Panické ataky - poraďte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.06.19 17:06
Panické ataky !? Poradte

Ahoj potřebuji poradit, přitel trpí panickými atakamy, pořad se pozoruje, jestli dýchá měří si tlak puls apod trvá to už rok. Nikde stim nebyl ani nechce jit k psychologovi Několikrát, u nas byla zachranka s podezřením na infarkt Chová se jako hypochondr, furt se hlidá Doktoři nic nezjistili nevim co mám dělat.
Jak mu pomoct zažili jste to taky někdo?

Reakce:
Verun83
Echt Kelišová 9892 příspěvků 02.06.19 17:15

Odborna pomoc. Trva rok, samse z toho zrejme nedostane.

Ou
Echt Kelišová 7685 příspěvků 02.06.19 17:18

Kombinovat podporu s opakovaným popisem toho, že to čím trpí je důsledek přemíry úzkosti a že tedy efektivní pomoc k úzskotným poruchám nabízí psychoterapie. Že to neznamená že je blázen, vadný či slabý, že naopak když najde odvahu si přiznat, že má problémy s úzkostí a vyhledá odbournou pomoc, tak je to známka odvahy a síly.

Zároveň mu neposkytuj pozitivní odměnu za to, když se rozvine do hypochondrického záchvatu, ale laskavě a bez souzení opakuj to o tom, že efektivní pomo nabízí psychoterapie. Neobskakuj ho, pokud zrovna umírá na hypochondrii - neumírá, je zaplavený úzkostí a potřebuje sebrat odvahu a začít to řešit.

Případně mu nějak vhodným způsobem nabídni k základnímu porozumění tuhle knihu.

https://www.kosmas.cz/…vy-o-zdravi/

Rozhodně nechtěj být ta, jejíž láska ho vyléčí - to nepovede ke šťastným koncům. Jseš partnerka, ne léčitelka a nebo pečovatelka. On sám v sobě má sílu čelit svým temným koutům a stát se takovým člověkem, kterým chce být. Dost mu pomůže, když si řekne o pomoc - ale ať si řekne o pomoc odbornou, protože jinak svůj vztah dost zanesete spoustou dalších ne moc snadných věcí.

poučená
Ukecaná baba ;) 1638 příspěvků 02.06.19 17:55

Když se nebude sám chtít odborně léčit a vyléčit, tak se s ním OKAMŽITĚ rozejdi. Je to velká porucha, nabouraná psychika. Rozloží to nejen jeho, ale i tebe, když s ním takto zůstaneš.

ka2ka
Neúnavná pisatelka 15119 příspěvků 02.06.19 18:02
@poučená píše:
Když se nebude sám chtít odborně léčit a vyléčit, tak se s ním OKAMŽITĚ rozejdi. Je to velká porucha, nabouraná psychika. Rozloží to nejen jeho, ale i tebe, když s ním takto zůstaneš.

no to je rada, panickou poruchu má dneska hodně lidí by bylo sakra opuštěných

ka2ka
Neúnavná pisatelka 15119 příspěvků 02.06.19 18:03

Zakladatelko hodně mi pomohlo o panické poruše toho co nejvíc načíst, uvědomit si že při záchvatu fakt neumřu a najít si svůj způsob co mě uklidnuje, jde to zvládat, ale trvá to dlouho chce to zjistit co jí spouští

poučená
Ukecaná baba ;) 1638 příspěvků 02.06.19 18:15
@ka2ka píše:
no to je rada, panickou poruchu má dneska hodně lidí by bylo sakra opuštěných

Co jsem napsala, za tím si stojím.

ka2ka
Neúnavná pisatelka 15119 příspěvků 02.06.19 18:17
@poučená píše:
Co jsem napsala, za tím si stojím.

tak stůj, já ti to neberu, jen s tím nesouhlasím tak jsem vyjádřila svůj názor

poučená
Ukecaná baba ;) 1638 příspěvků 02.06.19 18:48

Žila jsem s mužem, který měl obsedantně kompulzivní poruchu. Ono je to jedno, jak se všechny ty poruchy z úzkosti jmenují. Byla jsem hodná, tolerovala jsem ho ve všem, akceptovala, pomáhala, přebírala jsem za něj jeho rozličné úkoly ve vztahu. Bylo to peklo, co mi připravil. Bylo to peklo, jak mě skrz svou poruchu ovládal. Takže moje odpověď na otázku je: Napřed si uzdrav svou úzkostnou poruchu. Léčebných metod i alternativních je dnes plno.

Váš příspěvek
Reklama