Panický strach z císařského řezu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Térouš
Echt Kelišová 8669 příspěvků 13.06.19 23:40
Panický strach z císařského řezu

Ahoj všem, jdu si pro radu a snad i podporu.
Krátce. Jsem teď ve 33.týdnu těhotenství. Děťátko je neplánované, protože se i přes diagnózu sterility povedlo normálně. Dvě předchozí děti z IVF. Čeká mě třetí císař a já mám neskutečný strach. První byl akutní předčasný v celkovce, ten si příliš nepamatuji, nějak jsem to vzhledem k okolnostem přežila. Druhý ve spínální anestezii. Plné břicho srustu, dr říkal, že doufá, že už další dítě nebude, že se do mě nemohl vůbec dostat. To vylučuje celkovou anestezii, budu muset jít znovu do spinalu. Trvalo to strašně dlouho, bylo mi fakt zle na sále. Od žaludku, tlak na hrudi, nemožnost dýchání atd. Jsem zdravotník a o to větší posera. Bolesti se nebojím, bojím se, že se něco pokazí a já tam umřu a nechám tu ty moje dvě berušky milovaný. Těhotenství je do třetice hodně bolavé, nezvládám spoustu věci, co potrebuju, jsem hrozně pomalá a unavená. Čím víc se to blíží, tím víc nechci, aby to přišlo. Manžel doma pomůže, i s dětmi, ale je studený čumák bohužel. Co dělat. Rozhodně nemám nudu, pořád něco dělám, nicméně večer nebo v noci to na mě padá. :(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Martassek
Kecalka 382 příspěvků 13.06.19 23:57

Měla jsem podobný strach. U první dcerky jsem se na porod těšila. Teď u druhé jsem se hrozně bála komplikací. Ne, že by mi dopředu nějaké hrozily, ale vždycky se může pokazit tolik věcí, navíc mi dali asi týden před porodem podepsat souhlas s porodem, kde byly všechny komplikace barvitě vylíčeny. :zed: A největší strach jsem měla právě z toho, že tady nechám svoji holčičku, ono jak už má člověk dítě, tak už se i o sebe více bojí. Dokonce jsem záviděla kamarádce, co už to měla za sebou. :roll: Je to přirozené, navíc hormony jsou svinstvo, jsem ráda, že už jsem dneska dokopala šestinedělí. Neboj, dobře to dopadne a budeš ráda, za ten Váš zázrak. :srdce:

Térouš
Echt Kelišová 8669 příspěvků 14.06.19 00:02

@Martassek děkuju :kytka:

Lynette
Echt Kelišová 8713 příspěvků 14.06.19 00:19

Já budu rodit přirozeně - teda doufám a obavy mám stejně jako ty. Prostě jak už máš děti tak si uvědomujes jakou bolest by jim tvá ztráta způsobila. Já doufám že jak začnu rodit tak hormony dodají odvahu.

BaruSed
Povídálka 40 příspěvků 14.06.19 00:24

Já rodila teda císařem jen jednou, akutním pro úplný prolaps pupecniku, ale naprosto chápu tvůj pocit :) Když mi doktor řekl, co se děje a jaké to může mít následky, měla jsem šílený strach, že zůstane na stole synek nebo já, při nejhorším oba :( Neboj se toho, už víš co od sekce čekat, máš výhodu, že to není neznámé a věř doktorům :) Oni ví co dělat a ví jak ti pomoct :) Zbytečně se nervuješ :) Pokud máš fb, přidej se do skupiny „Jsme císařovny“, holky tam dokážou hodně psychicky nakopnout a podržet :)

TeSudička
Kecalka 493 příspěvků 14.06.19 05:41

@Martassek tyhle papiry jsou strasny! Pamatuji si, kdyz jsem byla v nemocnici, kam jsem se dostala na posledni chvili a podepisovala jsem milony papiru o tom, kdo ma o me rozhodovat po smrti apod…skvela vec, kdyz doma na tebe ceka osmimesicni mimino :roll:

AlcaBa
Povídálka 26 příspěvků 14.06.19 06:52

@Térouš všechno dobře dopadne!!! Zvládnete to všichni! Kdyby si doktoři nebyli jistí úspěchu, jistě už byste to věděla :srdce: :srdce: :kytka: držte se! :kytka:

Mallorka
Závislačka 3171 příspěvků 14.06.19 07:20

Taky tě chápu a preji hodne stesti. Potom dej vědět. Ja prvni sekce úplně v pohodě a u druhého těhotenství jsem vůbec nemohla být na zádech. Hned se mi dělalo zle. Z další sekce jsem měla strach. Dělalo se mi zle, spadl mi tlak a bylo mi hrozně. Myslela jsem, ze to je konec a chlapovi jsem porad rikala, at uz to je hotový, ať už to je hotový. A bylo a jsem v pohodě. Taky to zvládneš. Držím pěsti. Brzy na to zapomenes

MV313
Kecalka 326 příspěvků 14.06.19 07:20

@Térouš Pozadala bych o celkovou anestezii a zkusila homeopatika proti strachu.
Urcite vse bude ok, neboj!! :hug:

Aduš8
Závislačka 4773 příspěvků 14.06.19 07:37

Naprosto ti rozumím. Před rokem a půl mám za sebou první sekci, naprosto bez komplikací. Za čtrnáct dní jsme o nějakém císaři nevěděla, narozdíl od tvých komplikací. Teď jsem ve 33.tt a čím víc se to blíží, tím větší mám strach, že se něco po.sere. Oba jsme s manželem zdravotníci, o to je to asi horší, že do toho člověk vidí. Manžel se mi pořád diví, ale někdy mám opravdu takový strach, že se mi ženou do očí slzy. Nedávám to na sobě znát, ale pořád přemýšlím, co by bylo s naším prckem, kdyby se mi něco stalo. Ale neboj, my to zvládnem :kytka: :hug:

Lynette
Echt Kelišová 8713 příspěvků 14.06.19 07:41
@MV313 píše:
@Térouš Pozadala bych o celkovou anestezii a zkusila homeopatika proti strachu.
Urcite vse bude ok, neboj!! :hug:

Nemůže mít celkovou protože při celkové se anestezie rychle dostává k dítěti a kvůli srůstum ho nemůžou dostat rychle ven.

Térouš
Echt Kelišová 8669 příspěvků 14.06.19 07:45

@Lynette není nad přirozený porod. Nikdy jsem to nezažila, prala jsem si to, ale bohužel. Teď už mi to nedovolí. Jizva je už ztencena. Přeji ať Ti to dopadne dobře

Térouš
Echt Kelišová 8669 příspěvků 14.06.19 07:48

@BaruSed děkuju, zkusím se přidat.
A Tobě syna zachránili? U mě poprvé též prolaps a jeho nezachranili. Bylo tam ale více pochybení. Od té doby mi ta důvěra trochu chybí

Térouš
Echt Kelišová 8669 příspěvků 14.06.19 07:50

@TeSudička horší je, že laik si to přečte a má možná strach. Já neprectu, jen podepíšu a stejne to vše vím a bohužel ještě víc :zed:

Térouš
Echt Kelišová 8669 příspěvků 14.06.19 07:50

@AlcaBa děkuju :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama