Pálení úst po ananasu

Anonymní
13.4.20 10:24

Pálení úst po ananasu

Dobrý den,
Včera jsem si dala ananas a po nějaké chvilce mě začali pálit ústa až se to nedalo vydržet. Potom mi ústa olezla, jazyk, dásně a rty mě pálili, ještě jsem cítila, jako bych měla na jedné straně trochu oteklý krk a trochu se mi špatně dýchalo.
To po nějaké době přešlo, ale jazyk a dásně mám pořád celé olezlé a rty strašně suché.
Slyšela jsem, že ananas obsahuje nějakou látku, která může dráždit, ale nevěděla jsem, že až tak hodně. To abych se ananasu už vyhýbala :think:
Napadla mě alergie, ale spousta lidí psalo, že to může být častá reakce na ananas, tak nevím, jak to rozeznat. Vím, že je to nejspíš hloupá otázka, ale napadlo mne, že by mohl někdo vědět :nevim:
Myslíte, že by to mohla být alergie a nebo jen podráždění? :) Předem moc děkuji za vaše případné odpovědi :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2760
13.4.20 10:26

Potravinová alergie.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13778
13.4.20 10:27

Nemám až takovou reakci, ale čerstvý ananas taky nejím, taky mě potom řeže v puse a je mi to nepříjemné…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1823
13.4.20 10:27

Krájela jsi ananas stejným nožem se kterým jsi ho loupala?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3847
13.4.20 10:28

Mně i moji mamce se toto taky děje. Tak si dáme jen málo nebo třeba kompotovy. Ananas není něco, co by člověk jedl denne, talze jsme to nikdy nijak neřešily. Jestli je to alergie nebo ne, je vcelku jedno. Prostě nám nedělá dobře, tak ho nejime, resp jime omezeně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12269
13.4.20 10:30

Je celkem jedno, jak to pojmenujes, ananasu se do budoucna vyhybej. Ja kdyz ho snim hodne a neni treba uplne 100% zraly, tak mam podobne pocity, tedy bez otoku a dusnosti. Je docela agresivni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24392
13.4.20 10:43

Taky to mám a po kiwi. Je v tom kasein myslím. Alergie. Ten z konzervy ale nevadí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25702
13.4.20 10:47
@Anonymní píše:
Dobrý den,
Včera jsem si dala ananas a po nějaké chvilce mě začali pálit ústa až se to nedalo vydržet. Potom mi ústa olezla, jazyk, dásně a rty mě pálili, ještě jsem cítila, jako bych měla na jedné straně trochu oteklý krk a trochu se mi špatně dýchalo.
To po nějaké době přešlo, ale jazyk a dásně mám pořád celé olezlé a rty strašně suché.
Slyšela jsem, že ananas obsahuje nějakou látku, která může dráždit, ale nevěděla jsem, že až tak hodně. To abych se ananasu už vyhýbala :think:
Napadla mě alergie, ale spousta lidí psalo, že to může být častá reakce na ananas, tak nevím, jak to rozeznat. Vím, že je to nejspíš hloupá otázka, ale napadlo mne, že by mohl někdo vědět :nevim:
Myslíte, že by to mohla být alergie a nebo jen podráždění? :) Předem moc děkuji za vaše případné odpovědi :kytka:

Alergie. Ananas je sice takový ostřejší, ale pálit by to nemělo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
870
13.4.20 10:48

Pokud to neni alergie, pomuze ho hodit na sucho na panev a trochu ohrat - pak nepali. Delala jsem to tak v bistru v Australii a fakt to funguje, na chut nema vliv. Ale pokud je to alergie, tak nejist.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.4.20 10:51

Moc vám děkuji za vaše odpovědi, asi ananas už jíst nebudu, protože to bylo docela šílený :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
59251
13.4.20 10:52

Taky se mi to stává.. Snesu jen po tepelné úpravě  :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49246
13.4.20 10:57
@pikola píše:
Taky to mám a po kiwi. Je v tom kasein myslím. Alergie. Ten z konzervy ale nevadí.

Mi taky po cerstvem ananasu a kiwi brni jazyk. Miluji vetsinu ovoce, takze obcas si i tohle dam. Kdyz mam strasnou chut.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
43521
13.4.20 11:04

Stává se mi to po čerstvém ananasu koupeném v ČR. Po kompotovaném, tepelně upraveném se mi to nestává. A co mě příjemně překvapilo, že můžu syrový ananas jíst v cizině, kde se pěstuje a je tak utržený úplně dozrálý.
Jinak ananas je dobré jíst lehce osolený ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49246
13.4.20 11:08
@lucenka píše:
Stává se mi to po čerstvém ananasu koupeném v ČR. Po kompotovaném, tepelně upraveném se mi to nestává. A co mě příjemně překvapilo, že můžu syrový ananas jíst v cizině, kde se pěstuje a je tak utržený úplně dozrálý.

Je mozne, ze je to zpusobuji postriky, ktere se pouzivaji pred cestou sem ze zahranici, at ovoce dyl vydrzi. Asi se to dostane do ovoce a zpusobuje to drazdivou reakci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2760
13.4.20 11:37
@lucenka píše: …
Jinak ananas je dobré jíst lehce osolený ;)

Pročpa?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama