Panická porucha a operace očí

Anonymní
15.1.21 00:50

Panická porucha a operace očí

Dobrý den, předem chci poděkovat za Vaše rady.

Léčím se dlouhodobě s panickou poruchou a za týden mám podstoupit operaci očí - korekci dioptrií laserem. Bohužel mi dnes na oční klinice Gemini oznámili, že kvůli Covid opatřením nemohu mít doprovod blízké osoby s sebou. PP mi způsobuje stavy, kdy při kontaktu s nemocnicí/lékařem ihned dostanu záchvat, jsem paralyzovaná, klepu se a případně omdlím.
Požádala jsem dnes tedy svou OL o vystavení potvrzení, že mám tento problém a doprovod blízké osoby je nutný - byla moc laskavá a potvrzení jsem dostala.

Otázka zní - povolí mi na klinice doprovod i přes opatření? A šly byste do takového zákroku při tomto problému?
Největší obavy mám právě z omdlení a klepání - zda bude zákrok proveditelný a úspěšný. Děkuju.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1429
15.1.21 05:43

Napiš, zavolej a zeptej se.
Pokud máš velký problém být bez osoby blízké a nebude moci tam být, tak zákrok odlož.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1687
15.1.21 07:03

Domluv se tam, myslím, že nebude problém. Taky pracují ve zdravotnictví a doprovody teď nebereme, ale u dětí, postižených, cizinců apod výjimku uděláme a v tvém případě bychom ji udělali také.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
384
15.1.21 10:30

Ahoj,

na kterou pobočku Gemini jdeš? Já jsem operaci absolvovala minulý týden, a můžu říct, že začátek operace je velice nepříjemný - tím Tě nechci strašit, ale doprovod dává určitě smysl, myslím, že ho určitě využiješ.

Dá se s nimi domluvit, jen bych se zkusila domluvit s doktorkou nějakou, a ne přímo s recepčními, Ty bývají všelijaké.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
329
15.1.21 12:01

Manžel byl na začátku září v Gemini v Brně a musela jsem na něj čekat venku. Ale pokud máš i papír od lékaře, tak by ti mohli vyjít vstříc.

Každopádně tě chápu, já operaci taky zvažuji a myslím, že by do mě museli nacpat nějaké pořádné drogy, abych neměla záchvat paniky a to nemám panickou poruchu, jen jsem na oči hodně citlivá. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.1.21 15:47
@Sardelka píše:
Ahoj,

na kterou pobočku Gemini jdeš? Já jsem operaci absolvovala minulý týden, a můžu říct, že začátek operace je velice nepříjemný - tím Tě nechci strašit, ale doprovod dává určitě smysl, myslím, že ho určitě využiješ.

Dá se s nimi domluvit, jen bych se zkusila domluvit s doktorkou nějakou, a ne přímo s recepčními, Ty bývají všelijaké.

Jdu na pobočku do Zlína. Jak jsi po týdnu spokojená?

• Citovat
  • Nahlásit
384
15.1.21 16:09
@Anonymní píše:
Jdu na pobočku do Zlína. Jak jsi po týdnu spokojená?

Jsem, a moc :) Jeste mam asi 0,25 dioptrie, tak cekam, jak se to srovna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18
2.2.21 23:36

Po operaci

@Sardelka
Ahojky, mohu se tě zeptat na stav těsně po operaci? Zajímá mě zda bych byla schopná dojít pár ulic sama bez doprovodu, nebo je rozostření tak silné, že dochází k naprosté dezorientaci? Nikdo mi nebyl schopný zatím dát objektivní odpověď z vlastní zkušenosti. Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.2.21 00:07
@Etellka píše:
@Sardelka
Ahojky, mohu se tě zeptat na stav těsně po operaci? Zajímá mě zda bych byla schopná dojít pár ulic sama bez doprovodu, nebo je rozostření tak silné, že dochází k naprosté dezorientaci? Nikdo mi nebyl schopný zatím dát objektivní odpověď z vlastní zkušenosti. Děkuji

Ahoj, já už mám čerstvě po operaci, tak můžu odpovědět. URČITĚ NECHODIT SAMA. Vidění hned po zákroku je hodně rozostřené, zamlžené. Já je po pár minutách už musela mít jen zavřené, dost mě řezaly. Jedině s doprovodem.

• Citovat
  • Nahlásit
384
3.2.21 07:41
@Etellka píše:
@Sardelka
Ahojky, mohu se tě zeptat na stav těsně po operaci? Zajímá mě zda bych byla schopná dojít pár ulic sama bez doprovodu, nebo je rozostření tak silné, že dochází k naprosté dezorientaci? Nikdo mi nebyl schopný zatím dát objektivní odpověď z vlastní zkušenosti. Děkuji

Souhlasim s prispevkem nade mnou, sama urcite ne!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18
3.2.21 08:58
@Anonymní píše:
Ahoj, já už mám čerstvě po operaci, tak můžu odpovědět. URČITĚ NECHODIT SAMA. Vidění hned po zákroku je hodně rozostřené, zamlžené. Já je po pár minutách už musela mít jen zavřené, dost mě řezaly. Jedině s doprovodem.

@Sardelka

Děkuji holky :kytka: tak to budu muset ještě nějak vymyslet a druhý den na kontrolu už je to reálné? Zklidnili se vám oči na únosnou míru? Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2267
3.2.21 09:15

@Etellka určitě ne sama. Jak už tady bylo napsáno, vidění hodně rozostřené a po pár minutách jsem musela zavřít oči, jak mě řezaly, takhle jsem měla zavřené oči ještě další den vlastně permanentně, pak už se to začalo zlepšovat. Takže určitě doprovod ;) a ideálně s autem, aby člověk fakt měl otevřené oči jen při cestě do auta a z auta domů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3182
3.2.21 09:21

Nechodit sama, na cestu domu si vzít sluneční brýle, to hodně pomůže. Tak po 2-3 hodinách doma to přestalo bolet a viděla jsem Ok, na kontroly už pak sama

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.2.21 09:36

@Etellka já byla na kontrole až za 4 dny, to už bylo vše v pořádku. Na druhý den to bude lepší, ale sluneční brýle s sebou.

• Citovat
  • Nahlásit
18
23.2.21 18:08

Tak hlásím, že mám za sebou. Odvoz jsem si zajistila, nicméně osobní pocit je takový, že bych bez problémů zvládla dojít kamkoliv a i cestu vlakem bych s klidem absolvovala. Viděla jsem dobře bezprostředně po zásahu jak na mobil tak do dálky, bolest jsem necítila jen mírný nekomfort jako kdyz mám špatně nasazenou čočku. Kontrolu jsem měla hned na druhý den, to už jsem viděla na 100% a bez problémů jsem řídila 100km tak i zpět. Děkuji všem za zkušenosti 🌹

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat