19 09:18

Kdybych chtěla mít jistotu, tak si pořídím ladycomp a na ostatní měření a testování bych se vykašlala. A hlavně si nechala změřit jestli tu ovulaci vůbec mám.

Mamazkoncesveta
Kecalka 295 příspěvků 06.06.19 09:31

@Gargamel osobně bych spíše spoléhala na svoje tělo a jeho signály, než na aplikace, no a pokud není problém v čase a možnostech, tak na to vlítněte dneska, v sobotu a v pondělí, nebo klidně každý den až do neděle :mrgreen:
Ovu testy jsem si dělala tři cykly, nikdy jsem to ale nevychytala, kontrolní jsem nikdy neměla stejně silnou jak testovací, podle ostatních příznaků jsem pak jen odhadla, kdy ovulace je. No a poslední cyklus, kdy nám to vyšlo, jsem měla ovulaci potvrzenou od gynekologa. Mně osobně testy moc nepomohly.

Gargamel
Kecalka 104 příspěvků 06.06.19 09:43

@Mamazkoncesveta Díky, no já se bojím, že pokud ovuluju teď, ta to bysme holčičku neměli. :) Takže počkám raději na příští měsíc. Já právě s těma ovu testama nemám dobré zkušenosti. Měla jsem vloni takové ty papírkové z Číny, a stejně jako tobě mi to celý měsíc nikdy neukázalo tu čárku silnou jako tu kontrolní, byla pořád celé týdny slabá. Tak asi jak říkáš, budu spoléhat na svoje tělo. A testy (mám teď ty dražší plastové z lékarny) jako doprovod. Dnešní silná čárka mě překvapila, to jsme u těch levných nezažila.

Mamazkoncesveta
Kecalka 295 příspěvků 06.06.19 10:06

@Gargamel pokud se nepletu, tak od stejně silné kontrolní čárky by měla ovulace nastat do 24 hodin, ne? Takže kdybyste zadělali dneska, tak by to mohlo vyjít i na tu holčičku, ale ono je to ve výsledku stejně sázka do loterie :D

Gargamel
Kecalka 104 příspěvků 06.06.19 10:30

Díky, no já jsem koukala na výsledky jiných na netu a mají tu tlustou čáru vždycky cca po tři dny, já mám ten hlen už třetí den, tak se opravdu bojím, že už je na holčičku moc pozdě. Dneska jsem testovala poprvé, takže nevím, ale asi zítra ta čárka bude slabší. Uvidím. Já nespěchám, ráda bych otěhotněla až v červenci, takže si ten měsíc počkám, budu se sledovat. Před těma dvěma dny jsem měla i bolesti na levé straně břicha, takže předpokládám, že to souvisí s ovu, tak se příští měsíc zasnažíme tak kolem 9DC. :palec:

Váš příspěvek
Reklama