Papír o určení otcovství musí být sepsán až na matrice?

Anonymní
18.2.20 16:14

Papíry - porodnice

Ahoj, přijdu si jako blbec, všude čtu něco jiného :lol:.. Prosím chtěla bych se zeptat, papír o urceni otcovství musí být sepsán až na matrice, nebo doma a matrika pouze potvrdí?
A prohlášení o jméně se taky overuje na matrice? Je nějaký jednotný formulář nebo si podle nějakého vzoru můžu sepsat svůj? Protože některé porodnice tyto formuláře mají ve stažení a ta kam se chystám já, tak ne :potlesk: moc dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3194
18.2.20 16:18

My sme to vypsali na matrice. Otcovství i příjmení na jednom papíře co nám tam dala paní.

Příspěvek upraven 18.02.20 v 16:19

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24964
18.2.20 16:18
@Anonymní píše:
Ahoj, přijdu si jako blbec, všude čtu něco jiného :lol:.. Prosím chtěla bych se zeptat, papír o urceni otcovství musí být sepsán až na matrice, nebo doma a matrika pouze potvrdí?
A prohlášení o jméně se taky overuje na matrice? Je nějaký jednotný formulář nebo si podle nějakého vzoru můžu sepsat svůj? Protože některé porodnice tyto formuláře mají ve stažení a ta kam se chystám já, tak ne :potlesk: moc dekuji

Dojdi s partnerem na matriku, tam vám potvrzení vytisknou. Jméno jsme na matrice neověřovali. Ani nevím, co tím myslíš. U porodopisu jsem asi dvě jména psala, ani si to nepamatuju. U toho ani partner nebyl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14678
18.2.20 16:20

Prohlášení o otcovství jsme sepisovali na matrice, formulář na křestní jméno nám dali domů s tím, že ho máme vyplnit až před porodem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
TRG
2342
18.2.20 16:22

Ber to jako zcela přátelskou radu od člověka, co nepřekypuje štěstím z kontaktu s ostatními…: Zavolej si tam. Budeš (téměř) s jistotou vědět, že jsi připravena. Taky mám ráda věci připravené předem. 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24964
18.2.20 16:25

@TRG
Já bych nikam nevolala a radši co nejdřív došla osobně na matriku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6680
18.2.20 16:39

Vezmi partnera, vaše občanky, rodné listy a zajděte na matriku. Ideálně si tam zavolej předem a domluv si konkrétní čas, ale ani to není nutné. Pouze tam něco podepíšete, domluvíte se na příjmení dítěte a na počkání vám vystaví papír, který s sebou vezmeš do porodnice. Formulář na jméno dítěte má asi každá porodnice svůj, ale jestli to nemají ke stažení, tak tam raději zavolej. V nejhorším případě ti to dají vypsat, až přijedeš rodit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
224
18.2.20 16:51

My sepsali vše na matrice. Jména (chlapec x děvče) i příjmení + určení otcovství

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
913
18.2.20 18:10
@Anonymní píše:
A prohlášení o jméně se taky overuje na matrice? Je nějaký jednotný formulář nebo si podle nějakého vzoru můžu sepsat svůj? Protože některé porodnice tyto formuláře mají ve stažení a ta kam se chystám já, tak ne :potlesk: moc dekuji

Ahoj, včera jsem vyřizovala. Půjdeš na matriku, date jim s partnerem občanky, těhotenskou průkazku a rodné listy, zeptá se vás na jméno holčičky i chlapečka, zapíše si to, dá Vám papír, který podepište a hotovo. Nic nikde předem netisknes.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6680
19.2.20 12:45

@alena1995 To je nějaká novinka, že se na matrice sdělují i křestní jména? Po nás to paní nechtěla, vyplňovala jsem až do formuláře na jména. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
913
19.2.20 15:16

@Petule030 Oni to chtějí jak kde. Náš se zeptala na jméno holky, kluka a u holky i zda bude koncovka příjmení ová :) samozřejmě jsem to nevěděli, jsme si na tisíc procent jisti klukem a tak jsme ani žádné jméno pro holku vymyšlený neměli, tak jsme tam museli rychle něco hodit do placu :lol: jméno by teda měla po paní matrikářce - Eliška :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
80
22.2.20 10:34

Nekde chteji vedet i krestni jmeno, ale neni to povinne. Papir si muzete vzit domu a vyplnit ho pred porodem nebo i po porodu. Tam zadne razitko a overeni nepotrebujete. Takze to muzete normalne odmitnout

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12
6.3.20 18:49

Kam na matriku?

A musím na matriku v okolí trvalého bydliště, nebo můžu v místě, kde bydlím, ikdyž tam nemám trvalé bydliště?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8097
6.3.20 18:52

@Anczha Můžeš kamkoliv.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12
6.3.20 18:56
@Lendeš píše: